EKO mokykla

2024-04-17

Tarptautinė praktinė konferencija „EKO idėjos Lietuvai 2024“

2024-04-16

„Mes – Žemės vaikai“

Pažvelkime į Žemę vaikų akimis ir širdimis. Nuotraukų ir posmų autoriai pradinio ugdymo mokiniai. Eko projekto „Mes – Žemės vaikai“ baigiamasis darbas.

2024-04-11

Jaunųjų EKO OLIMPIEČIŲ komanda atliko praktinę projekto užduotį, kurios tikslas – priemonės, skatinančios teisingą pakuočių atliekų rūšiavimą, sukūrimas. Pateko į „Žaliosios odisėjos Jaunučiai’24“ finalą.

Sveikiname!

2024-03-21

„Įdomioji ekologija“

Kovo 21 dieną 8 klasės mokinės ir mokytoja Giedrė Valansevičė dalyvavo aplinkosauginėje konferencijoje „Įdomioji ekologija“ bei protmūšyje skirtame paminėti Pasaulinei Žemės dienai.

2024-03-18

„Aš Žemės vaikas“

Projektą „Aš Žemės vaikas“ pradinukai pradėjo kasmetine akcija „Pasitinkame paukštelius“. 1–4 klasių mokiniai su tėveliais gamino inkilus, kuriuos vežė į Labūnavos girininkijos mišką. Padedami miškininkų kėlė inkilus sparnuočiams.

Miške mokiniai stebėjo atbundančios gamtos požymius. Aptarė, kodėl reikia saugoti gamtą.

Visi pavargę, bet smagūs grįžome į progimnaziją.

2024-03-14

„Žalioji odisėja–24“

Nuo 2024 m. balandžio mėnesio mūsų progimnazijos 6–8 klasių mokiniai dalyvaus aplinkosauginiame projekte „Žalioji odisėja–24“, kurį organizuoja pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“.

Projekto tikslas – didinti mokyklų bendruomenių gerovę, inicijuojant tvarų gyvenimo būdą jose, skleidžiant teisingą informaciją bei vengiant „žaliojo smegenų plovimo“ ( angl. Greenwahing) daromos įtakos ir akcentuojant pakuočių inovacijas bei egzistuojančių pakuočių alternatyvas.

Džiaugiamės aktyviais, žingeidžiais ir rūpestingais mokiniais bei mokytojais, dalyvausiančiais projekto veiklose ir linkime jiems sėkmės!

2024-02-08

Belaukiant artėjančio pavasario, pailgintos dienos darbo grupės mokiniai gamino Užgavėnių kaukes iš popieriaus masės. Mokiniai išmoko pasigaminti popieriaus masę iš nereikalingo popieriaus, taip pat sužinojo Užgavėnių kaukių prasmę ir kitas šios šventės tradicijas. Linksmos popietės metu mokytojos Giedrė, Marija, Donata ir Vilima ugdė tvarumo, kūrybiškumo kompetencijas, mokiniai susipažino su Užgavėnių tradicijomis.

2023-12-01

Pasaulinė akcija-projektas „LIGHT FOR FRIENDSHIP“ („Šviesa draugystei“)

Gruodžio 1 d. progimnazijos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai prisijungė prie pasaulinės akcijos-projekto „LIGHT FOR FRIENDSHIP“ („Šviesa draugystei“). Pačių mokinių rankomis iš antrinių žaliavų pagaminti žibintai nušvito tamsoje ir susijungė į šviesos grandinę, kuri apims visą pasaulį ir atneš šviesą, taiką, draugystę žmonėms.

2023-12-01

2050 Baltija. Distopija ar realybė?

7A klasės mokiniai dalyvavo nuotoliniame edukaciniame užsiėmime „2050 Baltija. Distopija ar realybė?“. Mokiniai šios edukacijos metu mokėsi kurti tvaresnę aplinką pradedant nuo pokyčių savo kasdienėje veikloje, sužinojo, kiek plastiko yra išmetama į aplinką ir kokį jo kiekį „suvalgome“ mes patys. Taip pat septintokai tobulinosi ekologinio raštingumo kompetencijas, mokėsi kurti švaresnį ir saugesnį pasaulį. Užsiėmimo metu mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo aplinkosauginį sąmoningumą ir tvaraus vartojimo įpročius. Atlikdami praktines užduotis jie sužinojo, kaip žmonės yra susiję su žemės tarša, kokie yra taršos būdai ir galimi sprendimai keičiant mūsų kasdienius įpročius.

Edukacinio nuotolinio užsiėmimo metu visi tarsi persikėlėme į 2050 metus ir pabandėme įsivaizduoti, kas gali atsitikti jūros gyvūnams, jei kiekvienas iš mūsų nesiimsime operatyvių veiksmų rūpindamiesi gamtos išsaugojimu.

Ruonis Padangarus, menkė Celofanus, vėžlys Radioaktivaris Šviečianiidae, ežiažuvė Mikroplastus Krapštukedija, jūrų kiaulė Naftoena Pramonida, krabas Koronaemarginata papasakojo, kas jiems atsitiks, jei žmonės nesusimąstys ir patarė mums, kokius įpročius bei veiksmus turime keisti savo gyvenime, kad išsaugotume gamtos turtus.

2023-10-19

Spalio 19 dieną 4a klasės mokiniai dalyvavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ organizuotoje nuotolinėje paskaitoje, skirtoje klimato kaitos savaitei paminėti. Pasibaigus paskaitai buvo įdomu savo žinias pasitikrinti protmūšyje.

2023-10-10

Šiemet VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ sulaukė 90 paraiškų dalyvauti pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Dalyvių sąrašas patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2023 spalio 4 d. įsakymu Nr. 3D-639 „Dėl pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ 2023–2024 mokslo metų dalyvių sąrašo patvirtinimo“– https://www.litfood.lt/mokymai/naujienos/patvirtinti-nauji-2023-2024-mokslo-metu-pazintines-zuvininkystes-programos-dalyviai.html

2023–2024 m. m. 1–4 klasių (24 mokiniai) ir 5–8 klasių (25 mokiniai) dalyvaus pažintinėje žuvininkystės programoje ,,Išauginta Europos Sąjungoje“. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija kartu su VŠĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ organizuos mokymus bei supažindins dalyvius su akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvų maistinėmis savybėmis ir jų tradiciniais bei moderniais perdirbimo metodais. Ketinama mokiniams pristatyti įvairias veisiamų ir auginamų žuvų rūšis. Mokiniams bus sudarytos sąlygos tiesiogiai pamatyti veisiamų ir auginamų jūrinių bei gėlavandenių žuvų, moliuskų, vėžiagyvių ir jūros dumblių, juos patyrinėti. Programos dalyviams bus rodomos įvairios žuvų auginimo ir veisimo technologijos bei demonstruojamos uždarosios akvakultūros sistemos. Mokiniai gaus specialiai išleistą mokomąją medžiagą – knygeles.

