DofE

2024-05-17

2024-05-02

Gegužės 1 dieną progimnazijoje vykdomos tarptautinės The Duke of Edinburgh’s international award (DofE) programos pirma grupė (vadovė I. Kaškonė) lankėsi pabėgimo kambaryje „Radvilų klubas“. Mokiniai stiprino tarpusavio santykius ir komandinio darbo įgūdžius, o dabar su nekantrumu laukia bandomojo žygio!

2024-04-29

DofE Lietuva bendruomenės renginys

Balandžio 26 d. progimnazijos DofE programos koordinatorė O. Lukšienė ir grupės vadovė G. Valansevičė dalyvavo DofE Lietuva bendruomenės renginyje. Tobulinant žygeivio įgūdžius, įveiktas daugiau nei 5 km žygis nuo Girulių iki Olandų kepurės bei grįžta atgal Litorinos pažintiniu taku. Atliktos grupinės užduotys, dalintasi patirtimi, įžvalgomis bei sėkmėmis vykdant DofE programą.

2024-03-29

Pasiruošimas  „DofE“ žygiams prasideda!

Progimnazijoje įgyvendinamos programos „DofE“  dalyviai kovo 28 d. išbandė savo jėgas ir ryžtą lipdami  aukšta siena. Tai visiems buvo iššūkis, bet pasitelkdami savo drąsą ir  ištvermę, kritinį mąstymą susikaupdami, baimę įveikėme, sustiprinome pasitikėjimą savimi bei nuoširdžiai palaikėme komandos draugus.

Nuoširdus AČIŪ Akademijos gimnazijos mokytojui Rimgaudui Proscevičiui už mums sudarytą galimybę išbandyti save ir naudingus patarimus turistaujant, keliaujant su kuprine.

2023-12-19

Džiaugiamės ir didžiuojamės būdami tarp lyderių

Skaitykite apie #DofE programą ir kodėl verta prie jos prisijungti naujausiame Reitingai Žurnalas!

2023-11-30

Lapkričio 30 d.  progimnazijos psichologė, DofE programos koordinatorė ir savanorė Olga Lukšienė dalyvavo šventiniame renginyje British Embassy Vilniuje. Į susitikimą buvo pakviesti aktyviausi DofE programos savanoriai, programos partneriai ir draugai. Svečius pasveikino Jungtinės Karalystės ambasadorius Brian Olley, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros direktorius Valdas Jankauskas, DofE programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė ir padėkojo už jaunų žmonių įkvėpimą bei padrąsinimą siekiant asmeninio tobulėjimo tikslų. DofE savanoriai mentoriauja jauniems žmonėms, vertina kvalifikacinius DofE žygius, padeda dalyviams įgyti žygiams, savanorystei, talentų atskleidimui reikalingų žinių ir įgūdžių, padeda įsivertinti savo asmenines savybes.

2023-06-29

Tarptautinės programos „The Duke of Edinburgh’s International Award“ apdovanojimai

Antri metai dalyvaujame Tarptautinės programos „The Duke of Edinburgh’s International Award“ apdovanojimuose – 1 sidabro ir 12 bronzos ženklelių.

Džiugu, kad 6 mūsų progimnazijos buvę mokiniai, dabar jau gimnazistai, tęsė dalyvavimą programoje ir buvo apdovanoti sidabro ženkleliais.

Dėkojame programos koordinatorei Olgai Lukšienei, komandų vadovėms Ievai Pukinskaitei, Giedrei Valansevičei bei žygio vadovui Ryčiui Karnatkai už kantrybę ir pagalbą mokiniams įveikti iššūkius!

2023-06-02

DofE kvalifikacinis žygis įskaitytas!

