ECO mokykla

2021-09-14

Žaliosios olimpiados Odisėja. „Misija: švari vasara 21“

Mūsų progimnazijos EKO komanda dalyvauja aplinkosauginiame konkurse „Žaliosios olimpiados Odisėja“, kurį organizuoja VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginiu švietimu besirūpinanti organizacija „Kita forma“. Projektą „Žaliosios olimpiados Odisėja“ sudaro keli etapai. Mes sėkmingai atlikome dviejų etapų užduotis.

Progimnazijos „Žaliosios olimpiados“ komanda, vadovaujama mokytojos Giedrės Valansevičės, nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. atsakingai vykdė praktinę užduotį „Misija: švari vasara“. Mokiniai ne tik fiksavo aplinkosauginius pažeidimus savo gyvenamoje aplinkoje, bet ir aktyviai tvarkė erdves.

Konkurso komisija, įvertinusi užduoties metu pasiektus rezultatus, atsiuntė džiugią žinią, kad mūsų komanda iškovojo galimybę dalyvauti pusfinalyje.

Džiaugiamės, kad progimnazijoje daugėja bendraminčių, kurie moka ne tik gėrėtis mus supančia gamta, tačiau ir prisidėti prie jos tvarkymo ir saugojimo.

O „Žaliosios olimpiados“ komandai linkime kuo didžiausios sėkmės pusfinalio etape!

2021-04-29

„Pirmasis pavasario žiedas“

Vasario ir kovo mėnesiais mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo rajoninėje piešinių parodoje-konkurse „Pirmasis pavasario žiedas“, kuriuos rengė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija ir lopšelis-darželis „Puriena“. Konkursas skirtas Žemės dienai paminėti.

Šio konkurso tikslai: ugdyti mokinių kūrybiškumą, lavinti meninį skonį, skatinti saviraišką, plėsti mokytojų, mokinių ir jų tėvų bendradarbiavimą. Mokiniams suteikta galimybė pristatyti organizatoriams sukurtus originalius piešinius, kuriuose skatinama puoselėti atgimstančios gamtos grožį, tobulumą, ekosistemos trapumą.

Džiaugiamės, kad trijų mūsų mokinių kūrybiniai darbai buvo labai gerai įvertinti, mokinės paskelbtos konkurso nugalėtojomis: I vietą užėmė Smiltė Jakovleva, II vietą – Ugnė Samulevičiūtė, III vietą – Paulina Šikšniūtė.

Dėkojame dailės mokytojai Žanetai Vasilei už mokinių saviraiškos skatinimą.

2021-03-24

„Žalioji olimpiada 2021" vėl kviečia priimti aplinkosauginį iššūkį

Praėję pandeminiai metai parodė, kaip greitai mums įprasta situacija gali apsiversti aukštyn kojomis. Ir jei kovos su pandemija būdą jau daugiau mažiau radome, tai visa eilė aplinkosauginių, darnaus vystymosi, taršos problemų vis dar reikalauja pasukti galvą. Todėl jau penktus metus pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ 8-11 klasių moksleivius kviečia į „Žaliosios olimpiados“ ODISĖJĄ. Moksleiviai skatinami patys domėtis aplink egzistuojančiomis problemomis, siūlyti įvairių aplinkosaugos problemų sprendimo būdų, įsitraukti į pokyčius ir jais užkrėsti visą progimnazijos bendruomenę.

Mūsų EKO grupės nariai priėmė iššūkį ir vėl nutarė leistis į aplinkosauginę ODISĖJĄ, kartu su visa progimnazijos bendruomene pasinerti į praktinį, tikrus rezultatus duodantį iššūkį!

Dalyvaudami „Žaliosios olimpiados“ ODISĖJOJE ugdysime mokinių ekologinį sąmoningumą – gilinsime žinias apie aplinkosaugos problemas, skatinsime ne tik domėtis jų sprendimo būdais, tačiau ir siūlyti juos, formuoti palankias aplinkai vertybines nuostatas, ypatingą reikšmę teikdami žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam gamtos išteklių vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, akcentuosime atliekų perdirbimo svarbą.

2021-03-01

Gamtosauginė iniciatyva „Paukščiai grįžta namo"

Lietuvoje senu papročiu inkilai keliami prieš kovo 10 dieną, kuri minima kaip Keturiasdešimties paukščių diena. Šiandien išsikėlėme inkilėlį  ir mes, aušriečiai. Inkilėlis mūsų ne tik stilingas, bet ir ekologiškas, nes pagamintas iš antrinių žaliavų. Už tokį inkilą esame dėkingi Ruslanui Linevui – aktyviam aplinkosaugininkui, žmogui, darniai gyvenančiam su gamta.

Visi nekantriai laukiame inkilėlyje įsikursiančių giesmininkų!

2020-12-30

Prasmingus darbus tęsia Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos bendruomenė. Visą mėnesį progimnazijoje vyko projektas „Pradinių klasių bendruomenės EKOeglutė“.

Skaitykite daugiau

2020-12-22

Nacionalinė Žalioji olimpiada – tai ekologijos ir aplinkosaugos žinių, atliekų mažinimo, racionalaus resursų naudojimo bei aplinkos gerinimo Olimpiada. Ir mes priėmėm šį iššūkį! 