Mokslo metų pabaigoje dalyviams bus organizuojamos pažintinės išvykos į akvakultūros ar žuvivaisos ūkius bei profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus.

Programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ yra Europos Komisijos iniciatyvos „Farmed in the EU“ dalis. Jos tikslas –  plėsti Programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, supažindinti su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje.

2023-09-21

Mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje „Žaliasis raštingumas“

Rugsėjo 21 d. nuotolinėje edukacijoje „Žaliasis raštingumas“ dalyvavo 1a (mokytoja Gabrielė), 1b (mokytoja Danguolė) ir 3c (mokytoja Rita) klasių mokiniai. Kūrybinėse dirbtuvėlėse ne tik buvo kalbama apie pakuočių atliekų rūšiavimą, bet panaudoję kartoninę pakuotę ir antrines žaliavas – tualetinio popieriaus ritinėlį, mokinukai pasigamino teniso raketę ir kamuoliuką. Kad būtų smagiau žaisti, raketę dekoravo senų žurnalų aplikacijomis, panaudotu dovanų popieriumi ir spalvoto popieriaus likučiais.

Gera buvo kurti ir malonu žinoti, kad mažais žingsneliais prisidedame prie mūsų Žemės išsaugojimo.

2023-05-08

Dešimtasis tarptautinis Barbaros Pečenik vaikų žemėlapių konkursas „Mano ateities pasaulis“ nacionalinis etapas

Pasibaigė dešimtasis tarptautinis Barbaros Pečenik vaikų žemėlapių konkursas „Mano ateities pasaulis“ nacionalinis etapas.

Konkursas vyksta kas dvejus metus TKA (Tarptautinė Kartografų Asociacija) tarptautinės konferencijos metu. TKA vienija kartografų draugijas iš 84 valstybių, kurios gali dalyvauti konkurse. Kiekviena valstybė narė vykdo nacionalinius konkursus bei atranką savo šalyje ir 6 atrinktus darbus siunčia į tarptautinę parodą, kurios metu išaiškinami nugalėtojai. Lietuvoje šį renginį organizuoja Lietuvos Kartografų Draugija.

Jau antrą kartą jame dalyvavo ir LSU Kėdainių Aušros progimnazijos 68 klasių mokinių piešiniai, nes šis konkursas skirtas vaikams iki 16 metų. Tai puiki galimybė integruoti geografijos ir dailės mokomuosius dalykus.

Į konkursą šiais metais iškeliavo net keturiolikos mokinių piešiniai, vaizduojantys pačius netikėčiausius žemėlapius, kuriuos galima pamatyti gamtoje ar susikurti savo vaizduotėje.

Konkurse dalyvavo 693 kūriniai, iš jų parodai VU Botanikos sode atrinkti 152. Džiaugiamės, kad 7c klasės mokinio Martyno Švaranavičiaus piešinys pateko tarp geriausių ir bus eksponuojamas Vilniaus universiteto botanikos sode birželio 3 dieną.

Mokinius konkursui paruošė geografijos mokytoja Šarūnė Krištanavičiūtė.

2023-04-25

Džiugi naujiena! 4b klasės bendruomenė pasipildė dviem naujokais. Nustebsite… Tai dvi afrikinės sraigės, jaukiai įsitaisiusios naujuose namuose. Klasėje prasidėjo dar vienas patyriminio mokymo etapas. Mokiniai ėmėsi detektyvų darbo – ieškojo informacijos apie afrikinių sraigių gyvenimą ir priežiūrą. Taigi 4b klasėje smagus laikotarpis.

2023-04-24

Balandžio 25 d. devyni progimnazijos (8b, 8d ir 3b kl.) mokiniai, lydimi mokytojų Giedrės Valansevičės ir Rūtos Kučiauskienės, vyko į Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnaziją ir dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „EKO idėjos Lietuvai 2023“. Mokytojos Rūta ir Giedrė skaitė pranešimus, o mokiniai turėjo galimybę pasižvalgyti po EKO idėjų mugę bei sudalyvauti EKO dirbtuvėse. Vyresnieji pasirinko „Natūralių dažų gamybos ir piešimo“ dirbtuves, o trečios klasės mokiniai išbandė bioplastiko sagų ir krepšio iš močiutės skaros gamybą.

Ir mokytojos, ir mokiniai grįžo praturtėję ne tik žiniomis, idėjomis, bet ir kupini gerų emocijų. Motyvacija dar labiau sustiprėjo savo progimnazijoje ugdyti ekologinę kultūrą ir tęsti EKO veiklas.

Mokytojos Rūta Kučiauskienė ir Giedrė Valansevičė

2023-04-22

Ekologinis žygis „Švarios Nevėžio pakrantės“

Balandžio 22 d. pradinių klasių mokinių ir tėvų bendruomenė, lydima mokytojų Rūtos K. ir Ritos K., dalyvavo ekologiniame žygyje „Švarios Nevėžio pakrantės“. Keliavo pėsčiomis nuo Surviliškio iki Šetenių „Camino Lituano“ keliu. Aplankę Surviliškio apžvalgos aikštelę, sekė nuorodas ir, perėję kabantį tiltą, leidosi XIV amžiaus keliu „Ryga–Kaunas“. Pakeliui apžiūrėjo Zavišinės dvaro bokštą, pasigrožėjo šimtamečiais Šventybrasčio ąžuolais. Viso žygio metu dalyviai rinko ir rūšiavo šiukšles. Sustojimų metu klausėsi mokytojų Ritos ir Rūtos pasakojimų apie istorines vietas, netgi išmoko Žygeivių dainą. Džiaugiamės, kad 7 km žygyje dalyvavo 56 žygeiviai, kurių vyriausiam buvo 63-eji, o jauniausiam – tik 3-eji metukai. Šeteniuose visus pasitiko ne tik žydinti raktažolių pieva, bet ir Roma Kožukauskienė, kuri papasakojo apie Č. Milošo vaikystę ir meilę gimtajam kraštui. Smagiausia veikla – vaikučių ir tėvelių dalyvavimas žaidimuose, estafetėse.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems, ypatingai tėveliams, užkūrusiems laužą. Tokios veiklos skatina bendradarbiavimą bei siekį koja kojon žengti visiems drauge pirmyn.