Birželio 1–2 dienomis Gina Lapinskaitė, Goda Gilytė, Domas Petrauskas, Jaunius Vasiliauskas, Marius Karčiauskas, Karolis Naruševičius, Urtė Sungailaitė, Goda Zalagėnaitė, Ieva Šliavaitė, Elinga Trečiakauskaitė, Danielius Kerulis ir Naglis Jurevičius startavo ir įveikė dviejų dienų ir vienos nakties 26 km (nuo Krakių iki Josvainių) kvalifikacinį DofE žygį ir užbaigė tarptautinės Edinburgo kunigaikščio princo Filipo jaunimo apdovanojimo programos bronzos lygį. Sėkmingai pabaigę dalyvavimą DofE programoje, birželio pabaigoje, VU Botanikos sode, mokiniai bus apdovanoti tarptautiniu sertifikatu ir bronzos ženkleliu. Siekdami šio apdovanojimo, mokiniai nuo lapkričio mėnesio turėjo užsiimti aktyvia veikla, tobulinti pasirinktus įgūdžius bei dalyvauti savanorystės veikloje. DofE žygio metu mokiniai sustiprėjo kaip komanda, dar labiau pažino ne tik save, bet ir vieni kitus. Priešakyje jau laukia naujas tikslas – DofE sidabrinio ženklelio etapas.  #DofE 

2023-06-02

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos DofE programos mokinių komanda birželio 1–2 d. pradėjo dviejų dienų bronzos lygio kvalifikacinį žygį. Mokiniai prieš septynis mėnesius buvo išsikėlę individualius įgūdžių, aktyvios veiklos ir savanorystės tikslus. Balandžio mėnesį išklausė visuomenės sveikatos specialistės Janinos Onoprijankienės pirmos pagalbos mokymus. Gegužės 18–19 d. aštuoni sidabro ir dvylika bronzos ženklelio siekiančių mokinių dalyvavo bandomajame žygyje, Labūnavoje. Ugdytiniai tobulino komandinio darbo įgūdžius, mokėsi žygeivio paslapčių. Didžiuojamės ir džiaugiamės savo mokyklos mokiniais ir linkime sėkmingo finišo! #DofE

2023-03-23

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad esame vieninteliai Kėdainių rajone dalyvaujantys tarptautinėje, britų karališkosios šeimos globojamoje, neformaliojo švietimo DofE  (The Duke of Edinburgh’s International Award) programoje. DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteikia 14–24 metų jaunimui praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdo drąsią, atsakingą, savarankišką asmenybę, gebančią priimti sprendimus. DofE programoje dalyvauti VERTA! #DofE

DofE – The Duke of Edinburgh’s International Award – yra išskirtinė tarptautinė ugdymosi programa 14–24 m. jaunimui.

DofE programa padeda ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį. Kiekvienas ­DofE programos dalyvis siekia asmeninių tikslų savanorystės, aktyvios fizinės veiklos bei įgūdžių ugdymosi srityse bei patiria nuotykių komandinių žygių gamtoje metu. Programa veikia 130 pasaulio šalių, Lietuvoje daugiau kaip 90 mokyklų bei su jaunimu dirbančių organizacijų.

DofE Lietuvoje: www.dofe.lt, Facebook https://www.facebook.com/DofELietuva/, Instagram https://instagram.com/dofelietuva

DofE pasaulyje: www.intaward.org

Tarptautiniai tyrimai rodo, kad #DofE dalyviai:

  • Išbando naujus dalykus;
  • Įgyja daugiau pasitikėjimo savimi;
  • Tampa atsparesni;
  • Pagerina komandinio darbo įgūdžius;
  • Ateityje tęs savanorystę;
  •  Pagerina fizinę būklę.

