Etwinning

2020 m. rugsėjo-spalio mėn. veiklos

eTwinning projektas “(STEM) everyway that we can” apdovanotas EUROPOS KOKYBĖS ŽENKLELIU. Tai reiškia, kad Danguolės Tumėnienės bei jos klasės mokinių veikla buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje!

Rugsėjo 30 dienos popietę į nacionalinių „eTwinning“ apdovanojimų šventę Vilniuje, Verkių rūmų parke, rinkosi aktyviausi programos „eTwinning“ bendruomenės nariai. Ceremonijoje buvo apdovanoti Nacionaliniais kokybės ženkleliais įvertinti mokytojai, vykdę programos „eTwinning“ projektus 2019-2020 mokslo metais, „eTwinning“ nacionalinio konkurso nugalėtojai ir „Programos „eTwinning“ mokykla“ 2020-2021 ženkleliais įvertintos Lietuvos mokyklos. Džiugu, kad apdovanojimų šventėje jau šeštą kartą dalyvauja mūsų progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, „eTwinning“ programos mentorė Kauno regione, Danguolė Tumėnienė. Mokytojos Danguolės veikla vykdant ir kuriant projektus per šešerius metus įvertinta net 40 Nacionalinių kokybės ženklelių.

Didžiuojamės ir mūsų progimnazijos aukštu įvertinimu. Už aktyvų dalyvavimą „eTwinning“ programoje, jos vertybių sklaidą ir pažangių pedagoginių metodų taikymą, jau antrą kartą, pelnė „Programos eTwinning mokykla“ 2020-2021 ženklelį.

2020 m. liepos – rugpjūčio mėn. veiklos

Labai svarbi, džiugi ir laukta žinia. Mūsų 2019/ 2020 mokslo metų Tarptautinis eTwinning projektas įvertintas Nacionaliniu eTwinning Kokybės ženkleliu. Tai buvo iššūkis 1b klasės bendruomenei, nes atkeliavus nuotoliniam ugdymui, dauguma projekto veiklų nukeliavo į pirmokėlių namų laboratorijas.

Vasaros atostogos pasipuošė dar viena svarbia žinia, tai nacionalinis eTwinning projekto „Internetinė pradinuko laboratorija-2“ kokybės ženklelis. Tai jau trečiasis ženklelis už vykdytą projektinę veiklą 2019-2020 mokslo metais. Šis projektas išskirtinis, nes startavus nuotoliniam ugdymui, tapo aktyvių, naujų metodų ir idėjų platforma pamokoms.

2020 m. gegužės – birželio mėn. veiklos

Mokytoja Rita Kerzienė bei 3 c klasės bendruomenė gavo Nacionalinį kokybės ženklelį už „eTwinning“ projektą „Geometrijos šalyje“!

Mūsų progimnazija jau kurį laiką yra „eTwinning“, pažangiai ir smagiai Europoje besimokančios bendruomenės, dalis. Progimnazijoje aktyviai vykdomi įvairūs „eTwinning“ projektai. Šiais mokslo metais 1b klasės mokiniai sėkmingai pradėjo dalyvauti šių projektų veiklose. Džiugu, kad projektų „ABC tai tik pradžia“, „Internetinė pradinuko laboratorija-2“ ir „(STEM) everyway that we can“ nesustabdė Covid-19 virusas, karantinas ir nuotolinis ugdymas. Skaitykite daugiau: http://www.svietimonaujienos.lt/nuotolinio-ugdymo-ir-etwinning-projektines-veiklos-derme/?fbclid=IwAR0UzmFeeio2-X3wdI6rv7-5pu9jhv0c2TCMC2kiieCf3shPOObs7mfsSAs

Mokytoja Danguolė Tumėnienė bei 1b klasės bendruomenė gavo Nacionalinį kokybės ženklelį už „eTwinning“ projektą „Rudens spalvos“!

2019 m. spalio – gruodžio mėn. veiklos

1b klasės mokiniai užbaigė veiklas savo pirmame eTwinning projekte „Colors of autumn. Rudens spalvos“. Su spalvotu rudeniu mokiniai leidosi į atradimų kelionę. Stebėjo rudens požymius, domėjosi vykstančiais reiškiniais, spalvomis. Rudens dirbtuvėlėse piešė, kūrė, konstravo. Savo veiklomis dalinosi su projekto partneriais. Smagu ir naudinga buvo sužinoti kaip rudens grožį ir dosnumą perteikia kiti bendraamžiai. Projekto pabaigą vainikavo sukurta bendra veiklų projekte knyga.

Jau antrus mokslo metus dalyvaudami projekte „Informatika pradiniame ugdyme“,  respublikos mokytojai bendraminčiai susijungė į  tęstinį eTwinning projektą „Internetinė pradinuko laboratorija-2“. Projekto veiklose dalyvauja ir 1b klasės mokiniai. Mokiniams  organizuotas  CodeWeek 2019 renginys „Kodavimo žaidimai vaikams“ – cw19-byGkC. Pirmokėliai, naudodamiesi internetine programėle, kodavo pasirinktus paveikslėlius,  užduotimis dalinosi su draugais.

3c klasės mokiniai, siekdami patobulinti savo matematinius įgūdžius nuo 2019-10-01  įsijungė į 5 mėnesius trunkančią projektinę etwinning veiklą. Projekte „Geometrijos šalyje“ dalyvauja 9 mokyklos iš visos Lietuvos. Mokiniams labai įdomu kiekvieną mėnesį atlikti numatytas veiklas, jomis pasidalinti su projekto partneriais. Trečiokai patys kuria filmukus iš įamžintų akimirkų veiklų metu, į veiklą įtraukiami tėveliai, kurie visuomet padeda dalyvaudami kartu su vaikais. Mokiniai šio projekto metu lavins loginį mąstymą dėliodami kubiką–rubiką, visi kartu bendrai kurs GEOMETRIUKĄ, patobulins kūrybines ir socialines kompetencijas, mokysis kurti skaitmeninius plakatus. Sukurtomis veiklomis dalinsimės TwinSpace erdvėje.