2020-12-15

“Naujai gimęs Kalėdiniu žaisliuku” rezultatai

2020-12-15

Visą mėnesį progimnazijoje vyko projektas „Pradinių klasių bendruomenės EKO eglutė“. Mokiniai noriai įsitraukė į veiklas. Savo sukurtais žaisliukais iš antrinių medžiagų puošė pirmąją savo EKO eglutę. Rezultatai pranoko lūkesčius. Kiekvieną dieną eglutė puošėsi, keitė savo rūbą, o mokiniai smalsiai rinkosi pažiūrėti, kokie gi naujai sukurti žaisliukai atkeliavo. O keliavo ne tik žaisliukai, bet atskubėjo ir kalėdinės atostogos. Na, o kad neliūdėtų klasėse likę iškeliavusių atostogauti mokinių žaisliukai, ketvirtokų mokytojos Rita, Irena, Gabrielė, Vida ir Daina ėmėsi kilnios misijos baigti puošti EKO eglutę. Tai dar kartą įrodė, kokia mūsų stipri ir draugiška pradinių klasių mokinių, jų tėvelių ir mokytojų bendruomenė. Gera kurti ir laukti švenčių kartu.

2020-11-25

5a klasės mokinių komanda „Jaunieji eko olimpiečiai“ bei progimnazijos mokinių tarybos narių komanda „Eko olimpiečiai“ dalyvavo respublikiniame aplinkosaugos konkurse „Ekologiškumo virusas plinta 2020“. Konkursą organizavo Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir „Jaunųjų Žaliųjų organizacija“. Komandos nariai aktyviai dalyvavo visuose konkurso etapuose, atliko namų darbus. Džiaugiamės galimybe dalyvauti konkurse, kurio tikslas yra skatinti mokinius mylėti, saugoti, tausoti gamtą ir jos išteklius.  

Daniele, Liepa, Gabriele, Ieva, Tautvydai, Gabija, Austėja, Guste, Rugile, Viktorija, Jūs – šaunuoliai! 

2020-11-23

Netradicinės integruotos pamokos patrauklios ir įdomios smalsiems ir žingeidiems pradinių klasių mokiniams. Tokiose pamokose mokiniai skambučio į pertrauką nelaukia. Ne išimtis ir Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasės mokiniai.

Aktyvūs 2b klasės mokiniai kartu su draugais antrokais ir jų mokytoja Aurelija Dirginčiene iš Šiaulių Juventos progimnazijos ėmėsi ilgalaikio projekto „Medžiagų irimas žemėje“. Abi klasės aktyviai draugauja su STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymas) veiklomis ir ekologiniu ugdymu.


Skaitykite daugiau

2020-11-04

Lapkričio 4 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasėje vyko mažoji klasės konferencija „Baltijos jūros augalai“.

Skaitykite daugiau

2020-10-14

Spalio 14 diena minima kaip tarptautinė elektronikos atliekų diena. Tad šiandien 2 b ir 5 a klasėse vyko integruota ekologinio ugdymo pamoka „Elektronikos, baterijų, alyvos, automobilių bei kitų atliekų rūšiavimas“. Peržiūrėję specialų vaizdo įrašą apie elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių bei kitų atliekų rūšiavimą, įrangos pakartotinio naudojimo galimybes, antrokai sužinojo apie Ramiajame vandenyne augančią plastiko atliekų salą, apie tai kaip teisingai ir dėl kokių priežasčių reikia aktyviai rūšiuoti elektronines atliekas. Antrokus sudomino ir įdomūs faktai apie elektroniką. Naujas žinias ir patirtį mokiniai išbandė bendromis jėgomis spręsdami Elektronikos atliekų dienos kryžiažodį, kurį pateikė konkursui.

Norime pasidžiaugti, kad gavome iš „Žaliosios olimpiados“ organizatorių žinutę - mūsų progimnazijos EKO komandos pasiekti rezultatai atliekant vasaros užduotį labai maloniai nustebino olimpiados organizatorius ir mūsų komanda pateko į „Žaliosios olimpiados“ pusfinalius!!!

Pusfinaliai vyks rugsėjo 28-spalio 2 dienomis. Norėdami gerai pasirodyti pusfinaliuose, dabar studijuosime „Žaliąsias knygas“.

Mūsų EKO komanda  -  motyvuota, darbšti ir nenuleidžianti rankų, nepaisant to, kad šiandien vis dar besitęsianti situacija nėra maloni nei vienam iš mūsų!

2020 vasara

Mokyklos EKO grupė dalyvauja nacionaliniame konkurse “Žalioji olimpiada” vykdydama vasaros užduotį inicijavo aplinkos tvarkymo akciją.

 

 

2020-04-20

Lietuvos EKO mokyklų tinklas, kurio koordinatorė yra Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, kvietė dalyvauti tradiciniame fotografijų konkurse „Žemės ir žmogaus darna 2020“. Tikimasi, kad konkursas prisidės, prie aplinkos puoselėjimo, bei kūrimo vertybinių nuostatų ugdymo, padės atskleisti žmogaus ir gamtos darnaus ryšio problematiką, daiktų antrinio panaudojimo galimybes, prisidės prie mokinių kūrybiškumo ugdymo.

Mūsų progimnazijos fotografija „Iš kartos į kartą“ tapo nuotrauka nugalėtoja ir bus panaudota kuriant Lietuvos EKO mokyklų tinklo kalendorių.

Autorius : Milda Rimkutė 8d klasė, mokytoja Giedrė Valansevičė.

 

2020-02-27 

„Atžalyno“ gimnazijoje vyko rajoninė mokinių – mokytojų konferencija “Ekologinis ugdymas Kėdainių rajono švietimo įstaigose”. Kol mokytojai dalyvavo konferencijoje, dalinosi gerąja patirtimi ekologinio ugdymo klausimais, dvi progimnazijos komandos, sudarytos iš 3-4 ir 7-8 klasių mokinių, dalyvavo protų mūšyje.

2020 m. veiklos planas

Eko mokyklų tinklo koordinatorė: Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija

Nariai:

Gamtosauginė iniciatyva „Paukščiai grįžta namo"