Balandžio 20 dieną (ketvirtadienį) progimnazijos komanda, kurią sudarė 3d klasės mokinės (Ignė L., Austėja V.) ir 4a klasės mokiniai (Simonas A., Gytis Č.), dalyvavo nuotolinėje viktorinoje ,,Žemė mano namai”. Mokiniai, naudodami Kahhoot programą, atsakė į klausimus gamtos, joje vykstančios negyvosios gamtos reiškinių, ekologijos ir aplinkosaugos temomis.

Aplinkosauginė akcija „Darom 2023“

2023-04-18 dieną (antradienį) progimnazijos „Eko turizmo“ būrelio ir mokinių tarybos nariai (Danielė ir Gabrielė) prisijungė prie aplinkosauginės akcijos „Darom 2023“. Mokiniai tvarkė Senojo kelio gatvės atkarpą. Džiaugiamės ugdytiniais, kuriems rūpi aplinka, kurioje gyvename.

2023-03-20

Pasitinkame paukštelius

Pasaulinę Žemės dieną prasmingai pasitiko ir mūsų progimnazijos pradinukai. Kasmet dalyvaujame projekto „Pasitinkame paukštelius“ veiklose. Mokiniai su tėveliais gamino inkilus, kuriuos kartu su „Atžalyno“ gimnazistais ir „Purienos“ darželio mažaisiais draugais vežė į Labūnavos girininkijos mišką. Miškininkai mokiniams parodė, kaip reikia įkelti sparnuočiams namelius į medžius. Atlikę darbus, visi drauge kepėme dešreles prie draugystės laužo, ragavome klevų sulą ir žaidėme žaidimus. Įsikūrę paukšteliai padėkos vaikams ir jų tėveliams už naujus namus.

Žemės dieną 2c klasės mokiniai sulaukė svečių iš 8d klasės. Mokiniams buvo rodomos skaidrės apie mūsų planetą Žemę, vyresnieji ugdytiniai paaiškino, kaip diena keičia naktį, o naktis – dieną, mokėsi rūšiuoti atliekas. Stebėdami demonstruojamą filmuką, visi susimąstėme, kokie milžiniški šiukšlių kalnai gali padengti mūsų Žemės plotus. Saugokime savo gamtą, rūpinkimės ja – tai mūsų visų namai!

2023-03-16

Aplinkosauginė konferencija „Įdomioji ekologija“

Kovo 16 d. vyko aplinkosauginė konferencija „Įdomioji ekologija“. Renginys skirtas ne tik paminėti Žemės dieną, bet ir susipažinti su pakuočių ir tvarkymo perdirbimo siekiais, inovacinių, draugiškų gamtai pakuočių kūrimu bei žiedinės ekonomikos principais. Konferencijoje dalyvavo mokytoja G. Valansevičė. Mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie ekologiją protmūšyje, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos 8 klasių mokiniai.

Džiugu, kad 8 klasės mokinys T. Navickas tapo protmūšio nugalėtoju!

2023-02-03

Gamtai draugiškų edukacijų ciklas „Žaliasis raštingumas“

Gamtai draugiškų edukacijų ciklas „Žaliasis raštingumas“, kurio tikslas – supažindinti visuomenę su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienėje veikloje, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kvietė paminėti ne tik parodant meilę draugui ar artimajam, bet ir gamtai! Kartu su Lietuvos ikimokyklinio ugdymo vaikais ir pradinių klasių mokiniais (1a, 1b, 2c, 2e ir 4b) dalyvavome kūrybinių dirbtuvėlių nuotolinėje pamokoje, kur mokinių rankose nereikalingi popieriniai pirkinių maišeliai virto smagiais meškučiais. Žengtas dar vienas kūrybiškas žingsnelis tvarumo link.

2023-01-02

Muzikuojanti Kalėdų eglutė

Baigėsi Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje (nuo lapkričio 7 iki gruodžio 12 dienos) organizuotas ir vykdytas Respublikinis nuotolinis 1–4 pradinių klasių mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursas „Muzikuojanti Kalėdų eglutė“. Konkurso tikslas – parodyti, kaip, tausojant aplinką, panaudojant nebenaudojamus daiktus, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti įvairių kalėdinių žaisliukų muzikos instrumentų tematika. Tai jau trečiasis konkursas eko tema mūsų progimnazijoje, kuris pravėrė galimybių duris  įdomiam ir reikšmingam ekologiniam pradinių klasių mokinių ugdymui. Progimnazijos pradinių klasių mokiniai, savo sukurtais eko muzikos kalėdiniais žaisliukais – instrumentais puošė eglutę. Ją papuošė gitaromis, dūdelėmis, būgneliais, smuiko raktais ir natomis. Džiugino ir žaliaskarės šakose įsitaisę senovinis gramafonas, fortepijonas, medilofonas, varpeliai. Respublikos pradinukai savo kūryba dalinosi atsiųsdami eko žaisliukų nuotraukas ir trumpus pristatymus. Konkurse su mokiniais dalyvavo 58 mokytojai, sulaukėme net 125 mokinių darbų iš 33 Lietuvos švietimo įstaigų.

Lietuvos pradinių klasių mokytojai aktyviai dalyvauja „eTwinning“ platformos projektuose. Džiugu, kad „eTwinning“ projektinių veiklų mokytojų bendradarbiavimas persikėlė ir į šį konkursą. Net 10 „eTwinning“ mokytojų  bendraminčių kartu su savo mokiniais, tęsė veiklas dalyvaudami konkurse, skatindami savo mokinius kurti daiktus, prikeldami juos „gyventi“ ir džiuginti iš naujo. Tai mokiniams ir patiko, ir pavyko.

Vertinimo komisija atrinko 15 laureatų. Pateikti darbai buvo vertinami keturiose pradinių klasių mokinių amžiaus grupėse pagal šiuos kriterijus: temos atitikimą, tikslinį ir kūrybišką antrinių žaliavų panaudojimą, vizualinį darbo patrauklumą, elementų išskirtinumą ir meniškumą, kūrinio išbaigtumą.

Kviečiame pavartyti knygą, kurioje  rasite ir konkurso laimėtojų darbus ir kūrybines idėjas.

Dėkojame konkurso dalyviams už bendradarbiavimą ir tvaraus bei atsakingo gyvenimo įgūdžių ugdymą kartu. Yra sakoma, kad kiekvienas mūsų gali nedaug, o visi drauge mes galime išsaugoti Mūsų Žemę.

Skaitykite „Švietimo naujienų“ svetainėje: https://www.svietimonaujienos.lt/muzikuojanti-kaledu-eglute/

Gruodžio 2-ąją pasaulis nušvito daugybe žibintų. Pasaulio mokyklų bendruomenes suvienijo pasaulinio bendruomenių ir mokyklų tinklo ENO (Environmental online) akcija – projektas „LIGHT FOR PEACE“ („Šviesa taikai“). Projekto metu įžiebtų šviesų grandinė apjuosė pasaulį, primindama, kokia svarbi yra taika Žemėje bei nešė šviesą visiems kenčiantiems žmonėms. Organizatorių dėka turime galimybę pasigrožėti žibintais iš viso pasaulio. 

