Biblioteka-edukacinis centras

Naujai gautos knygos

2024-05-29

Skaitinių popietė

Gegužės 29 d. progimnazijos 7–8 klasių mokiniams bibliotekoje-edukaciniame centre vyko Skaitinių popietė. Popietės dalyviai pristatė savo perskaitytas knygas ir pasidalino įžvalgomis apie jas: kuo išskirtinės šios knygos, kas nustebino, kas buvo įdomu, kam rekomenduotų perskaityti. Buvo išrinktos TOP4 labiausiai patikusios pristatytos knygos: Kristinos Gudonytės „Blogos mergaitės dienoraštis“, Sauliaus Šaltenio „Riešutų duona“, Jules Verne „Penkiolikos metų kapitonas“ ir Rimanto Černiausko „Miestelio istorijos“. Tikimės, kad bus daug susidomėjusių mokinių, perskaityti šias gegužės mėnesio TOP4 išrinktas knygas!

2024-05-27

Gegužės 27 d. progimnazijos pailgintos grupės mokiniai kartu su bibliotekos-edukacinio centro darbuotoja Jūrate surengė skaitinių „pikniką“ lauke. Užsiėmimo metu mokiniai skaitė, atliko kūrybines užduotis bei prisiminė žinomų knygų personažus.

2024-05-22

Skaitymo skatinimo viktorina „Pasaulis mano knygų lentynoje“

Gegužės 13–21 dienomis progimnazijos 1–2 klasių mokiniai dalyvavo skaitymo skatinimo viktorinoje „Pasaulis mano knygų lentynoje“. Jaunieji skaitytojai, pasiskirstę į grupes pagal knygų personažus, atliko įvairias kūrybines veiklas. Mokiniai džiaugėsi, kad užduotis sėkmingai įveikė.

Linkime jums kuo dažniau atrasti įdomias knygas ir su jų personažais keliauti po nuostabų nuotykių pasaulį!

2024-05-03

Ypatingi pailgintos mokinių grupės sveikinimo žodžiai ir dovanos MAMYTĖMS: rankų darbo gėlytės, sukurtas atvirukas, ištartas žodis „MYLIU“. Būkite pasveikintos, mielos mamytės, su Jūsų švente „Motinos diena“!.

2024-04-18

Balandžio 10–18 dienomis progimnazijos 3–4 klasių mokiniams vyko skaitymo skatinimo pamokos. Jų metu mokiniai susipažino su interaktyviomis knygomis, jų nauda ir galimybėmis. Programėlių pagalba mokiniai galėjo stebėti ir klausytis trumpus rašytojo, gamtininko Selemono Paltanavičiaus filmuotus vaizdo įrašus apie įvairiausius gyvūnus iš knygų „Gamtos metų ratas“, „Jei rašysi laišką girion“ ir „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“. Interaktyvios knygos – tai puikus būdas paskatinti mokinius skaityti, jomis siekiama suaktyvinti kuo daugiau vaiko pojūčių: regos, klausos ir lytėjimo.

2024-04-15

Balandžio 15 d. Progimnazijos 5–6 klasių mokiniams Bibliotekoje-edukaciniame centre vyko Skaitinių popietė. Popietės dalyviai pristatinėjo savo perskaitytas knygas ir pasidalino įžvalgomis apie jas: kuo išskirtinės šios knygos, kas nustebino, kas buvo įdomu, kam rekomenduotų. Buvo išrinktos TOP4 labiausiai patikusios pristatytos knygos: Jurijaus Ščerbako „Černobylis“, Rebekos Unos „Atjunk“, Lucy Maud Montgomery „Anė iš Žaliastogių“ ir Jutta Richter „Lydekos vasara“. Tikimės, kad bus daug susidomėjusių mokinių, perskaityti šias balandžio mėnesio TOP4 išrinktas knygas!

2024-04-11

Balandžio 11 d. progimnazijos 2b klasės mokiniai lankėsi Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje Vaikų ir jaunimo skyriuje. Bibliotekos darbuotojos mokinius supažindino su bibliotekos taisyklėmis ir veiklomis. Mokiniai sužinojo, kad bibliotekoje galima ne tik skaityti knygas, bet ir leisti turiningai laisvalaikį. Smagiai praleidę laiką atsisveikinome iki kito karto!

