Esame saugūs

Mokymai tėveliams „Socialinis emocinis ugdymas šeimoje ir mokykloje“

2024-03-21

2024-03-21 dieną apsiaudami skirtingas kojines, palaikome žmones, turinčius Dauno sindromą. Visi norime būti saugūs ir mylimi!

Esame saugūs

Nuo 2022 metų balandžio mėnesio Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija įgyvendina Paramos vaikams centro smurto prevencijos programą „Esame saugūs“.

Smurto prevencijos programa „Esame saugūs“ parengta ir diegiama, įgyvendinant projektą  „Įgalinti vaikai ir šeimos: smurto prevencijos ir  intervencijos paslaugų modelis“, kurį remia Aktyvių piliečių fondas, finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

Programa pritaikyta tiek vaikų ir jų tėvų, tiek specialistų poreikiams. Įvairaus amžiaus vaikai ir paaugliai, taip pat turintys raidos sutrikimų vaikučiai, dalyvauja užsiėmimuose,  kuriuose informacija išdėstoma suprantamai, patraukliai ir įtraukiančiai. Mokiniai sužino, kaip atpažinti smurtą, išvengti pavojingų situacijų, kaip elgtis ir kur kreiptis pagalbos. Tėvai mokosi tinkamai reaguoti į smurtines situacijas: ką gali padaryti, kad vaikai būtų saugūs ir psichologiškai atsparesni.

2022 m. balandžio-spalio mėnesiais progimnazijoje vyko mokymai I-IV ir V-VIII klasių mokinių tėvams bei užsiėmimai 3b, 6a, 8a klasių mokiniams.

Programą progimnazijoje vykdantys pedagogai sistemingai dalyvavo Paramos vaikams centro mokymuose, supervizijose bei dalijosi programos įgyvendinimo progimnazijoje patirtimi respublikinėje konferencijoje „Psichologinis atsparumas: kaip stiprinti ir apsaugoti vaikus“.