2022-12-15

EKO eglutės

Progimnazijos vidinį kiemelį puošia 5–8 klasių sukurtos EKO eglutės. Priklausome EKO mokyklų tinklui, rūpinamės savo planeta, todėl kvietėme eglutes gaminti iš ekologiškų medžiagų. Džiaugiamės klasių kūrybiškumu! Švenčių laukti dar smagiau, kai mokyklos erdves puošia mokinių kūryba.

2022-12-08

Interaktyvi pamoka „Kodėl nemiega miegapelė?“

2022 m. gruodžio 8 d. progimnazijoje 7d klasės mokiniams vyko interaktyvi pamoka „Kodėl nemiega miegapelė?“ Pamokoje mokiniai daugiau sužinojo apie aplinkosaugos problemas, varžėsi komandose ir atsakinėjo į viktorinos klausimus apie klimato kaitą, atliekas ir šiukšles, energiją ir vandenį, biologinę įvairovę ir gamtos išsaugojimą.

Interaktyvios pamokos metu mokiniams bei mokytojams pristatyta ECO-SCHOOLS programa bei galimybės prie jos prisijungti.

Mokiniai, sudalyvavę smagioje viktorinoje, buvo apdovanoti prizais, suvenyrais ir diplomais.

Septintos klasės mokiniai, susipažinę su didžiosios miegapelės egzistavimo problemomis, suprato, kad būtina išsaugoti gyvūnų įvairovę bei Lietuvos gamtos autentiškumą.

Tapkime atsakingais ir rūpestingais piliečiais, tausojančiais aplinką ir gamtos dovanas.

2022-12-02

Pasaulinė akcija-projektas „LIGHT FOR PEACE“ („Šviesa taikai“)

Siekiant paskatinti kuo daugiau Lietuvos ugdymo įstaigų diskutuoti apie tai, koks svarbus yra antrinis žaliavų panaudojimas bei kiek pasauliui reiškia šviesa ir taika, Lietuvos EKO mokyklų tinklo narės, tarp kurių yra ir mūsų progimnazija,  jungėsi prie kasmetinio mokyklų ir bendruomenių tinklo ENO (Environmental online) organizuojamos  pasaulinės akcijos-projekto „LIGHT FOR PEACE“ („Šviesa taikai“). 2022 m. gruodžio 2 d. 17.00 val. mūsų progimnazijos bendruomenės nariai, įsijungdami į šį projektą-akciją, sukūrė šviesos grandinę, kurios prasmė apimti visą pasaulį ir nešti šviesą visiems kenčiantiems žmonėms. 

Dėkojame mokytojoms J. Bredikhinai, D. Kačegavičienei, R. Krivoūsienei ir A. Radauskaitei, subūrusioms mokinius ir jų tėvelius į šią kilnią akciją, kuria buvo siekiama susimąstyti apie vertybes, skatinti mokinių kūrybiškumą gaminant žibintus iš pakartotinai panaudojamų medžiagų, akcentuoti, kokia yra svarbi šviesa, ir atkreipti dėmesį, kokie galimi jos tausojimo būdai.  

2022-11-30

Lapkričio 30 d. vyko užsienio kalbų mokytojų organizuota konferencija „Sustainability and the environment“ („Tvarumas ir aplinka“), kurioje pranešimus pristatė 15 mokinių iš 6–8 klasių, o piešinius nupiešė ketvirtų ir penktų klasių mokiniai. Konferencijoje mokiniai kalbėjo apie tai, kas mūsų laukia ateityje, jei nieko nedarysime siekdami išsaugoti mūsų planetą, kaip tvariai naudoti drabužius, kaip rūšiuoti šiukšles. Džiugu, kad auga karta, kuri nėra abejinga savo ateičiai.

2022-11-17

Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada „Energija be ribų!“

2022 m. lapkričio 17 d. mūsų progimnazijos 6–8 klasių mokiniai dalyvavo Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje „Energija be ribų!“.

Kodėl žmonijai reikalingi kitokie energijos šaltiniai, nei tie, kurie rodėsi tinkami vos prieš 50 metų? Kodėl vis dažniau kalbame apie atsinaujinančius energijos šaltinius? Į šiuos klausimus šiandien ir mėgino atsakyti mūsų progimnazijos šeštų, septintų ir aštuntų klasių mokiniai dalyvaudami 2022 m. Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje. 

Esame įsitikinę, kad dalyvavimas tokiose olimpiadose padeda geriau suprasti globalią energijos išteklių problematiką ir su ja susijusius ekologinius iššūkius.

Dėkojame geografijos mokytojai Šarūnei Krištanavičiūtei, paskatinusiai mokinius sudalyvauti prasmingame edukaciniame renginyje, o olimpiados dalyviams linkime kuo didžiausios sėkmės! 

2022-11-15

Nuotolinėse kūrybinėse „Žaliojo raštingumo“ dirbtuvėse

Ne viskas, kas iš popieriaus, keliauja į popieriaus konteinerį. Tuo įsitikino 4b klasės mokiniai, dalyvaudami nuotolinėse kūrybinėse „Žaliojo raštingumo“ dirbtuvėse. Kartu su respublikos pradinukais gaminome klasės advento kalendorių iš antrinių žaliavų. Tam panaudojome labai paprastas priemones: tualetinio popieriaus ritinėlį, nebenaudojamą popierių (spalvotas atraižas, nebenaudojamus dovanų maišelius, dovanų pakavimo popierių), įvairias dekoravimo priemones. Atlikdami kūrybinę užduotį, mokiniai prisiminė, kokias atliekas mesti į popieriaus rūšiavimo konteinerį ir kaip tai daryti teisingai.

Kol 4b klasės advento kalendorius saugiai laukia gruodžio 1-osios, šią savaitę laukia dar vienos kūrybinės dirbtuvės iš perdirbto plastiko.

2022-11-11

Kėdainių rajono mokytojų ir mokinių konferencija „Ekologinis ugdymas Kėdainių rajono švietimo įstaigose“

Lapkričio 11 dieną trys 8d klasės ir trys 3b klasės mokiniai, lydimi mokytojų (Giedrės Valansevičės ir Rūtos Kučiauskienės) dalyvavo Kėdainių rajono mokytojų ir mokinių konferencijoje „Ekologinis ugdymas Kėdainių rajono švietimo įstaigose“. Mokytoja Giedrė Valansevičė pristatė savo neformalaus ugdymo būrelio „Sena nauja“ eko veiklų darbų parodą. Mokytoja Rūta Kučiauskienė skaitė pranešimą „Gamtosauginių ekologinių vertybių formavimas „Eko turizmas“ būrelio veiklose“.