2024-03-29

Tarptautinė vaikų knygos diena „Po knygų pasaulį“

Progimnazijos 5 klasių mokiniai kovo 25–29 dienomis rinkosi į viktoriną „Po knygų pasaulį“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Biblioteka-edukacinis centras prisipildė vaikiško klegesio, naujų žinių džiaugsmo ir draugiško buvimo kartu.

2024-03-29

Kovo 20–28 dienomis bibliotekoje-edukaciniame centre progimnazijos 5 klasių mokiniams vyko smagi ir azartiška viktorina „Po knygų pasaulį“. Viktorinos dalyviai entuziastingai džiaugėsi savo rezultatais.

2024-03-27

Sąmoningumo mėnuo

Bibliotekoje-edukaciniame centre mokiniai buvo supažindinti su bibliotekos fonde turimomis knygomis tema: „Psichotropinių medžiagų žala fizinei ir psichinei sveikatai“.

2024-03-26

Kovo 26 d. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje Vaikų ir jaunimo skyriuje progimnazijos 1d klasės mokiniai susitiko su žymia vaikų knygų rašytoja, poete Zita Gaižauskaite. Rašytoja papasakojo mokiniams apie savo vaikystę ir pirmuosius sukurtus eilėraščius. Pirmokai kartu su rašytoja keliavo po paslaptingą Poezijos šalį. Mokiniai tapo eilėraščių herojais: kiškiu, briedžiu, vilku, pelyte, geniu. Susitikimas dovanojo daug malonių ir įsimintinų akimirkų.

20241-03-18

Vasario–kovo mėn. progimnazijos 1–4 klasių mokiniai lankėsi Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos struktūriniame teritoriniame padalinyje „Jaunystė“. Jaunieji skaitytojai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, vaikų knygų fondu, interaktyviais žaidimais. Mokiniai įsigijo skaitytojo bilietus, kurie suteiks jiems galimybę lankytis visose bibliotekose ir pasirinkti naujų, įdomių ir prasmingų grožinių ir mokslinių knygelių.

2024-03-18

Kovo 5–15 dienomis progimnazijos antrųjų klasių mokiniai dalyvavo garsinių skaitymų apie žmogaus jausmus ir emocijas valandėlėse. Užsiėmimų metu mokiniai bandė atpažinti ir įvardinti knygų personažų patirtas emocijas: džiaugsmą, meilę, liūdesį, pyktį ir ramybę. Skaitydami kartu vaikai lavinosi savo vaizduotę ir smagiai aptarė savo dabartinius jausmus, o jaučiamas emocijas ir nuotaiką perteikė piešdami spalvingus „Emociukus“.

Mokiniai suprato, kad įvairūs jausmai taps artimesni ir juos geriau suvoksime, jeigu leisimės į nuostabią pažinimo kelionę kartu su knygų personažais.

2024-03-14

„Taisyklinga kalba – lyg vizitinė kortelė“

Kovo 14 d. progimnazijos Bibliotekoje-edukaciniame centre svečiavosi laikraščio „Rinkos aikštė“ žurnalistė Akvilė Kupčinskaitė. 5–8 klasių mokiniai dalyvavo diskusijoje „Taisyklinga kalba – lyg vizitinė kortelė“. Mokiniai plačiau susipažino su žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos ypatumais.

2024-03-07

„Mes – Laisvės vaikai“

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pailgintos dienos darbo grupės mokiniai dalyvavo integruotoje popietėje „Mes – Laisvės vaikai“. Renginys padėjo mokiniams geriau pažinti istoriją ir ugdytis pilietiškumą. Tėvynės nepriklausomybė neįmanoma be kalbos puoselėjimo, istorijos ir kultūros. Dėkojame bibliotekos-edukacinio centro darbuotojoms Jūratei ir Liudai.

2024-03-05

Ateik, skaityk, sužinok!

2024-02-29

Vasario 29 d. bibliotekoje-edukaciniame centre vyko Skaitinių popietė progimnazijos 7–8 klasių mokiniams. Renginio metu jaunieji skaitytojai pristatė perskaitytas knygas ir pasidalino įžvalgomis apie jas: kuo šios knygos įdomios, kas nustebino, kam rekomenduotų jas skaityti. Buvo išrinktas labiausiai patikusių pristatytų knygų „TOP4“ – tai Mark Z. Danielewski „House of leaves“, O. Preubler „Krabatas, arba treji metai užburtame malūne“, Ž. Verno „20000 mylių po vandeniu“, R. Williams „Dead poets society“.

Tikimės, kad  susidomėję mokiniai su malonumu perskaitys vasario mėnesio „TOP4“ knygas!

