eTwinning

„Skaityk-rašyk-mąstyk-sukurk“ logotipo rinkimų I turas

Progimnazijos antrame pradinukų aukšte veikia eTwinning projekto „Skaityk-rašyk-mąstyk-sukurk“ logotipo rinkimų I turas. Iniciatorė mokytoja D. Tumėnienė.

,,Esu lietuvis“

1c klasės mokiniai 2021-2022 m. m. aktyviai dalyvauja programos „eTwinning“ projektinėje veikloje: kartu su 14 Lietuvos mokyklų pradinio ugdymo mokiniais įsijungė į projektą ,,Esu lietuvis“. Šis pilietiškumą ugdantis projektas skatina mažuosius pirmokus geriau pažinti savo šalį, jos gamtą, istoriją, žymius Lietuvos žmones. Kiekvieno mėnesio mažųjų veiklos padeda jiems neskubant, aiškiai atliekant užduotis pažintinės ir kūrybinės veiklos metu įprasminti save, mokytis bendradarbiauti. Mokiniai išradingai kūrė projekto logotipą naudodamiesi programa „Power Point“, įdomiai pristatė savo progimnaziją, Kėdainių krašto istorines vietas. Pirmokai padedami tėvelių galėjo iš arčiau susipažinti su Mikalojaus Daukšos ąžuolo istorija, apžiūrėti senolį bei pasidalinti šia patirtimi su projekto dalyviais.
Kiek dar daug įdomių veiklų laukia 1c klasės tvirtos bendruomenės!

„Smile, Earth!“

Mūsų progimnazija buvo apdovanota dar vienu Europos Kokybės ženkleliu už puikią veiklą dalyvaujant programos „eTwinning“ projekte “Smile, Earth!”. Mūsų progimnazijos, mokinių ir mokytojų, veikla buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje.

„Computer and health. How did I study at home?“

Džiaugiamės ir dėkojame mokytojai Danguolei Tumėnienei, kuri buvo įvertinta Europos Kokybės ženkleliu už puikią eTwinning projekto „Computer and health. How did I study at home?“ veiklą.

 

2020–2021 m. m. respublikos mokyklų pradinukai susivienijo bendrai „eTwinning“ projekto „STEAMuko draugai“ veiklai. Mokiniai iš Tauragės, Kėdainių, Šiaulių, Rumšiškių, Vilniaus, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Rokiškio, Kudirkos Naumiesčio darbavosi „Rudens gamtos“, „Meno“, „Technologijų pasaulio“, „Inžinerijos“, „Matematikos“ laboratorijose. Visus mokslo metus darbas virte virė ir mūsų progimnazijos 1a ir 2b klasėse. Pradinukai vykdė mokytojos Danguolės Tumėnienės sukurtą eTwinning projektą „STEAMuko draugai“.

Daugiau informacijos apie projekto veiklas skaitykite „Švietimo naujienos“ puslapyje https://www.svietimonaujienos.lt/etwinning-projektas-steamuko-draugai-kelias-i-atradimu-ir-pazinimo-pasauli/

Projektas ,,Šypsokis, Žeme“

Sakoma: ,,Gera pradžia — pusė darbo.“ Prieš metus užsimezgė šiltas ir artimas bendradarbiavimas su Telšių ,,Germanto“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Sonata Liaudanskiene, kartu dalyvavome jos sukurtame projekte ,,Geometrijos šalyje“.

O šiais mokslo metais nutarėme kartu su Sonata kurti projektą ,,Šypsokis, Žeme“. Į šio projekto  veiklą įsitraukė ne tik mokytojai ir mokiniai iš Lietuvos, bet ir iš tolimų šalių – Turkijos ir Ispanijos. Projektas tapo tarptautiniu. Žengti šį ryžtingą žingsnį, tampant projekto autore, mane skatino kūrybingi, aktyvūs ketvirtokai ir jų tėveliai bei žinia, jog mūsų mokykla įsitraukė į EKO mokyklų tinklą. Kaip išsaugoti švarią Žemę, kuria galėtume džiaugtis dar ilgus metus, kaip prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo, kaip rūšiuoti atliekas ir iš jų pasigaminti kažką neįprasto, gražaus, kaip sukurti filmukus ekologine tema – toks didžiausias mano siekis.