Buvo labai įdomu išklausyti mokslų daktaro, geologo Jono Šečkaus paskaitą „Žmogus ir gamta“, virtualiai pakeliauti po Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos erdves bei išgirsti, kaip rajono švietimo įstaigose vyksta ekologinis ugdymas. Tikrai pasisėmėme naujų idėjų, kurias pritaikysime eko veiklose. Kartu pasidžiaugėme trimis rajono švietimo įstaigomis, kurioms buvo įteiktos Žaliosios vėliavos už dalyvavimą gamtsauginių mokyklų programoje.

2022-10-27

Žalioji ODISĖJA

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ šeštąjį kartą organizuoja aplinkosauginį konkursą  „Žalioji Odisėja“, vyksiantį 2022 metų kovo – lapkričio mėnesiais, skirtą  8–11 klasių moksleiviams, siekiant didinti mokyklų bendruomenių gerovę, atkreipti moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais bei juos inicijuoti, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas bei tvarų gyvenimo būdą, atliepiant „Žaliajame kurse“ numatytus įgyvendinimo tikslus.

Mūsų progimnazijos mokinių komanda „EKO OLIMPIEČIAI“ 2022 m. spalio 27 d. dalyvavo „Žaliosios odisėjos“ konkurso II etape – pusfinalyje.

Neformalusis Eko būrelis – tai kryptinga, mokinių pažinimo, lavinimosi, saviraiškos, kūrybiškumo gebėjimų ir kompetencijų ugdymo veikla, nukreipta aplinkosaugos, tvarumo link. Per šiuos mokslo metus neformaliojo ugdymo metu mokiniai dalyvavo aplinkosaugos projektuose, konferencijose, konkursuose. Dalyvavo respublikiniame konkurse „Žaliosios olimpiados odisėja“ „Misija: švari vasara’21“ (patekta į pusfinalius), aplinkosauginiame konkurse „Ekologiškumo virusas plinta 2021“ (gauti prizai), dalyvauta piešinių konkurse „Mūsų planeta – mūsų sveikata“, skirtame Pasaulinei sveikatos dienai (gauta padėka ir prizai), respublikinėje viktorinoje „Kaip elgiuosi? Ogi tvariai“ (gauti prizai), parengtas aplinkosauginis projektas „EkoExpresso“. Mokiniai rinko ir rūšiavo nenaudojamus daiktus, iš jų kūrė įvairias dekoracijas, darbelius ,atrado ir patyrė kūrybinį džiaugsmą. Mokinių kūrybiniai darbai papuošė progimnazijos erdves, džiugino ir stebino mokyklos bendruomenę.

Džiaugiamės, kad vis labiau mokiniai domisi ekologija, rūšiuoja atliekas, saugo aplinką. Savo pavyzdžiu skatina aplinką saugoti ir kitus.

Gegužės–birželio mėnesiais vyko integruotas biologijos-anglų kalbos pamokų ciklas „Medžiai, kurie auga progimnazijos teritorijoje“. Per biologijos pamoką 7b klasės mokiniai aiškinosi, kokie medžiai auga progimnazijos teritorijoje. Paskui mokiniai ieškojo informacijos apie kiekvieną progimnazijoje augančių medžių rūšį ir rengė pateiktis. Per anglų kalbos pamoką mokiniai medžių pavadinimus ir surinktą informaciją išvertė į anglų kalbą.

Konkurso „Mano žalioji palangė“ baigiamasis renginys

Gegužės 20 d. Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose vyko konkurso „Mano žalioji palangė“ baigiamasis renginys.
Šiais metais konkurse dalyvavo apie 7115 vaikų, buvo pateikta virš 450 darbų. Mokiniai visą pavasarį kartu su tėveliais, seneliais ir mokytojais augino ant palangių žalumynus, kūrė žaliąsias palanges. Trisdešimt penkių kūrybiškiausių ir įdomiausių palangių kūrėjai buvo apdovanoti.
Per gamtos ir žmogaus pamokas LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos šeštų klasių mokiniams buvo skirtas ilgalaikis namų darbas – išauginti iš šakelės ar lapo augalėlį. Mokiniai nuskynė augalo šakelę, pamerkė į vandenį ir laukė, kol ji išleis šaknis. Augalėlį pasodinę į vazoną ir atnešė į progimnaziją. Iš suneštų augalų kūrėme kompozicijas, fotografavome ir siuntėme į konkursą „Žalioji palangė“, organizuojamą Vilniaus universiteto botanikos sodo darbuotojų. Mūsų progimnazijos 6c klasės mokiniai tapo konkurso laureatais, nes jų paruošta augalų kompozicija buvo įvertinta puikiai.
Džiaugdamasi šiuo pasiekimu 6c klasės mokinių komanda su mokytoja J. Kačinskiene ir klasės vadove L. Pravackiene gegužės 20 dieną važiavo į Vilniaus botanikos sodą atsiimti apdovanojimo.

2022-05-05

„Rūšiuoti ne tik lengva, bet ir smagu bei naudinga!“

Ketvirtadienį, gegužės 5 dieną, klasės valandėlės metu, 3b klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje „Žaliojo raštingumo“ edukacijoje – paskaitoje „Rūšiuoti ne tik lengva, bet ir smagu bei naudinga!“ Paskaitoje dalyvavo net 68 pradinukų klasės iš įvairių Lietuvos mokyklų. Daug naujos ir naudingos informacijos mokiniai sužinojo apie rūšiavimą, susipažino su pakuočių rūšimis. O ir nemažai patarimų pasižymėjo savo užrašinėse. Teisingai rūšiuoti atliekas yra naudinga ir visai nesudėtinga.

2022-04-25

Piešinių konkurse „Mūsų planeta–mūsų sveikata“

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja mūsų progimnazijos 2–4 klasių pailgintos grupės mokiniams už dalyvavimą piešinių konkurse „Mūsų planeta–mūsų sveikata“, kuris skirtas Pasaulinei sveikatos dienai. Darbeliai iš antrinių medžiagų sužavėjo konkurso organizatorius. Mokinius parengė mokinio padėjėjos Donata, Giedrė ir visuomenės sveikatos biuro specialistė Janina.