2024-02-09

Vasario 6–9 dienomis progimnazijos pirmų klasių mokiniams vyko garsiniai knygų ,,Jei būčiau liūtas“, ,,Įkyrūs triušiukai“, ,,Nojus ir banginis“ skaitymai. Mokiniai susipažino su knygų herojais, žavėjosi jų draugiškumu.

Užsiėmimo metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, spalvino ir aplikavo ,,Draugystės rankytes“, sužinojo įvairių būdų, kaip susidraugauti ir kuo ilgiau išsaugoti draugystę. Pasakos, personažų patirtys mokinius moko, kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose.

Linkime visiems tikrų draugų ir amžinybę trunkančių draugysčių!

2024-01-30

Sausio 30 d. bibliotekoje-edukaciniame centre vyko Skaitinių popietė progimnazijos 5–6 klasių mokiniams. Renginio metu jaunieji skaitytojai pristatė perskaitytas knygas ir pasidalino įžvalgomis apie jas: kuo šios knygos įdomios, kas nustebino, kam rekomenduotų jas skaityti. Buvo išrinktas labiausiai patikusių pristatytų knygų „TOP3“ – tai C. S. Lewiso „Narnijos kronikų“ knygų serija „Liūtas, ragana ir drabužių spinta“, V. Jasaičio „Priklausomas be galimybės mesti“ ir Š. Jasiukevičiaus „Černobylis“.

Tikimės, kad susidomėję mokiniai su malonumu perskaitys sausio mėnesio „TOP3“ knygas!

2024-01-22

Progimnazijos ketvirtų klasių mokiniams vyko poetės Salomėjos Nėries lietuvių liaudies pasakos „Eglė žalčių karalienė“ garsiniai skaitymai.

Pasakų pasaulis lydi mus visus nuo mažens. Įspūdingos karalystės, piktosios raganos, stebuklingos fėjos, kalbantys gyvūnai… Linksmas ir liūdnas  istorijas, išgirstas vaikystėje, šypsodamiesi ir graudindamiesi prisimename iki šių dienų. Pasakos  žavi ne tik turiniu, tačiau jos skatina vaikų vaizduotę, padeda pažintį pasaulį, ugdo smalsumą ir empatiją, plečia vaiko žodyną bei padeda formuotis tikrąsias vertybes.

Užsiėmimo metu mokiniai atliko užduotis ir žaidė tradicinį lietuvių liaudies žaidimą „Žaltys“.

2024-01-15

Progimnazijos penktų klasių mokiniams vyko integruotos gamtos mokslų dalyko ir skaitymo skatinimo pamokos. Netradicinių pamokų metu mokiniai susipažino su interaktyviomis knygomis, jų privalumais ir  galimybėmis jas skaityti. Programėlių pagalba mokiniai galėjo stebėti trumpus rašytojo, gamtininko Selemono Paltanavičiaus filmuotus vaizdo ir garso įrašus apie įvairiausius gyvūnus iš knygų „Gamtos metų ratas“ ir „Jei rašysi laišką girion“.

 Interaktyvios knygos – tai puikus būdas paskatinti mokinius skaityti.

2023-12-19

2023 m. gruodžio 19 d. išrinkome progimnazijos aktyviausiai skaitančius mokinius ir  klasę. Taigi daugiausia knygelių perskaitė 3b klasė (mokytoja Daina Kačegavičienė), o aktyviausiai skaitanti mokinė – šeštokė Tėja Tonkovaitė.

Gruodžio 4–8 dienomis progimnazijos trečiųjų klasių mokiniams vyko rašytojo Niels Van Hove knygos „Tu gali“ garsiniai skaitymai. Mokiniai susipažino su knygos herojumi Džeku, kuris kiekvieną dieną susidurdavo su įvairiais iššūkiais ir rūpesčiais, o įveikęs sunkumus labai savimi didžiavosi. Užsiėmimo metu mokiniai atliko įsivertinimo užduotis, piešė ir rašė laiškus Kalėdų seneliui.
Taigi atlikdami prasmingas veiklas visi laukiame Kalėdų stebuklo!

2023-11-20

Lapkričio 20 d. 4d klasės mokiniai dalyvavo Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vykusiame renginyje „Komikso kūrimo dirbtuvėlės“. Šias dirbtuves vedė vaikų rašytoja ir dailininkė Ula Šimulynaitė. Mokiniai klausėsi autorės skaitomų istorijų. Knygelėje „Žodžiai“ mūsų mokiniai bandė perteikti emocijas, piešė nuotaikas ir kūrė įvairias situacijas.

