Lakrosas

Lakrosas – komandinė sporto šaka, kurios metu žaidėjai naudoja raketlazdę su tinkleliu jos gale, skirtu sugauti, nešti ir mesti kamuoliuką į priešininkų komandos vartus. Kiekvieną komandą aikštėje sudaro po dešimt žaidėjų: 1 vartininkas, 3 gynėjai, 3 saugai ir 3 puolėjai. Žaidėjai turi lazdas, kurių ilgis priklauso nuo aikštės pozicijos. 1 m ilgio lazdą turi saugai ir puolėjai, ilgesnes 1,3-1,8 m ilgio lazdas dažniausiai naudoja vartininkas ir gynėjai.  Laimi komanda, kuri įmeta kamuoliuką į priešininkų komandos vartus. Lakrosas atsirado Šiaurės Amerikoje. Etniniai žemyno gyventojai, indėnai, jau XII a. žaidė į lakrosą panašius žaidimus. Žaidimo metu nuo kelių šimtų iki tūkstančių indėnų gainiodavo iš įvairių medžiagų, dažniausiai medžio, pagamintą kamuoliuką.

2021-03-15

Fizinio lavinimo mokytojų nauja iniciatyva!

2020-10-04

Kitokia patriotiškumo išraiška: rinktinę subūrę Amerikos lietuviai į Kėdainius „atvežė“ lakrosą. Skaitykite daugiau:

2020-09-22

Progimnazijoje viešėjo  LrtPlius laidos “Į sveikatą” vedėjas Alanas Dzeranovas  su komanda. Mokytojos Ingrida, Eglė ir Jolita kartu su mokiniai dalijosi patarimais, kaip žaisti Lietuvoje vis populiarėjantį žaidimą lakrosą. Rugsėjo 26 d. (šį šeštadienį) 9.00 val. per LrtPlius  – gerų emocijų pliūpsnis iš mūsų bendruomenės.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000123253/alanui-neisbandytu-veiklu-vis-dar-nestinga-sikart-pazintis-su-lakrosu?fbclid=IwAR3_86zG_gZc-uj8h3AF5DkZslJsbDiX327TM9DmV3_L9iCG4NA4_UL4LIs

2020-01-23

Sausio 23 dieną progimnazijoje lankėsi Ryan Dutkus, lakroso teisėjas bei mūsų konsultantas. 8 klasių mokiniai ir mokytojai turėjo puikią treniruotę. Greitai galėsime ir varžybose dalyvauti. Tai yra dalis projekto „Judėsi – sveikatą laimėsi“, susijusio su fizinio aktyvumo veiklomis, skatinančiomis fizinio aktyvumo plėtrą Nr. SRF-FAV-2019-1-0244 bendrai finansuojamo valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir vykdo Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija. 4.1.9 veikla yra „Lakrosas“.

2019-10-17-18

Spalio 17 dieną progimnazijoje vyko seminaras „Inovatyvūs mokymo metodai: Lakrosas“. Jį vedė lakroso teisėjas ir žaidėjas iš Kanados Ryan Dutkus kartu su treneriu Dins Bahs ir žaidėju Krists Bahs iš Latvijos. Mūsų progimnazijos fizinio ugdymo mokytojai kartu su viso rajono ir Baisogalos gimnazijos mokytojais susipažino su lakroso žaidimo ypatybėmis, reikalingomis ugdant mokinių fizinio aktyvumo gebėjimus ir patys išbandė šį žaidimą. Gautas žinias mokytojai taikė pamokose. Teisėjas ir žaidėjas Ryan Dutkus padėjo įtvirtinti praktinius įgūdžius.

2019-05-31

Progimnazijoje lankėsi lakroso treneriai iš Kanados ir JAV: Ryan Dutkus, Will Oakley ir Anthony Yudd. Jie yra komandos sudarytos iš išeivių lietuvių įkūrėjai ir žaidėjai. Dėkojame jiems už dovanotą įrangą ir pravestas treniruotes. Manome ateityje ir mes turėsime šios sporto šakos komandą. Mokiniams labai patiko kūno kultūros pamokos kitaip.

2019-01-14

Pirma pažintis su lakrosu mūsų progimnazijoje vyko 2019 metų sausio 14 dieną.  Mūsų mokyklos mokiniai ir kūno kultūros mokytojai galėjo išbandyti šį naują sportinį komandinį žaidimą, kurį pristatė ir mokė žaisti Ryan‘as Dutkus, atvykęs iš Kanados. Jis žaidžia lakrosą nuo 7-erių metų. Ryan‘as rūpinasi, kad ši sporto šaka išpopuliarėtų ir Lietuvoje. Esme labai dėkingi Bob De Marco FIL’s Director of Development, kurio dėka mes turime lakroso inventorių savo mokykloje. Taip pat dėkojame Mika Wickström ir Janine Pfaff, kurie padėjo, kad šis inventorius sėkmingai pasiektų Lietuvą ir mūsų mokyklą. Lakrosą Kanadoje žaidžia ir maži, ir dideli. Tikimės, kad mūsų mokykla bus pradininkai ir nešėjai geros žinios apie Lakroso žaidimą Lietuvoje.