DofE

Birželio 29 ir 30 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 250 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. DofE apdovanojimus įteikė švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley ir DofE programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė.

Devynioms mūsų progimnazijos mokinėms, įveikusioms asmeninius iššūkius, buvo įteikti bronzos lygio ženkleliai, o progimnazijai suteiktas tarptautinis DofE sertifikatas!

„The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE) yra tarptautinė neformaliojo ugdymo(si) programa jaunimui. Programa pradėta 1956 metais Edinburgo hercogo princo Philipo Didžiojoje Britanijoje ir nuo tada prie jos prisijungė jau daugiau nei 130 šalių. Šiuo metu programoje dalyvauja 1,3 mln. jaunų žmonių. Pastarųjų įvykių pasaulyje kontekste DofE programos skleidžiamos vertybės skamba dar stipriau ir įtaigiau. Joje ugdomos tos jaunų žmonių savybės, kurios dabar ypač svarbios: savarankiškumas, pasitikėjimas savimi, dėmesingumas artimui ir aplinkai, mokėjimas planuoti ir siekti tikslo, nesutrikti nepažįstamoje aplinkoje, pasirūpinti savimi ir savo draugais. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti ne tik socialines-emocines kompetencijas, bet ir atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą. Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 m. 2021–2022 mokslo metais joje dalyvavo daugiau nei 1000 jaunų žmonių iš daugiau nei 100 mokyklų ir jaunimo organizacijų. Kelyje siekiant tikslų juos lydėjo beveik 300 vadovų.

DofE kvalifikacinis bronzos žygis įveiktas! Progimnazijos 7–8 klasių mokinės birželio 18–19 d. pėsčiomis, nešinos gana nemažomis kuprinėmis, nužygiavo 30 km atstumą nuo Krakių iki Josvainių ir įvykdė žygio išsikeltus tikslus. Įsirengusios stovyklavietę Skinderiškių dendrologiniame parke įkūrė laužavietę, gaminosi maistą, statė palapines, atliko komandines užduotis. Lengva nebuvo, bet žygio dalyvės, nors ir gerokai pavargusios, grįžo kupinos gerų emocijų, dalijosi savo nekasdieniais potyriais.

DofE programos bandomasis dalyvių žygis

Gegužės 11–12 dienomis įvyko DofE programos bandomasis dalyvių žygis siekiant bronzos ženklelio. Dalyvės stengėsi įveikti 24 km ėjimą pėsčiomis, mokėsi savarankiškai pastatyti palapines, užkurti ugnį, gaminti maistą gamtos sąlygomis, ugdėsi komandinio darbo įgūdžius. Gamtos sąlygos pateikė dalyvėms dar vieną iššūkį – didelį kiekį lietaus. Bet merginos įveikė ir tai. Pavargusios ir permirkusios pasiekė žygio tikslo finišą. Merginos drąsiai gali teigti, kad yra stiprios, valingos ir kantrios. Galime didžiuotis, kad mūsų progimnazija ugdo ištvermingus, savimi pasitikinčius, galinčius įveikti įvairius iššūkius mokinius. Linkime sėkmės kvalifikaciniame žygyje ir pasiekti išsikeltus tikslus!

Rugsėjo 24-26 dienomis fizinio ugdymo mokytojas Rytis lankėsi Daugirdiškių mokymo centre. Dalyvavo tarptautinio DofE projekto žygio vadovo mokymuose. Tai nauja patirtis Ryčiui, kaip paruošti vaikus žygiams pagal šio tarptautinio projekto standartus. Nekantriai laukiame pirmojo bandomo žygio!

Nuo 2021 m. gegužės mėn. 14 d. LSU Kėdainių „Aušros” progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Dalyvaudami DofE programoje jauni žmonės išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir jų siekia. Rugsėjo 10–11 d. progimnazijos psichologė Olga Lukšienė, neformaliojo ugdymo organizatorė Ieva Pukinskaitė ir mokytoja Giedrė Valansevičė dalyvavo DofE programos vadovų mokymuose. DofE vadovės tikisi, kad įgyvendinant šią programą progimnazijoje, padės dalyvaujantiems mokiniams drauge įvertinti asmeninius pokyčius, padrąsins tęsti veiklas ir neišsigąsti nesėkmių.