Plačiau skaitykite čia https://www.facebook.com/kedainiai.rvb.lt/posts/pfbid02F9RcKTcGHwjfVuNkRVMfRsDL2NkYJDfA48RDcfciEvTPDveTRGXXQr4grYUS8obXl

2023-11-17

Progimnazijos penktų klasių mokiniams vyko integruotos etikos dalyko ir skaitymo skatinimo pamokos. Mokiniai susipažino su Švedijos vaikų  rašytoja Astrida Lindgren ir jos kūryba. Pamokų metu buvo pristatyta pati mėgstamiausia vaikų knyga „Pepė Ilgakojinė“. Su mokiniais aptarėme pagrindinės knygos veikėjos Pepės gražiausias vaikystės išdaigas ir neįtikėtinus jos nuotykius.

2023-11-13

Progimnazijos antrų klasių mokiniams organizuoti rašytojos Ingos Narijauskienės terapinių pasakų knygos „Pelėda Drūlija ir diena NE“ garsiniai skaitymai.

Terapinės pasakos lavina vaizduotę, smalsumą, ugdo kalbą ir moko reikšti,  įvardinti ir suvokti jausmus. Mokiniai užsiėmimo metu sužinojo ne tik apie pelėdų gyvenimo ypatumus, bet ir lavinosi pažinimo, socialines ir emocines kompetencijas. Knygelė mokinius motyvuoja pažinti gamtą  ir gyventi joje ir su ja draugiškai bei atsakingai.

2023-10-25

Spalio 25 d. 6c klasės mokiniai dalyvavo Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje skaitymo iššūkio žaidimo „Draugoteka“ viktorinoje. Aktyviausi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Skaitykite daugiau https://www.facebook.com/kedainiai.rvb.lt/posts/pfbid02JExCHtHRq32gqA4boAX2XJZDxGwDquojQeww5gpAkqXmpRhR2EuUKPUqpKGZHo49l

 

Rekomenduojamos knygos mokiniams

2023-10-11

Spalio 11 d. vyko dailės kūrybiškumo ir skaitymo skatinimo pamoka 5d klasės mokiniams. Su rašytojo, gamtininko S. Paltanavičiaus knygele „Kas nudažo pasaulį“ supažindino bibliotekos-edukacinio centro darbuotoja Jūrate, o patariant ir padedant dailės mokytojai Gintarei  mokiniai kūrė knygų skirtukus, kurie eksponuojami  parodėlėje (bibliotekoje).

2023-10-09

Spalio 9 dieną 1a klasėje vyko rašytojos Alison Jay knygos „Bitė ir aš“ garsiniai skaitymai. Šis pasakojimas skatina mokinius ugdytis ekologinį sąmoningumą ir kūrybiškumą, domėtis bitučių gyvenimu. Skaitydami kūrinį, jį aptardami vaikai suprato, kokią didelę reikšmę mūsų žemėje atlieka bitutės ir kaip svarbu jas išsaugoti. Jie įgijo įdomių ir svarbių žinių apie šiuos vabzdžius, jų ypatumus, gyvenimo būdą, susipažino su bitučių mėgstamiausiais augalais.

Užsiėmimo metu mokiniai lavinosi pažinimo, socialines ir emocines kompetencijas, kritinį mąstymą, patyrė įvairių pojūčių. Knygelė mokinius motyvuoja ne tik pažinti gamtą, bet ir gyventi draugiškai bei atsakingai, nes draugystė ir meilė gamtai gali pakeisti gyvenimą.

2023-09-18

2023-04-19
Balandžio pirmąją savaitę progimnazijos edukaciniame centre bei klasėse vyko ketvirtų klasių protmūšis „Kiek žinai tu?“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Mokiniai varžėsi keliuose turuose: I-ame atsakinėjo į klausimus apie rašytojus, knygas, II-ame minė mįsles ir reikėjo pabaigti patarles. Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir žiniomis.

 „Iš visų žmogaus kūrybos apraiškų labiausiai stebina ir verta dėmesio – knyga. Knygose gyvos praėjusių laikų godos, girdėti aiškūs įtaigūs balsai žmonių, kurių palaikų dulkės seniai išsisklaidė kaip sapnas. Visa, ką žmonija sukūrė, apmąstė, pasiekė, – tarsi burtų išsaugota knygų puslapiuose“.