2022-04-11

6–7 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas dirbdami grupėse kūrė plakatus, skatinančius taupyti elektrą. Mokiniai apklausė tėvelius, kiek jų šeima sunaudoja elektros per mėnesį ir per pusę metų, lygino su draugų informacija. Pamokoje žiūrėjo vaizdo medžiagą, kaip gaminama elektra, kam ji naudojama, kokie yra atsinaujinantys energijos ištekliai. Grupėse aptarė ir pateikė pasiūlymus, kuriose vietose galima taupyti elektrą, kaip ir kodėl ją vartoti atsakingai bei kokius atsinaujinančius energijos šaltinius galima panaudoti.  

Mokinių darbų paroda surengta progimnazijos II aukšto fojė. 

Progimnazijoje daug dėmesio skiriama „Eko“ grupės organizuojamoms iniciatyvoms. Nuo 2021 metų lapkričio mėn. mūsų progimnazija dalyvauja panaudotų nešiojamųjų baterijų (galvaninių elementų), akumuliatorių ir nebenaudojamos elektros bei elektroninės įrangos surinkimo projekte „Mes rūšiuojam“. Pradinių klasių mokiniai jau mokosi rūšiuoti ir renka nebeveikiančią elektroniką ir galvaninius elementus į specialias talpas, esančias kiekviename mokyklos aukšte.

Metų pradžia yra puikus laikas visiems dar kartą peržiūrėti savo rūsiuose ar palėpėse nugulusius nereikalingus daiktus ir juos pristatyti į mokyklą iki sausio 18 d. Už projekto metu surinktą įrangą galėtume gauti sporto inventoriaus. O sportuoti mums patinka.

Smulkesnę įrangą ir elementus kaupiame tam skirtose talpose, o didesnius daiktus galima patalpinti mokyklos garaže. Pirmas išvežimas sausio 18-21 dienomis, kitas – pavasarį. Kilus klausimams, kreiptis telefonu 8 614 05712.

 

„Ekologiškumo virusas plinta“

„Ekologiškumo virusas plinta“ –   tai jau šešerius metus vykdomas aplinkosauginis projektas, kuris kasmet žaliomis idėjomis „užkrečia“  vis daugiau jaunųjų Lietuvos piliečių. Šiomis idėjomis užsikrėtė ir mūsų progimnazijos dvi komandos. Lietuvos mokyklų 3-4 klasių mokinių aplinkosaugos konkurse ,,EKOLOGIŠKUMO VIRUSAS PLINTA 2021” dalyvavo 3b klasės komanda „Aušros gamtukai“, o 5-6 klasių mokinių grupėje varžėsi komanda „Jaunieji eko olimpiečiai“. Konkursas vyko lapkričio 11 dieną internetinėje erdvėje. Atlikę užduotis mokiniai sužinojo, kad tinkamas atliekų rinkimas, tvarkymas ir pateikimas antriniam naudojimui – tai procesas, prie kurio prisidėdamas kiekvienas visuomenės narys gali padėti išsaugoti švarią, sveiką ir stabilią aplinką. Mokiniai, mokytojos Giedrė Valansevičė ir Danguolė Tumėnienė apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis.

2021 m. lapkričio 20-28 d.

„Gamta niekados mūsų neapgaudinėja, tik mes patys nuolat apsigauname“ (Žanas Žakas Ruso)

Pirmus metus mūsų progimnazija dalyvauja Europos atliekų mažinimo savaitės akcijoje. Tai renginys, kuris vyksta paskutinę lapkričio savaitę. Jo tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą naudojant išteklius ir tvarkant atliekas. Visą savaitę įvairių renginių metu progimnazijos  bendruomenė  buvo supažindinama su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis, visi ieškojome šių problemų sprendimo galimybių, keitėmės idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą.

Europos atliekų mažinimo savaitės metu, progimnazijoje lapkričio 20-28 dienomis vyko įvairios informacinės ir šviečiamosios iniciatyvos.

Lapkričio 10 d. – gruodžio 10 d. mokiniai dalyvavo Respublikiniame nuotoliniame pradinio ugdymo mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkurse „Sportuojanti Kalėdų eglutė“. Konkurso tikslas – supažindinti mokinius, kaip, tausojant aplinką, naudojant turimus išteklius, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti įvairių kalėdinių žaisliukų sporto tema.

Lapkričio 23 d. „Eko turizmo“  būrelio dalyviai atliko Rūšiuotuko užduotėles, prisiminė, kaip teisingai rūšiuoti ir tvarkyti atliekas. Užsiėmimo metu mokiniai surinko ir išrūšiavo progimnazijoje ir šalia jos rastas šiukšles. Jie diskutavo apie tai, kaip išvengti didelio kiekio atliekų, kaip jas panaudoti dar kartą, tinkamai tvarkyti.  

Lapkričio 22-30 d. vyko pasiruošimas užsienio kalbų 5-8 klasių konferencijai „Nuo sveikos gyvensenos iki sveikos aplinkos“ („Healthy me, healthy environment“), kuri vyks lapkričio 30 d. 

Nuo spalio 28 d. progimnazijoje įgyvendinamas projektas “Climate is changing, it’s our turn!”

Projekte dalyvauja mokyklų iš Turkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Italijos ir Lietuvos mokiniai ir mokytojai. 

Šios projektinės veiklos tikslas – didinti visuomenės, kurioje gyvename, informuotumą apie pasaulinę klimato kaitą. Įgyvendinant projektą planuojama pagerinti visuomenės požiūrį į  aplinkosaugą. Tikime, kad mokiniai supras, kaip įmanoma sėkmingai prisidėti prie  klimato kaitos sustabdymo, jie pagilins žinias apie globalų atšilimą, praplės akiratį tarptautiniu mastu, kaip kitų Europos šalių mokiniai supranta tvarumo prasmę.   

Lapkričio 22-26 d. progimnazijos koridoriuose esančių televizorių ekranuose buvo demonstruojami animuoti filmukai apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą.

Lapkričio 20-28 d. buvo kuriamas fotoalbumas “Mano šeima rūšiuoja“. Progimnazijos bendruomenės nariai siuntė nuotraukas apie rūšiavimo įpročius šeimose. Netrukus albumas bus parengtas ir paviešintas.

Lapkričio 22-26 d. vyko teminės logopedinės pratybos „Nekalbiukams patinka rūšiuoti“. Logopedo tikslas – kūrybiškai, aktyviai veikiant ir naudojantis turimomis šiuolaikinėmis priemonėmis organizuoti kalbos ugdymo procesą, kuriame mokiniai susipažintų su skirtingomis atliekų rūšimis, diskutuotų apie atliekų perdirbimo svarbą, įtvirtintų rūšiavimo įgūdžius.

Lapkričio 25 d. 6a ir 6c klasių mokiniai dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos organizuotoje edukacinėje ekskursijoje  Zabieliškio regioninio nepavojingų atliekų sąvartyne.