2022-12-12

Jau antrus mokslo metus Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ‚‚Aušros” progimnazijoje vykdoma tarptautinė The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programa. Tai pasaulyje pirmaujanti neformaliojo švietimo programa, kurioje dalyvaujantys mokiniai kelia sau asmeninius iššūkius ir sėkmingai juos įveikia padedami programos koordinatorės Olga Lukšienės, vadovių Ievos Pukinskaitės, Giedrės Valansevičės ir žygio vadovo Ryčio Karnatkos. Šiais mokslo metais 16 mūsų progimnazijos 7–8 klasių mokinių siekia savo užsibrėžtų tikslų dalyvaudami DofE programoje. Didžiuojamės praeitų metų dalyvėmis, kurios nesustoja ir toliau bando įveikti išsikeltus asmeninio tobulėjimo tikslus, siekdamos sidabro ženklelio.

Lapkričio mėn. pradžioje vyko susitikimas su naujais ir jau dalyvavusiais bei turinčiais DofE bronzos ženklelį dalyviais. Merginos, įveikusios bronzos ženklelio etapus ir iššūkius, dalijosi savo sėkmėmis ir patirtimis, akcentavo, kaip svarbu mokėti planuoti veiklas ir efektyviai panaudoti savo laiką. Labai svarbūs ir komandinio darbo įgūdžiai, bendradarbiavimas bei pagalba vienas kitam žygių metu. Dalyvaudamos DofE programos dalyvės atrado naujus savo pomėgius ir gebėjimus.

Gruodžio 12 d. vyko nuotolinis susitikimas su DofE dalyvių tėvais. Susitikimo metu aptarti pirmieji programos sėkmės žingsniai ir iššūkiai, pristatyta e-ORB užrašinė ir jos pildymo galimybės, akcentuotas nuolatinis tėvų padrąsinimas ir palaikymas savo vaikams. Pasidžiaugta, kad buvę mūsų progimnazijos aštuntokai, dabar jau gimnazistai, tobulėja ir tęsia dalyvavimą DofE programoje, siekdami sidabro ženklelio.

Tikimės, kad šių mokslo metų DofE programos dalyviai sėkmingai įveiks šešių mėnesių asmeninio tobulėjimo iššūkį ir kvalifikacinį žygį ir kitų metų birželio mėnesį džiaugsimės pasiektais rezultatais. Linkime DofE programos dalyviams sėkmės!

2022-12-08

DofE edukacinis renginys „Pažink savo stiprybes ir išlaisvink kūrybiškumą“

Progimnazijos DofE komandos koordinatorė Olga Lukšienė ir vadovės (Ieva Pukinskaitė bei Giedrė Valansevičė) gruodžio 8 dieną dalyvavo DofE edukaciniame renginyje „Pažink savo stiprybes ir išlaisvink kūrybiškumą“, kuris vyko Vilniuje. „Pasimatavome“ savo kūrybiškumo lygį, įsivertinome daugialypį intelektą ir prigimtį. Mokymų metu išgirstas žinias perduosime naujiems progimnazijos DofE mokinių komandos nariams, motyvuosime juos, padėsime išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus, skatinsime jų siekti. #DofE

Birželio 29 ir 30 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 250 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. DofE apdovanojimus įteikė švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley ir DofE programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė.

Devynioms mūsų progimnazijos mokinėms, įveikusioms asmeninius iššūkius, buvo įteikti bronzos lygio ženkleliai, o progimnazijai suteiktas tarptautinis DofE sertifikatas!

„The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE) yra tarptautinė neformaliojo ugdymo(si) programa jaunimui. Programa pradėta 1956 metais Edinburgo hercogo princo Philipo Didžiojoje Britanijoje ir nuo tada prie jos prisijungė jau daugiau nei 130 šalių. Šiuo metu programoje dalyvauja 1,3 mln. jaunų žmonių. Pastarųjų įvykių pasaulyje kontekste DofE programos skleidžiamos vertybės skamba dar stipriau ir įtaigiau. Joje ugdomos tos jaunų žmonių savybės, kurios dabar ypač svarbios: savarankiškumas, pasitikėjimas savimi, dėmesingumas artimui ir aplinkai, mokėjimas planuoti ir siekti tikslo, nesutrikti nepažįstamoje aplinkoje, pasirūpinti savimi ir savo draugais. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti ne tik socialines-emocines kompetencijas, bet ir atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą. Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 m. 2021–2022 mokslo metais joje dalyvavo daugiau nei 1000 jaunų žmonių iš daugiau nei 100 mokyklų ir jaunimo organizacijų. Kelyje siekiant tikslų juos lydėjo beveik 300 vadovų.

