Biblioteka-edukacinis centras

Naujai gautos knygos

2024-02-29

Vasario 29 d. bibliotekoje-edukaciniame centre vyko Skaitinių popietė progimnazijos 7–8 klasių mokiniams. Renginio metu jaunieji skaitytojai pristatė perskaitytas knygas ir pasidalino įžvalgomis apie jas: kuo šios knygos įdomios, kas nustebino, kam rekomenduotų jas skaityti. Buvo išrinktas labiausiai patikusių pristatytų knygų „TOP4“ – tai Mark Z. Danielewski „House of leaves“, O. Preubler „Krabatas, arba treji metai užburtame malūne“, Ž. Verno „20000 mylių po vandeniu“, R. Williams „Dead poets society“.

Tikimės, kad  susidomėję mokiniai su malonumu perskaitys vasario mėnesio „TOP4“ knygas!

2024-02-09

Vasario 6–9 dienomis progimnazijos pirmų klasių mokiniams vyko garsiniai knygų ,,Jei būčiau liūtas“, ,,Įkyrūs triušiukai“, ,,Nojus ir banginis“ skaitymai. Mokiniai susipažino su knygų herojais, žavėjosi jų draugiškumu.

Užsiėmimo metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, spalvino ir aplikavo ,,Draugystės rankytes“, sužinojo įvairių būdų, kaip susidraugauti ir kuo ilgiau išsaugoti draugystę. Pasakos, personažų patirtys mokinius moko, kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose.

Linkime visiems tikrų draugų ir amžinybę trunkančių draugysčių!

2024-01-30

Sausio 30 d. bibliotekoje-edukaciniame centre vyko Skaitinių popietė progimnazijos 5–6 klasių mokiniams. Renginio metu jaunieji skaitytojai pristatė perskaitytas knygas ir pasidalino įžvalgomis apie jas: kuo šios knygos įdomios, kas nustebino, kam rekomenduotų jas skaityti. Buvo išrinktas labiausiai patikusių pristatytų knygų „TOP3“ – tai C. S. Lewiso „Narnijos kronikų“ knygų serija „Liūtas, ragana ir drabužių spinta“, V. Jasaičio „Priklausomas be galimybės mesti“ ir Š. Jasiukevičiaus „Černobylis“.

Tikimės, kad susidomėję mokiniai su malonumu perskaitys sausio mėnesio „TOP3“ knygas!

2024-01-22

Progimnazijos ketvirtų klasių mokiniams vyko poetės Salomėjos Nėries lietuvių liaudies pasakos „Eglė žalčių karalienė“ garsiniai skaitymai.

Pasakų pasaulis lydi mus visus nuo mažens. Įspūdingos karalystės, piktosios raganos, stebuklingos fėjos, kalbantys gyvūnai… Linksmas ir liūdnas  istorijas, išgirstas vaikystėje, šypsodamiesi ir graudindamiesi prisimename iki šių dienų. Pasakos  žavi ne tik turiniu, tačiau jos skatina vaikų vaizduotę, padeda pažintį pasaulį, ugdo smalsumą ir empatiją, plečia vaiko žodyną bei padeda formuotis tikrąsias vertybes.

Užsiėmimo metu mokiniai atliko užduotis ir žaidė tradicinį lietuvių liaudies žaidimą „Žaltys“.

2024-01-15

Progimnazijos penktų klasių mokiniams vyko integruotos gamtos mokslų dalyko ir skaitymo skatinimo pamokos. Netradicinių pamokų metu mokiniai susipažino su interaktyviomis knygomis, jų privalumais ir  galimybėmis jas skaityti. Programėlių pagalba mokiniai galėjo stebėti trumpus rašytojo, gamtininko Selemono Paltanavičiaus filmuotus vaizdo ir garso įrašus apie įvairiausius gyvūnus iš knygų „Gamtos metų ratas“ ir „Jei rašysi laišką girion“.

 Interaktyvios knygos – tai puikus būdas paskatinti mokinius skaityti.

2023-12-19

2023 m. gruodžio 19 d. išrinkome progimnazijos aktyviausiai skaitančius mokinius ir  klasę. Taigi daugiausia knygelių perskaitė 3b klasė (mokytoja Daina Kačegavičienė), o aktyviausiai skaitanti mokinė – šeštokė Tėja Tonkovaitė.

Gruodžio 4–8 dienomis progimnazijos trečiųjų klasių mokiniams vyko rašytojo Niels Van Hove knygos „Tu gali“ garsiniai skaitymai. Mokiniai susipažino su knygos herojumi Džeku, kuris kiekvieną dieną susidurdavo su įvairiais iššūkiais ir rūpesčiais, o įveikęs sunkumus labai savimi didžiavosi. Užsiėmimo metu mokiniai atliko įsivertinimo užduotis, piešė ir rašė laiškus Kalėdų seneliui.
Taigi atlikdami prasmingas veiklas visi laukiame Kalėdų stebuklo!