Projektas ,,Šypsokis, Žeme“ prasidėjo rugsėjo mėnesį, o baigėsi gražiu visų mokyklų virtualiu susitikimu, minint Žemės dieną balandžio mėnesį. Šie mokslo metai buvo neįprasti, tačiau mūsų neišgąsdino veiklos dirbant kitokiu būdu. Labai džiaugiuosi ir savo mokinių tėvelių pagalba, kurie tapo didele šio projekto dalimi. Dalyvavimas projektuose atveria plačias galimybes tobulėti, gerina mokymosi procesą, skatina naujų mokymosi metodų ieškojimą ir pritaikymą, stiprina abipusį ryšį
tarp mokytojo ir mokinių. O ir kinų patarlė sako: „Tūkstančio mylių kelionė prasideda
mažu žingsneliu.“

Mes ieškome pavasario

Prasidėjęs pirmasis saulėtas ir šiltas pavasario mėnuo mūsų stiprią 4c klasės bendruomenę sutelkė bendram tikslui įgyvendinant projektą ,,Mes ieškome pavasario“. Mokiniai su savo šeimos nariais dvi savaites turėjo galimybę rasti ir nufotografuoti kokį nors pavasario požymį, apsilankyti prie kokio nors vandens telkinio, rasti tiltelį bei pagaminti parskrendantiems paukšteliams inkilėlį. Kiek daug gerų emocijų buvo patirta šiuo laikotarpiu, vaikai smagiai praleido laiką gamtoje, o meistrauti  inkilėlius tėčio turimais įrankiais buvo smagus išbandymas. Ši mažo, bet įkvepiančio projekto dalis, tapo didele ir mūsų vykdomo tarptautinio eTwinning projekto ,,Smile, Earth! “ dalimi. Savo įamžintas akimirkas sukėlėme į lentą, kuri vis dar yra nuolat pildoma naujais, pačių mokinių sukurtais nuotraukų koliažais.

Mes – Žemės vaikai! Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros“ progimnazija 4c

Projekto partnerių bendra mankšta

Nuotolinio ugdymo metu labai svarbu išlaikyti mokinių fizinę ir emocinę sveikatą. Vasario 23 dieną progimnazijos 2 b klasės mokiniai ir mokytoja Danguolė Tumėnienė į nuotolinę fizinio ugdymo pamoką pasikvietė kartu pasimankštinti ir tarptautinio eTwinning projekto „Computer and health How did I study at home?“ partnerius, mažuosius draugus ir jų mokytojas iš Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“, „Šviesuliukų“ grupės ir Kėdainių lopšelio – darželio „Pasaka“, „Bitučių“ grupės. Mokiniai emocingai dalyvavo fizinio aktyvumo veiklose. Prie smagaus renginio prisijungė ir VDU pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvojo kalbos mokymo programos studentė Gabija Kavaliauskaitė, atliekanti mokomąją praktiką 2 b klasėje.

Mūsų progimnazija pripažinta „eTwinning mokykla 2020-2021“! “eTwinning mokyklos” statuso įgijimo idėja – tai tobulėjimo kelionė su elementais, kuriuos galima objektyviai įvertinti. Tai nėra varžybos, greičiau perėjimas iš vieno lygio į kitą. Šiuo ženkleliu programa siekia suteikti pripažinimo bei pasidžiaugti ne pavieniui dirbančių programos „eTwinning“ dalyvių, bet tos pačios mokyklos mokytojų ir vadovų komandų veikla, atsidavimu bei darbu. Šį kartą su ženkleliu pasiekė ir eTwinning dovanos.

Mokyklai tapus EKO mokyklų tinklo nare, gimė puiki idėja sudalyvauti eTwinning projekte ,,Šypsokis, Žeme!“ (,,Smile, Earth!“). Mūsų LSU Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos 4c klasės mokinių kaip ir visų projekte dalyvaujančių tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius domėtis ekologija ir aplinkosauga, ugdyti saikingo vartojimo ir atliekų rūšiavimo įgūdžius. Aštuonis mėnesius trunkantis projektas didins mūsų susidomėjimą šiltnamio efektu, kūrybinių dirbtuvių metu išmetamus daiktus išmoksime prikelti antram gyvenimui,  stebėsime oro temperatūros pokyčius ne tik skirtinguose Lietuvos miestuose, bet ir tolimose šalyse kaip Turkija ir Ispanija, tobulinsim IT įgūdžius, kurdami filmukus, dalyvausime, ragindami visus prisijungti prie aplinkos tvarkymo akcijos ,,Darom“.

2020 m. lapkričio – gruodžio mėn. veiklos

2020 m. rugsėjo-spalio mėn. veiklos

eTwinning projektas “(STEM) everyway that we can” apdovanotas EUROPOS KOKYBĖS ŽENKLELIU. Tai reiškia, kad Danguolės Tumėnienės bei jos klasės mokinių veikla buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje!

Rugsėjo 30 dienos popietę į nacionalinių „eTwinning“ apdovanojimų šventę Vilniuje, Verkių rūmų parke, rinkosi aktyviausi programos „eTwinning“ bendruomenės nariai. Ceremonijoje buvo apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertinti mokytojai, vykdę programos „eTwinning“ projektus 2019-2020 mokslo metais, „eTwinning“ nacionalinio konkurso nugalėtojai ir „Programos „eTwinning“ mokykla“ 2020-2021 ženkleliais įvertintos Lietuvos mokyklos. Džiugu, kad apdovanojimų šventėje jau šeštą kartą dalyvauja mūsų progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, „eTwinning“ programos mentorė Kauno regione, Danguolė Tumėnienė. Mokytojos Danguolės veikla vykdant ir kuriant projektus per šešerius metus įvertinta net 40 Nacionalinių kokybės ženklelių.