Mūsų žemė labai graži: daug miškų, upių, ežerų. Jei norime, kad šis grožis išliktų, privalome juo rūpintis. Tai visai nesunku: tereikia pradėti nuo savęs. Surūšiuok ir išmesk šiukšles į atitinkamus konteinerius, sudrausmink ir pamokyk tuos, kurie nemoka saugoti aplinkos!

2021-11-15

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje savo veiklą  antrus metus sėkmingai vykdo neformaliojo švietimo būrelis „Eko turizmas“. Jau pernai būrelio dalyviai mokėsi rūšiuoti įvairias atliekas ir šiukšles, klausėsi nuotolinių paskaitų apie elektroninės įrangos, naudotų baterijų rūšiavimą. Mokiniai nuolat švarino mokyklos aplinką – rinko ir rūšiavo šiukšles.

Šiemet būrelio vadovės Rūtos Kučiauskienės iniciatyva  pradinių klasių mokiniai prisijungė prie Atliekų tvarkymo centro (ATC) iniciatyvos „Mes rūšiuojam“. Į progimnaziją buvo atvežtos specialios smulkios elektronikos ir baterijų rūšiavimo talpos, kurias būrelio nariai sėkmingai sulankstė ir pastatė po dvi kiekviename aukšte. Taigi iniciatyvi akcija prasidėjo! 

2021-10-14

Tarptautinė elektronikos atliekų diena

Spalio 14 dieną minima Tarptautinė elektronikos atliekų diena. 🖥 📺 📟 Elektronikos atliekų srautas – vienas sparčiausiai augančių visame pasaulyje, o kasmet jų perdirbama tik penktadalis, todėl labai svarbu apie tai kalbėti su visa progimnazijos bendruomene. Minint šią dieną progimnazijos televizoriuose buvo rodomas prezentacinis filmas apie elektronikos atliekų rūšiavimo svarbą, žalą gamtai. 🌏 Progimnazijoje veikiantis EKO būrelis atliko klausimyną, skirtą šiai dienai.
Tausokime aplinką, kurioje gyvename!

2021-09-14

Žaliosios olimpiados Odisėja. „Misija: švari vasara 21“

Mūsų progimnazijos EKO komanda dalyvauja aplinkosauginiame konkurse „Žaliosios olimpiados Odisėja“, kurį organizuoja VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginiu švietimu besirūpinanti organizacija „Kita forma“. Projektą „Žaliosios olimpiados Odisėja“ sudaro keli etapai. Mes sėkmingai atlikome dviejų etapų užduotis.

Progimnazijos „Žaliosios olimpiados“ komanda, vadovaujama mokytojos Giedrės Valansevičės, nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. atsakingai vykdė praktinę užduotį „Misija: švari vasara“. Mokiniai ne tik fiksavo aplinkosauginius pažeidimus savo gyvenamoje aplinkoje, bet ir aktyviai tvarkė erdves.

Konkurso komisija, įvertinusi užduoties metu pasiektus rezultatus, atsiuntė džiugią žinią, kad mūsų komanda iškovojo galimybę dalyvauti pusfinalyje.

Džiaugiamės, kad progimnazijoje daugėja bendraminčių, kurie moka ne tik gėrėtis mus supančia gamta, tačiau ir prisidėti prie jos tvarkymo ir saugojimo.

O „Žaliosios olimpiados“ komandai linkime kuo didžiausios sėkmės pusfinalio etape!

2021-04-29

„Pirmasis pavasario žiedas“

Vasario ir kovo mėnesiais mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo rajoninėje piešinių parodoje-konkurse „Pirmasis pavasario žiedas“, kuriuos rengė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija ir lopšelis-darželis „Puriena“. Konkursas skirtas Žemės dienai paminėti.

Šio konkurso tikslai: ugdyti mokinių kūrybiškumą, lavinti meninį skonį, skatinti saviraišką, plėsti mokytojų, mokinių ir jų tėvų bendradarbiavimą. Mokiniams suteikta galimybė pristatyti organizatoriams sukurtus originalius piešinius, kuriuose skatinama puoselėti atgimstančios gamtos grožį, tobulumą, ekosistemos trapumą.

Džiaugiamės, kad trijų mūsų mokinių kūrybiniai darbai buvo labai gerai įvertinti, mokinės paskelbtos konkurso nugalėtojomis: I vietą užėmė Smiltė Jakovleva, II vietą – Ugnė Samulevičiūtė, III vietą – Paulina Šikšniūtė.

Dėkojame dailės mokytojai Žanetai Vasilei už mokinių saviraiškos skatinimą.

2021-03-24

„Žalioji olimpiada 2021" vėl kviečia priimti aplinkosauginį iššūkį

Praėję pandeminiai metai parodė, kaip greitai mums įprasta situacija gali apsiversti aukštyn kojomis. Ir jei kovos su pandemija būdą jau daugiau mažiau radome, tai visa eilė aplinkosauginių, darnaus vystymosi, taršos problemų vis dar reikalauja pasukti galvą. Todėl jau penktus metus pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ 8-11 klasių moksleivius kviečia į „Žaliosios olimpiados“ ODISĖJĄ. Moksleiviai skatinami patys domėtis aplink egzistuojančiomis problemomis, siūlyti įvairių aplinkosaugos problemų sprendimo būdų, įsitraukti į pokyčius ir jais užkrėsti visą progimnazijos bendruomenę.

Mūsų EKO grupės nariai priėmė iššūkį ir vėl nutarė leistis į aplinkosauginę ODISĖJĄ, kartu su visa progimnazijos bendruomene pasinerti į praktinį, tikrus rezultatus duodantį iššūkį!

Dalyvaudami „Žaliosios olimpiados“ ODISĖJOJE ugdysime mokinių ekologinį sąmoningumą – gilinsime žinias apie aplinkosaugos problemas, skatinsime ne tik domėtis jų sprendimo būdais, tačiau ir siūlyti juos, formuoti palankias aplinkai vertybines nuostatas, ypatingą reikšmę teikdami žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam gamtos išteklių vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, akcentuosime atliekų perdirbimo svarbą.

2021-03-01

Gamtosauginė iniciatyva „Paukščiai grįžta namo"

Lietuvoje senu papročiu inkilai keliami prieš kovo 10 dieną, kuri minima kaip Keturiasdešimties paukščių diena. Šiandien išsikėlėme inkilėlį  ir mes, aušriečiai. Inkilėlis mūsų ne tik stilingas, bet ir ekologiškas, nes pagamintas iš antrinių žaliavų. Už tokį inkilą esame dėkingi Ruslanui Linevui – aktyviam aplinkosaugininkui, žmogui, darniai gyvenančiam su gamta.