2023-11-20

Lapkričio 20 d. 4d klasės mokiniai dalyvavo Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vykusiame renginyje „Komikso kūrimo dirbtuvėlės“. Šias dirbtuves vedė vaikų rašytoja ir dailininkė Ula Šimulynaitė. Mokiniai klausėsi autorės skaitomų istorijų. Knygelėje „Žodžiai“ mūsų mokiniai bandė perteikti emocijas, piešė nuotaikas ir kūrė įvairias situacijas.

Plačiau skaitykite čia https://www.facebook.com/kedainiai.rvb.lt/posts/pfbid02F9RcKTcGHwjfVuNkRVMfRsDL2NkYJDfA48RDcfciEvTPDveTRGXXQr4grYUS8obXl

2023-11-17

Progimnazijos penktų klasių mokiniams vyko integruotos etikos dalyko ir skaitymo skatinimo pamokos. Mokiniai susipažino su Švedijos vaikų  rašytoja Astrida Lindgren ir jos kūryba. Pamokų metu buvo pristatyta pati mėgstamiausia vaikų knyga „Pepė Ilgakojinė“. Su mokiniais aptarėme pagrindinės knygos veikėjos Pepės gražiausias vaikystės išdaigas ir neįtikėtinus jos nuotykius.

2023-11-13

Progimnazijos antrų klasių mokiniams organizuoti rašytojos Ingos Narijauskienės terapinių pasakų knygos „Pelėda Drūlija ir diena NE“ garsiniai skaitymai.

Terapinės pasakos lavina vaizduotę, smalsumą, ugdo kalbą ir moko reikšti,  įvardinti ir suvokti jausmus. Mokiniai užsiėmimo metu sužinojo ne tik apie pelėdų gyvenimo ypatumus, bet ir lavinosi pažinimo, socialines ir emocines kompetencijas. Knygelė mokinius motyvuoja pažinti gamtą  ir gyventi joje ir su ja draugiškai bei atsakingai.

2023-10-25

Spalio 25 d. 6c klasės mokiniai dalyvavo Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje skaitymo iššūkio žaidimo „Draugoteka“ viktorinoje. Aktyviausi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Skaitykite daugiau https://www.facebook.com/kedainiai.rvb.lt/posts/pfbid02JExCHtHRq32gqA4boAX2XJZDxGwDquojQeww5gpAkqXmpRhR2EuUKPUqpKGZHo49l

 

Rekomenduojamos knygos mokiniams

2023-10-11

Spalio 11 d. vyko dailės kūrybiškumo ir skaitymo skatinimo pamoka 5d klasės mokiniams. Su rašytojo, gamtininko S. Paltanavičiaus knygele „Kas nudažo pasaulį“ supažindino bibliotekos-edukacinio centro darbuotoja Jūrate, o patariant ir padedant dailės mokytojai Gintarei  mokiniai kūrė knygų skirtukus, kurie eksponuojami  parodėlėje (bibliotekoje).

2023-10-09

Spalio 9 dieną 1a klasėje vyko rašytojos Alison Jay knygos „Bitė ir aš“ garsiniai skaitymai. Šis pasakojimas skatina mokinius ugdytis ekologinį sąmoningumą ir kūrybiškumą, domėtis bitučių gyvenimu. Skaitydami kūrinį, jį aptardami vaikai suprato, kokią didelę reikšmę mūsų žemėje atlieka bitutės ir kaip svarbu jas išsaugoti. Jie įgijo įdomių ir svarbių žinių apie šiuos vabzdžius, jų ypatumus, gyvenimo būdą, susipažino su bitučių mėgstamiausiais augalais.

Užsiėmimo metu mokiniai lavinosi pažinimo, socialines ir emocines kompetencijas, kritinį mąstymą, patyrė įvairių pojūčių. Knygelė mokinius motyvuoja ne tik pažinti gamtą, bet ir gyventi draugiškai bei atsakingai, nes draugystė ir meilė gamtai gali pakeisti gyvenimą.

2023-09-18

2023-04-19
Balandžio pirmąją savaitę progimnazijos edukaciniame centre bei klasėse vyko ketvirtų klasių protmūšis „Kiek žinai tu?“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Mokiniai varžėsi keliuose turuose: I-ame atsakinėjo į klausimus apie rašytojus, knygas, II-ame minė mįsles ir reikėjo pabaigti patarles. Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir žiniomis.