Didžiuojamės ir mūsų progimnazijos aukštu įvertinimu. Už aktyvų dalyvavimą „eTwinning“ programoje, jos vertybių sklaidą ir pažangių pedagoginių metodų taikymą, jau antrą kartą, pelnė „Programos eTwinning mokykla“ 2020-2021 ženklelį.

2020 m. liepos – rugpjūčio mėn. veiklos

Labai svarbi, džiugi ir laukta žinia. Mūsų 2019/ 2020 mokslo metų Tarptautinis eTwinning projektas įvertintas Nacionaliniu eTwinning Kokybės ženkleliu. Tai buvo iššūkis 1b klasės bendruomenei, nes atkeliavus nuotoliniam ugdymui, dauguma projekto veiklų nukeliavo į pirmokėlių namų laboratorijas.

Vasaros atostogos pasipuošė dar viena svarbia žinia, tai nacionalinis eTwinning projekto „Internetinė pradinuko laboratorija-2“ kokybės ženklelis. Tai jau trečiasis ženklelis už vykdytą projektinę veiklą 2019-2020 mokslo metais. Šis projektas išskirtinis, nes startavus nuotoliniam ugdymui, tapo aktyvių, naujų metodų ir idėjų platforma pamokoms.

2020 m. gegužės – birželio mėn. veiklos

Mokytoja Rita Kerzienė bei 3 c klasės bendruomenė gavo Nacionalinį kokybės ženklelį už „eTwinning“ projektą „Geometrijos šalyje“!

Mūsų progimnazija jau kurį laiką yra „eTwinning“, pažangiai ir smagiai Europoje besimokančios bendruomenės, dalis. Progimnazijoje aktyviai vykdomi įvairūs „eTwinning“ projektai. Šiais mokslo metais 1b klasės mokiniai sėkmingai pradėjo dalyvauti šių projektų veiklose. Džiugu, kad projektų „ABC tai tik pradžia“, „Internetinė pradinuko laboratorija-2“ ir „(STEM) everyway that we can“ nesustabdė Covid-19 virusas, karantinas ir nuotolinis ugdymas. Skaitykite daugiau: http://www.svietimonaujienos.lt/nuotolinio-ugdymo-ir-etwinning-projektines-veiklos-derme/?fbclid=IwAR0UzmFeeio2-X3wdI6rv7-5pu9jhv0c2TCMC2kiieCf3shPOObs7mfsSAs

Mokytoja Danguolė Tumėnienė bei 1b klasės bendruomenė gavo Nacionalinį kokybės ženklelį už „eTwinning“ projektą „Rudens spalvos“!

2019 m. spalio – gruodžio mėn. veiklos

1b klasės mokiniai užbaigė veiklas savo pirmame eTwinning projekte „Colors of autumn. Rudens spalvos“. Su spalvotu rudeniu mokiniai leidosi į atradimų kelionę. Stebėjo rudens požymius, domėjosi vykstančiais reiškiniais, spalvomis. Rudens dirbtuvėlėse piešė, kūrė, konstravo. Savo veiklomis dalinosi su projekto partneriais. Smagu ir naudinga buvo sužinoti kaip rudens grožį ir dosnumą perteikia kiti bendraamžiai. Projekto pabaigą vainikavo sukurta bendra veiklų projekte knyga.

Jau antrus mokslo metus dalyvaudami projekte „Informatika pradiniame ugdyme“,  respublikos mokytojai bendraminčiai susijungė į  tęstinį eTwinning projektą „Internetinė pradinuko laboratorija-2“. Projekto veiklose dalyvauja ir 1b klasės mokiniai. Mokiniams  organizuotas  CodeWeek 2019 renginys „Kodavimo žaidimai vaikams“ – cw19-byGkC. Pirmokėliai, naudodamiesi internetine programėle, kodavo pasirinktus paveikslėlius,  užduotimis dalinosi su draugais.

3c klasės mokiniai, siekdami patobulinti savo matematinius įgūdžius nuo 2019-10-01  įsijungė į 5 mėnesius trunkančią projektinę etwinning veiklą. Projekte „Geometrijos šalyje“ dalyvauja 9 mokyklos iš visos Lietuvos. Mokiniams labai įdomu kiekvieną mėnesį atlikti numatytas veiklas, jomis pasidalinti su projekto partneriais. Trečiokai patys kuria filmukus iš įamžintų akimirkų veiklų metu, į veiklą įtraukiami tėveliai, kurie visuomet padeda dalyvaudami kartu su vaikais. Mokiniai šio projekto metu lavins loginį mąstymą dėliodami kubiką–rubiką, visi kartu bendrai kurs GEOMETRIUKĄ, patobulins kūrybines ir socialines kompetencijas, mokysis kurti skaitmeninius plakatus. Sukurtomis veiklomis dalinsimės TwinSpace erdvėje.