Tomas Karlailis

Misija–visapusiškai tenkinti progimnazijos bendruomenės narių informacinius poreikius, dalyvauti mokinių ugdymo(si) procese, sudarant sąlygas jų tobulėjimui, bendrųjų ir dalykinių kompetencijų ugdymui, skatinant jų skaitymo poreikius.

Vizija–tai bibliotekos ir skaityklos virtimas šiuolaikišku švietimo ir informacijos centru, kuris progimnazijos bendruomenei suteikia visą gyvenimą trunkančio mokymosi įgūdžius.

Bibliotekininkės Darbo laikas nuo rugsėjo 1 d.  
Jūratė Žukauskienė jurate.zukauskiene@kedainiuausra.lt
Liudmila Šatienė liudmila.satiene@kedainiuausra.lt

Pirmadienis    7.30–16.30 val.

Antradienis    7.30–16.30 val.

Trečiadienis    7.30–16.30 val.

Ketvirtadienis  7.30–16.30 val.

Penktadienis   7.30–15.15 val.

Pietūs 12.00–12.30 val.

                               

Biblioteką sudaro abonementas ir edukacinis centras.

Abonemente yra 5 kompiuterizuotos darbo vietos, 6 skaitytojų darbo vietos, 1 spausdintuvas, 1 kopijavimo aparatas.

Edukaciniame centre – 6 kompiuterizuotos darbo vietos, 18 skaitytojų darbo vietų, 2 spausdintuvai.

Įdiegta programinė įranga MOBIS.

Yra vadovėlių saugykla. 

Bibliotekos fondą sudaro 6702 vnt. grožinių, metodinių, informacinių  ir kt. leidinių, 17073 vnt. vadovėlių. Prenumeruojami 1 pavadinimų periodiniai leidiniai. 

PROGRAMINĖ LITERATŪRA 1–4 klasių mokiniams.

REKOMENDUOJAMOS LITERATŪROS SĄRAŠAS 5–8 klasių mokiniams.

Knygos skirtos pradinių klasių mokiniams.

Knygos skirtos paaugliams.

Knygos skirtos suaugusiems.

Naujų knygų sąrašas.

 
MOKYKLOS BIBLIOTEKOJE  JŪS GALITE:

 • išsirinkti knygas į namus;
 • naudotis spaudiniais vietoje (savišvietai ir mokymuisi);
 • gauti individualias konsultacijas pagal pateiktas užklausas;
 • tikslingai panaudoti pertraukų, popamokinį laiką (ruoštis pamokoms, rašyti projektinius darbus, referatus, atlikti namų užduotis, konsultuotis su mokytojais);
 • pasirengti pamokoms, ieškoti naujų darbo metodų ir tobulinti savo kvalifikaciją; 
 • naudotis iš žiniasklaidos sukaupta medžiaga apie mokyklą, mokinius ir mokytojus;
 • naudotis internetu, kompiuteriais, vaizdo ir garso aparatūra;
 • naudotis spausdinimo ir kopijavimo paslauga.

TAIP PAT BIBLIOTEKOJE:

 • teikiama pagalba moksleiviams ir mokytojams, ieškantiems informacijos savišvietai ir mokymuisi; 
 • rengiamos parodos valstybinėms ir kalendorinėms šventėms paminėti, minimi rašytojų jubiliejai ir žymių žmonių sukaktys, nuolat veikia edukacinės, pažintinės parodos, paminimi mokytojų jubiliejai;
 • vyksta netradicinės integruotos pamokos, projektai ir kiti įvairūs renginiai;
 • vykdoma informacijos paieška, susijusi su ugdymo procesu, pagal mokinių bei mokytojų užklausas, pasitelkiant įvairius turimus informacijos šaltinius;
 • biblioteka aktyviai dalyvauja olimpinio ugdymo veikloje, todėl čia vyksta renginiai, kuriuose propaguojamas sveikas gyvenimo būdas, siekiama, kad sveika gyvensena taptų gyvenimo būdu nuo vaikystės;
 • parengti rekomenduojamos perskaityti literatūros sąrašai pagal klases, kasmet renkami Metų skaitytojai;
 • komplektuojami, išduodami ir saugomi ugdymo procesui reikalingi vadovėliai, yra fonoteka (elektroninių mokymo priemonių archyvas);
 • kaupiama informacija mokinių karjeros ugdymo klausimais;
 • kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie progimnaziją, vykdoma jos sklaida. 

2023 metų veiklos planas.

Naudojimosi biblioteka taisyklės.