 „Iš visų žmogaus kūrybos apraiškų labiausiai stebina ir verta dėmesio – knyga. Knygose gyvos praėjusių laikų godos, girdėti aiškūs įtaigūs balsai žmonių, kurių palaikų dulkės seniai išsisklaidė kaip sapnas. Visa, ką žmonija sukūrė, apmąstė, pasiekė, – tarsi burtų išsaugota knygų puslapiuose“.

Tomas Karlailis

Misija–visapusiškai tenkinti progimnazijos bendruomenės narių informacinius poreikius, dalyvauti mokinių ugdymo(si) procese, sudarant sąlygas jų tobulėjimui, bendrųjų ir dalykinių kompetencijų ugdymui, skatinant jų skaitymo poreikius.

Vizija–tai bibliotekos ir skaityklos virtimas šiuolaikišku švietimo ir informacijos centru, kuris progimnazijos bendruomenei suteikia visą gyvenimą trunkančio mokymosi įgūdžius.

Bibliotekininkės Darbo laikas nuo rugsėjo 1 d.  
Jūratė Žukauskienė jurate.zukauskiene@kedainiuausra.lt
Liudmila Šatienė liudmila.satiene@kedainiuausra.lt

Pirmadienis    7.30–16.30 val.

Antradienis    7.30–16.30 val.

Trečiadienis    7.30–16.30 val.

Ketvirtadienis  7.30–16.30 val.

Penktadienis   7.30–15.15 val.

Pietūs 12.00–12.30 val.

                               

Biblioteką sudaro abonementas ir edukacinis centras.

Abonemente yra 5 kompiuterizuotos darbo vietos, 6 skaitytojų darbo vietos, 1 spausdintuvas, 1 kopijavimo aparatas.

Edukaciniame centre – 6 kompiuterizuotos darbo vietos, 18 skaitytojų darbo vietų, 2 spausdintuvai.

Įdiegta programinė įranga MOBIS.

Yra vadovėlių saugykla. 

Bibliotekos fondą sudaro 6702 vnt. grožinių, metodinių, informacinių  ir kt. leidinių, 17073 vnt. vadovėlių. Prenumeruojami 1 pavadinimų periodiniai leidiniai. 

PROGRAMINĖ LITERATŪRA 1–4 klasių mokiniams.

REKOMENDUOJAMOS LITERATŪROS SĄRAŠAS 5–8 klasių mokiniams.

Knygos skirtos pradinių klasių mokiniams.

Knygos skirtos paaugliams.

Knygos skirtos suaugusiems.

Naujų knygų sąrašas.

 
MOKYKLOS BIBLIOTEKOJE  JŪS GALITE:

 • išsirinkti knygas į namus;
 • naudotis spaudiniais vietoje (savišvietai ir mokymuisi);
 • gauti individualias konsultacijas pagal pateiktas užklausas;
 • tikslingai panaudoti pertraukų, popamokinį laiką (ruoštis pamokoms, rašyti projektinius darbus, referatus, atlikti namų užduotis, konsultuotis su mokytojais);
 • pasirengti pamokoms, ieškoti naujų darbo metodų ir tobulinti savo kvalifikaciją; 
 • naudotis iš žiniasklaidos sukaupta medžiaga apie mokyklą, mokinius ir mokytojus;
 • naudotis internetu, kompiuteriais, vaizdo ir garso aparatūra;
 • naudotis spausdinimo ir kopijavimo paslauga.

TAIP PAT BIBLIOTEKOJE:

 • teikiama pagalba moksleiviams ir mokytojams, ieškantiems informacijos savišvietai ir mokymuisi; 
 • rengiamos parodos valstybinėms ir kalendorinėms šventėms paminėti, minimi rašytojų jubiliejai ir žymių žmonių sukaktys, nuolat veikia edukacinės, pažintinės parodos, paminimi mokytojų jubiliejai;
 • vyksta netradicinės integruotos pamokos, projektai ir kiti įvairūs renginiai;
 • vykdoma informacijos paieška, susijusi su ugdymo procesu, pagal mokinių bei mokytojų užklausas, pasitelkiant įvairius turimus informacijos šaltinius;
 • biblioteka aktyviai dalyvauja olimpinio ugdymo veikloje, todėl čia vyksta renginiai, kuriuose propaguojamas sveikas gyvenimo būdas, siekiama, kad sveika gyvensena taptų gyvenimo būdu nuo vaikystės;
 • parengti rekomenduojamos perskaityti literatūros sąrašai pagal klases, kasmet renkami Metų skaitytojai;
 • komplektuojami, išduodami ir saugomi ugdymo procesui reikalingi vadovėliai, yra fonoteka (elektroninių mokymo priemonių archyvas);
 • kaupiama informacija mokinių karjeros ugdymo klausimais;
 • kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie progimnaziją, vykdoma jos sklaida. 

2023 metų veiklos planas.

Naudojimosi biblioteka taisyklės.