Visi nekantriai laukiame inkilėlyje įsikursiančių giesmininkų!

2020-12-30

Prasmingus darbus tęsia Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos bendruomenė. Visą mėnesį progimnazijoje vyko projektas „Pradinių klasių bendruomenės EKOeglutė“.

Skaitykite daugiau

2020-12-22

Nacionalinė Žalioji olimpiada – tai ekologijos ir aplinkosaugos žinių, atliekų mažinimo, racionalaus resursų naudojimo bei aplinkos gerinimo Olimpiada. Ir mes priėmėm šį iššūkį! 

2020-12-15

“Naujai gimęs Kalėdiniu žaisliuku” rezultatai

2020-12-15

Visą mėnesį progimnazijoje vyko projektas „Pradinių klasių bendruomenės EKO eglutė“. Mokiniai noriai įsitraukė į veiklas. Savo sukurtais žaisliukais iš antrinių medžiagų puošė pirmąją savo EKO eglutę. Rezultatai pranoko lūkesčius. Kiekvieną dieną eglutė puošėsi, keitė savo rūbą, o mokiniai smalsiai rinkosi pažiūrėti, kokie gi naujai sukurti žaisliukai atkeliavo. O keliavo ne tik žaisliukai, bet atskubėjo ir kalėdinės atostogos. Na, o kad neliūdėtų klasėse likę iškeliavusių atostogauti mokinių žaisliukai, ketvirtokų mokytojos Rita, Irena, Gabrielė, Vida ir Daina ėmėsi kilnios misijos baigti puošti EKO eglutę. Tai dar kartą įrodė, kokia mūsų stipri ir draugiška pradinių klasių mokinių, jų tėvelių ir mokytojų bendruomenė. Gera kurti ir laukti švenčių kartu.

2020-11-25

5a klasės mokinių komanda „Jaunieji eko olimpiečiai“ bei progimnazijos mokinių tarybos narių komanda „Eko olimpiečiai“ dalyvavo respublikiniame aplinkosaugos konkurse „Ekologiškumo virusas plinta 2020“. Konkursą organizavo Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir „Jaunųjų Žaliųjų organizacija“. Komandos nariai aktyviai dalyvavo visuose konkurso etapuose, atliko namų darbus. Džiaugiamės galimybe dalyvauti konkurse, kurio tikslas yra skatinti mokinius mylėti, saugoti, tausoti gamtą ir jos išteklius.  

Daniele, Liepa, Gabriele, Ieva, Tautvydai, Gabija, Austėja, Guste, Rugile, Viktorija, Jūs – šaunuoliai! 

2020-11-23

Netradicinės integruotos pamokos patrauklios ir įdomios smalsiems ir žingeidiems pradinių klasių mokiniams. Tokiose pamokose mokiniai skambučio į pertrauką nelaukia. Ne išimtis ir Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasės mokiniai.

Aktyvūs 2b klasės mokiniai kartu su draugais antrokais ir jų mokytoja Aurelija Dirginčiene iš Šiaulių Juventos progimnazijos ėmėsi ilgalaikio projekto „Medžiagų irimas žemėje“. Abi klasės aktyviai draugauja su STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymas) veiklomis ir ekologiniu ugdymu.


Skaitykite daugiau

2020-11-04

Lapkričio 4 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasėje vyko mažoji klasės konferencija „Baltijos jūros augalai“.

Skaitykite daugiau

2020-10-14

Spalio 14 diena minima kaip tarptautinė elektronikos atliekų diena. Tad šiandien 2 b ir 5 a klasėse vyko integruota ekologinio ugdymo pamoka „Elektronikos, baterijų, alyvos, automobilių bei kitų atliekų rūšiavimas“. Peržiūrėję specialų vaizdo įrašą apie elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių bei kitų atliekų rūšiavimą, įrangos pakartotinio naudojimo galimybes, antrokai sužinojo apie Ramiajame vandenyne augančią plastiko atliekų salą, apie tai kaip teisingai ir dėl kokių priežasčių reikia aktyviai rūšiuoti elektronines atliekas. Antrokus sudomino ir įdomūs faktai apie elektroniką. Naujas žinias ir patirtį mokiniai išbandė bendromis jėgomis spręsdami Elektronikos atliekų dienos kryžiažodį, kurį pateikė konkursui.

Norime pasidžiaugti, kad gavome iš „Žaliosios olimpiados“ organizatorių žinutę - mūsų progimnazijos EKO komandos pasiekti rezultatai atliekant vasaros užduotį labai maloniai nustebino olimpiados organizatorius ir mūsų komanda pateko į „Žaliosios olimpiados“ pusfinalius!!!

Pusfinaliai vyks rugsėjo 28-spalio 2 dienomis. Norėdami gerai pasirodyti pusfinaliuose, dabar studijuosime „Žaliąsias knygas“.

Mūsų EKO komanda  -  motyvuota, darbšti ir nenuleidžianti rankų, nepaisant to, kad šiandien vis dar besitęsianti situacija nėra maloni nei vienam iš mūsų!

2020 vasara

Mokyklos EKO grupė dalyvauja nacionaliniame konkurse “Žalioji olimpiada” vykdydama vasaros užduotį inicijavo aplinkos tvarkymo akciją.

 

 

2020-04-20

Lietuvos EKO mokyklų tinklas, kurio koordinatorė yra Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, kvietė dalyvauti tradiciniame fotografijų konkurse „Žemės ir žmogaus darna 2020“. Tikimasi, kad konkursas prisidės, prie aplinkos puoselėjimo, bei kūrimo vertybinių nuostatų ugdymo, padės atskleisti žmogaus ir gamtos darnaus ryšio problematiką, daiktų antrinio panaudojimo galimybes, prisidės prie mokinių kūrybiškumo ugdymo.

Mūsų progimnazijos fotografija „Iš kartos į kartą“ tapo nuotrauka nugalėtoja ir bus panaudota kuriant Lietuvos EKO mokyklų tinklo kalendorių.

Autorius : Milda Rimkutė 8d klasė, mokytoja Giedrė Valansevičė.

 

2020-02-27 

„Atžalyno“ gimnazijoje vyko rajoninė mokinių – mokytojų konferencija “Ekologinis ugdymas Kėdainių rajono švietimo įstaigose”. Kol mokytojai dalyvavo konferencijoje, dalinosi gerąja patirtimi ekologinio ugdymo klausimais, dvi progimnazijos komandos, sudarytos iš 3-4 ir 7-8 klasių mokinių, dalyvavo protų mūšyje.

2020 m. veiklos planas

Eko mokyklų tinklo koordinatorė: Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija

Nariai:

Gamtosauginė iniciatyva „Paukščiai grįžta namo"