Tolerancijos centras

Naujienlaiškis             Nr. 2    2024 Sausis

SAUSIO 27-AJAI – TARPTAUTINEI HOLOKAUSTO AUKŲ DIENAI PAMINĖTI

2024-02-07

Kauno IX forte vykusiame seminare-susitikime su Yaarit Glezer

Vasario 7 dieną istorijos mokytoja L. Marozienė ir neformaliojo švietimo organizatorė I. Kaškonė Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje organizacijos kvietimu dalyvavo Kauno IX forte vykusiame seminare-susitikime su Yaarit Glezer. Ši dabar Izraelyje gyvenanti moteris – išgyvenusiųjų Holokaustą palikuonė, turinti sąsajų su Lietuva. Y. Glezer už nuopelnus švietimo srityje  įvertinta Izraelio mokytoja ir edukatorė.

Seminaro dalyviai Kauno IX forte taip pat apžiūrėjo atnaujintą ekspoziciją „Pabėgimas“. Mokytojams buvo įteiktos knygos apie holokaustą, su kuriomis galite susipažinti progimnazijos muziejuje ir istorijos kabinete.

Naujienlaiškis             Nr. 1    2024 Sausis

PERGALĖS ŠVIESA. PILIETINĖ INICIATYVA SAUSIO 13-AJAI ATMINTI

2024 01 12

Pilietine iniciatyva „Pergalės šviesa“ prisimename 1991 metų Sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę. Visa progimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ir 8 valandą visuose languose uždegė iniciatyvos simbolį – žvakutę, kuri reiškia gyvybę, šviesą, atmintį ir teisingumą.

Sausio 12 dieną 1–8 klasių mokiniai dalyvaudami integruoto ugdymo veiklose „Atmintis gyva, nes liudija“ ugdėsi pilietiškumo kompetenciją. Mokiniai stebėjo nuotolinę pamoką tema „Sausio 13-oji signatarų akimis“ bei tiesioginę šios dienos minėjimo transliaciją iš Vyriausybės rūmų, dalyvavo viktorinose, diskusijoje „Ką reiškia būti laisvu žmogumi?“, klausėsi mokytojų ir tėvelių prisiminimų apie Sausio 13-osios įvykius.

2023 11 16

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į toleranciją įvairiems žmonėms – skirtingų nuomonių, tautybių, lyties, rasės. Svarbu kiekvienam ne tik ugdytis pakantumą ir kantrybę, bet ir gebėjimą suprasti kitokius žmones.

Kiekvienais metais Tarptautinė komisija nacių ir okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti skelbia Tolerancijos dienos temą. Šių metų tema – ,,Tolerancijos žibintas“. Atsižvelgdami į tai mūsų mokiniai gamino žibintus, kurie papuošė progimnazijos  erdves. Klasių valandėlių metų vyko pokalbiai apie toleranciją, o bibliotekoje mokiniai stebėjo šia tema filmus ir diskutavo.

2023 09 25

Progimnazijos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias“, skirtoje prisiminti Holokausto metu sunaikintą Kėdainių žydų bendruomenę. Visi ėjome į masinę žydų žudynių vietą Daukšių kaime, kur žydai buvo varomi į savo paskutinę kelionę.

2023 01 13

Sausio 12 d. vakarą progimnazijos ir mikrorajono bendruomenė uždegė Atminties laužą, skirtą Laisvės gynėjams pagerbti. Atminties laužo globėjas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, pasidžiaugė progimnazijos bendruomenės pilietiškumu. Apie 1991 metų sausio įvykių svarbą šiandienos kontekste kalbėjo progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė, prisiminimais dalijosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Lukoševičienė, progimnazijos mokinių tėvelių atstovai, Kėdainių rajono policijos bendruomenės pareigūnai ir policijos rėmėjai. Renginio dalyviai šildėsi prie Atminties laužo, vaišinosi karšta žolelių arbata, džiaugėsi vienybe ir bendryste.

Sausio 13-osios rytą visa progimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntą valandą visuose languose uždegėme iniciatyvos simbolį – žvakutę, kuri mums reiškia gyvybę, šviesą, atmintį ir teisingumą.