DofE kvalifikacinis bronzos žygis įveiktas! Progimnazijos 7–8 klasių mokinės birželio 18–19 d. pėsčiomis, nešinos gana nemažomis kuprinėmis, nužygiavo 30 km atstumą nuo Krakių iki Josvainių ir įvykdė žygio išsikeltus tikslus. Įsirengusios stovyklavietę Skinderiškių dendrologiniame parke įkūrė laužavietę, gaminosi maistą, statė palapines, atliko komandines užduotis. Lengva nebuvo, bet žygio dalyvės, nors ir gerokai pavargusios, grįžo kupinos gerų emocijų, dalijosi savo nekasdieniais potyriais.

DofE programos bandomasis dalyvių žygis

Gegužės 11–12 dienomis įvyko DofE programos bandomasis dalyvių žygis siekiant bronzos ženklelio. Dalyvės stengėsi įveikti 24 km ėjimą pėsčiomis, mokėsi savarankiškai pastatyti palapines, užkurti ugnį, gaminti maistą gamtos sąlygomis, ugdėsi komandinio darbo įgūdžius. Gamtos sąlygos pateikė dalyvėms dar vieną iššūkį – didelį kiekį lietaus. Bet merginos įveikė ir tai. Pavargusios ir permirkusios pasiekė žygio tikslo finišą. Merginos drąsiai gali teigti, kad yra stiprios, valingos ir kantrios. Galime didžiuotis, kad mūsų progimnazija ugdo ištvermingus, savimi pasitikinčius, galinčius įveikti įvairius iššūkius mokinius. Linkime sėkmės kvalifikaciniame žygyje ir pasiekti išsikeltus tikslus!

Rugsėjo 24-26 dienomis fizinio ugdymo mokytojas Rytis lankėsi Daugirdiškių mokymo centre. Dalyvavo tarptautinio DofE projekto žygio vadovo mokymuose. Tai nauja patirtis Ryčiui, kaip paruošti vaikus žygiams pagal šio tarptautinio projekto standartus. Nekantriai laukiame pirmojo bandomo žygio!

Nuo 2021 m. gegužės mėn. 14 d. LSU Kėdainių „Aušros” progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Dalyvaudami DofE programoje jauni žmonės išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir jų siekia. Rugsėjo 10–11 d. progimnazijos psichologė Olga Lukšienė, neformaliojo ugdymo organizatorė Ieva Pukinskaitė ir mokytoja Giedrė Valansevičė dalyvavo DofE programos vadovų mokymuose. DofE vadovės tikisi, kad įgyvendinant šią programą progimnazijoje, padės dalyvaujantiems mokiniams drauge įvertinti asmeninius pokyčius, padrąsins tęsti veiklas ir neišsigąsti nesėkmių.

DofE – The Duke of Edinburgh’s International Award – yra išskirtinė tarptautinė ugdymosi programa 14–24 m. jaunimui.

DofE programa padeda ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį. Kiekvienas ­DofE programos dalyvis siekia asmeninių tikslų savanorystės, aktyvios fizinės veiklos bei įgūdžių ugdymosi srityse bei patiria nuotykių komandinių žygių gamtoje metu. Programa veikia 130 pasaulio šalių, Lietuvoje daugiau kaip 90 mokyklų bei su jaunimu dirbančių organizacijų.

DofE Lietuvoje: www.dofe.lt, Facebook https://www.facebook.com/DofELietuva/, Instagram https://instagram.com/dofelietuva

DofE pasaulyje: www.intaward.org