LSU Aušros progimnazija dirba pandemijos sąlygomis:

Testavimas mokiniams

Užsikrėsti COVID-19 galime įvairiose vietose ir net patys to nežinodami, galime paskleisti virusą. Todėl rekomenduojama mokiniams profilaktiškai testuotis. Tai leidžia nustatyti ligą, kai sergantis nejaučia jokių simptomų, bet ją platina kitiems. Operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 24 d. Nr. V-1927 sprendimas dėl testavimo ugdymo įstaigose. Sutikimas/nesutikimas (pridedama) dalyvauti tyrime. Testavimas nerekomenduojamas tik tiems, kurie koronavirusine infekcija persirgo mažiau nei prieš 90 dienų.

Mokiniai testuojasi greitaisiais antigeno testais, prižiūrint mokyklos paskirtam darbuotojui. Mokiniams iki 16 metų atlikti ir įvertinti testus padeda atsakingas mokyklos darbuotojas.

Greitieji antigeno testai per trumpą laiką nustato, ar žmogus serga koronavirusu. Tyrimas atliekamas paėmus nosies landos mėginį, o atsakymas gaunamas per 15-30 min.

Mokinių savikontrolės tyrimai greitaisiais antigeno testais: mokinio iki 16 metų tyrimas (filmukas) https://mokyklabecovid.lt/testavimas-mokiniai/

Mokinių testavimosi greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais 2022 m. kovo mėnesio grafikas

Atsisiųsti sutikimą/nesutikimą

Testavimas darbuotojams

Nuo 2022 m. vasario 4 d. atsisakoma privalomo imuniteto COVID-19 ligai neįgijusių švietimo įstaigų darbuotojų testavimo (LR Vyriausybės 2022 m. vasario 2 d. Nr. 75).

Švietimo įstaigų darbuotojams, laisviesiems mokytojams ir kitiems švietimo teikėjams nuo šiol rekomenduojama profilaktiškai testuotis kartu su mokiniais mokyklose.

Kontaktą su sergančiuoju COVID-19 ugdymo įstaigoje turėjusiems mokytojams izoliuotis nereikia, bet jiems rekomenduojama testuotis kartu su mokiniais pagal nustatytą algoritmą. Kontaktą namuose su sergančiuoju turėję ugdymo įstaigų darbuotojai izoliuojasi 7 dienas, o jei sutinka testuotis pagal nustatytą algoritmą, izoliacija netaikoma. Neseniai COVID-19 persirgusiems ugdymo įstaigų darbuotojams, kai nuo teigiamo PGR ar antigeno testo praėjo ne daugiau nei 90 dienų, testavimas ir izoliacija netaikomi.

Skiepijimas mokiniams

Per vienerius pandemijos metus Lietuvos ligoninėse nuo COVID-19 gydėsi daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų. Kai kurie – reanimacijoje.

Nuo sunkių ligos formų gali apsaugoti vakcinos. Vaikai skiepijami nuo 5 metų. Galima rinktis „Comirnaty Phizer“ arba „Spikevax“ („Moderna“) vakciną. Vakcinos saugios ir tinkamos vaikams – tai patvirtino Europos vaistų agentūra.

Visiems mokiniams rekomenduojama skiepytis ir taip užkirsti kelią virusui plisti švietimo įstaigose.

Skiepijimas darbuotojams

Visiems darbuotojams rekomenduojama skiepytis. Šia galimybe jau pasinaudojo daugiau kaip 73 proc. švietimo ir daugiau kaip 80 proc. aukštojo mokslo įstaigų darbuotojų.

Mokykloje dėvime kaukes

Koronavirusu galime užsikrėsti bet kur. Kad būtų saugiau, uždarose erdvėse dėvime apsaugines kaukes. Užsidėkime kaukę ir mokykloje. Kaukės saugo, kai jas dėvime tinkamai: kaukę dėkime švariomis rankomis; ji turi dengti burną ir nosį, svarbu prispausti metalinę juostelę, kad kaukė nekristų, stengtis neliesti kaukės ant veido. Nusiėmę saugiai išmeskime tam skirtą konteinerį ir nusiplaukime rankas. Kaukės gali apsaugoti ir nuo kitų virusinių ligų. Būkime saugūs. Saugokime vieni kitus.

Bendrosios rekomendacijos

Plaukime ir/ar dezinfekuokime rankas. Vėdinkime, valykime, dezinfekuokime patalpas. Reguliuokime srautus. Matuokime temperatūrą

Ugdymas – kontaktinis.