STEAM

2021-10-13

Mūsų progimnazija yra STEAM mokyklų tinklo narė, tad ieškome dar neatrastų veiklų mokiniams. Pradinių klasių mokiniai patyrė tikrą atradimų džiaugsmą ,,Stebuklų laboratorijoje“. Mokiniai įgijo biochemijos mokslo pradmenų: įvairių cheminių (visiškai nepavojingų naudojimui vaikams) medžiagų pagalba kūrė netikrą sniegą, sužinojo, iš kur jis atsiranda, susipažino su įvairiais cheminiais junginiais bei jų savybėmis. Sauso ledo pagalba kūrė debesis. Vaikai pasijuto tikrais biochemikais ir išradėjais, sukūrusiais mažyčius stebuklus laboratorijoje!

2021-10-08

Mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo Jaunojo tyrėjo dienoje ,,Sveikatos aruodai“. Labai džiaugiamės, kad buvo prisijungta prie projekto ,,Olimpinis mėnuo 2021!“ veiklų. Mokiniai atliko I dalies ,,Fizinis aktyvumas“ organizatorių pateiktas užduotis: fizinis raštingumas- raktas į sveikesnės visuomenės kūrimą, skaičiai ore, pažaiskime sporto šaradas, atliko mankštą drauge su olimpiečiais ir kt. Tikimės, kad ši kelionė drauge, truksianti visą mėnesį, džiugins mokinius ir jų tėvelius.

Išradingai vyko ir progimnazijos Kneipo tako atidarymo šventė. Geras emocijas mokiniams dalijo kapitonas Flintas. Dalyvavome ir muzikiniame edukaciniame koncerte ,,Pasaulis, kurį aš kuriu“. Mokėmės pasitikėti savo jėgomis, įveikti visas kliūtis, nebūti vien pasyviais stebėtojais, o tapti aktyviais kūrėjais, kurie svajoja, fantazuoja, keičia pasaulį, kad jis būtų geresnis, jaukesnis ir mielas visiems.

2021-06-04

2021 m. gegužės 14 d. nuotoliniu būdu vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2021“, kurioje dalyvavo mūsų progimnazijos 8c klasės mokinė Laura Steponavičiūtė. Olimpiadą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Technologijų olimpiadai pasirengti padėjo technologijų vyresnioji mokytoja Lina Pravackienė. 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiados tikslai: sudaryti mokiniams galimybę atskleisti technologines ir bendrąsias kompetencijas, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias, ugdyti mokinių kūrybiškumą, atskleisti mokinių savitą požiūrį į tautinį paveldą, modernumą, šiuolaikiškumą, kūrybiškumą, skatinti mokytojų iniciatyvumą, bendradarbiavimą. 

2021 metų Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje Laura Steponavičiūtė sukūrė ir pristatė kūrybinį darbą – kaklo papuošalą „Minčių kryžkelės“  ir varžėsi su kitais Lietuvos mokiniais tekstilės veiklos grupėje. 

Džiaugiamės – Laura Steponavičiūtė tekstilės veiklos grupėje laimėjo III vietą ir apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu! 

 Sveikiname ir didžiuojamės! 

2021 metų STEAM veiklos planas

2020-12-30

Plėtojant STEAM ir ekologinį ugdymą pradinėse klasėse, lapkričio 10 d. – gruodžio 10 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija organizavo respublikinį 1–4 pradinių klasių mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursą „Naujai gimęs kalėdiniu žaisliuku“.

Skaitykite daugiau

2020 m. gruodžio mėn. veiklos

Kviečiame aplankyti virtualią Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijos, 5-8 klasių mokinių darbų parodą. Užfiksuoti mokinių STEAM veiklos rezultatai technologijų pamokose. Taikydami matematikos žinias, gebėjimus, mokiniai sukūrė dirbinius iš įvairių pasirinktų namų aplinkoje eko, antrinių medžiagų.

2020 m. lapkričio mėn. veiklos

Nauja patirtis Respublikinėje moksleivių konferencijoje „Juventos STEAM-ukai kviečia draugus“ Lapkričio 26-ąją nuotoliniu būdu vyko nuotolinė respublikinė moksleivių konferencija ,,Juventos STEAM-ukai kviečia draugus“. Šios konferencijos tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius dalintis STEAM metodų panaudojimo ugdymo procese gerąja patirtimi.Drauge su 24 respublikos mokyklų pradinukais, savo pranešimą apie vykdytas STEAM veiklas pristatė ir Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasės mokinių komanda – Gytė Grigaliūnaitė, Pijus Čižauskas ir Dominykas Ivoška (mokytoja Danguolė Tumėnienė). Tai buvo nauja mokymosi patirtis ir mokiniams, ir mokytojams. Mokiniai ne tik pristatė savo paruoštus video pranešimus, bet mokėsi vieni iš kitų kaip galima atlikti įvairius eksperimentus. Džiugu, kad net ir nuotoliniu būdu vyko draugiška mokinių diskusija.

2b klasės video pranešimas:

2020 m. balandžio mėn. veiklos

2020 m. balandžio mėn. Kviečiame pasigrožėti 1b klasės Žaliąja palange.  Darbus mokiniai išmoko dėti į sienelę kartu su tėveliais: STEM veikla tęsiama ir karantino metu:)

2020 m. kovo mėn. veiklos

2020 m. kovo 5 d. siekdami skatinti mokinių domėjimąsi informacinėmis technologijomis suteikiame galimybę mokiniams išbandyti savo jėgas „Olympis 2020“ pavasario sesijos organizuojamame konkurse. Linkime sėkmės!

2020 m. kovo 4 dieną progimnazijoje vyko IX geografijos olimpiada „Mano gaublys“. Olimpiadoje dalyvavo 6-8 klasių mokiniai, kurie varžėsi atlikdami įvairias geografines užduotis. Nugalėtojus, pagal tradiciją, apdovanosime kovo 20 d. minėdami Žemės dieną.
Taip pat šią dieną 3-8 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame užsienio kalbų projekte “Kalbų Kengūra 2020”. Dėkojame visiems dalyviams, rodantiems domėjimąsi anglų kalba ir atskleidžiantiems savo gebėjimus bei talentus.

2020 m. kovo 3 d. vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiados rajoninis etapas. Progimnazijos 8a klasės mokinė Fausta Kirstukaitė užėmė I-ą vietą, o 8a klasės mokinys Justinas Žebarauskas – II-ą vietą. Džiaugiamės ir sveikiname mokinius bei juos ruošusius mokytojus Rasą Rojienę ir Audronį Valčiuką!!

2020 m. vasario mėn. veiklos

2020 m. vasario 27 d.  „Atžalyno“  gimnazijoje vyko rajoninė mokinių – mokytojų konferencija “Ekologinis ugdymas Kėdainių rajono švietimo įstaigose”. Kol mokytojai dalyvavo konferencijoje, dalinosi gerąja patirtimi ekologinio ugdymo klausimais, dvi progimnazijos komandos, sudarytos iš 3-4 ir 7-8 klasių mokinių, dalyvavo protų mūšyje.

2020 m. vasario 26 d. progimnazijoje diegiama Olimpinių vertybių ugdymo programa. Šią savaitę vyko integruotos etikos, informacinių technologijų, matematikos pamokos “Jaunimo žiemos olimpiada skaičiais”. „Micro:bit“, leidžia sukurti pačias įvairiausias programėles. 25 LED’ų matrica atvaizduoti simbolius, tekstą, skaičiuoti elementus, sekti laiką. PIN’ai naudojami įgyti elektronikos žinių ir dar eilė kitų galimybių. 6-tų klasių mokinių informacinių technologijų pamokos KITAIP. Mokiniai sako TAIP.

2020 m. sausio mėn. veiklos

2020 m. sausio 27 d.  1b klasėje vyko klasės valandėlė kitaip. Mokiniai pasidžiaugė pirmo pusmečio pasiekimais, nusimatė kelius ir tikslus antram pusmečiui. Smagiai vyko klasėje 3D kino salės atidarymas. Pirmokai pirmą kartą mokykloje išbandė 3D specializuotus akinius, kurių pagalba matomi erdviniai vaizdai su galimybe virtualiai pažinti įvairius reiškinius. Šiandien pirmokai smagiai leidosi amerikietiškais kalneliais, stebėjo drugelius. Gera buvo matyti, kai vaikai stebėdami ekraną greta savęs bando pagauti drugelius.

2020 m. sausio 11 D. „Kompiuteriukų ralyje 2020“ dalyvavo dvi progimnazijos mokytojos – Rūta ir Giedrė!!!  Šiais metais ralyje dalyvavo beveik 200 inovatyvių, smalsių mokytojų, norinčių skatinti technologinę kūrybą savo pamokose! Visiems renginio dalyviams organizatoriai įteikė įrangos komplektus, kad su vaikais galėtų kurti savo micro:bit projektus ir labai laukia kol galės pamatyti projektus! Gera matyti tiek daug naujų, smalsių mokytojų veidų, tiek noro tobulėti ir mokytis!
Siunčiame visiems linkėjimus – kantrybės, bendruomeniškumo ir svarbiausia – nebijoti klysti.

2020 m. sausio 2 d. 1b klasės mokiniai užbaigė veiklas savo pirmame eTwinning projekte „Colors of autumn. Rudens spalvos“. Su spalvotu rudeniu mokiniai leidosi į atradimų kelionę. Stebėjo rudens požymius, domėjosi vykstančiais reiškiniais, spalvomis. Rudens dirbtuvėlėse piešė, kūrė, konstravo. Savo veiklomis dalinosi su projekto partneriais. Smagu ir naudinga buvo sužinoti kaip rudens grožį ir dosnumą perteikia kiti bendraamžiai. Na, o projekto pabaigą vainikavo sukurta bendra veiklų projekte knyga. Kviečiame pavartyti knygą ir pasidžiaugti mūsų veiklomis.

2020 m. veiklos planas

2019 m. gruodžio mėn. veiklos

„Jaunojo tyrėjo“ būrelio nariai atliko bandymus su skirtingo tankio skysčiais ir tirpalais. Kodėl tirpalai nesusimaišo? Kodėl „gula“ cilindre sluoksniais? Ką vadiname tankiu? Bandymų rezultatai suteikė daug puikių emocijų.

Gruodžio 10 dieną pradinių klasių mokytojos vyko į metodinį praktinį seminarą „STEAMuko kelionė rudenėliu“, kuris vyko Šiaulių universitete. Seminare buvo pristatyta unikali metodinė priemonė PDF failu. Joje pateikiamos mokslininkių/praktikių išbandytos virš 30 STEAM veiklų vaikams, kurias ypač lengvai galima pritaikyti pamokose, neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. Pristatytos veiklos orientuotos į negyvosios gamtos ir jos cheminių, fizikinių reiškinių pažinimą, būtiną gamtamokslinio raštingumo ugdymui. Mokytojos susipažino ir su inžinerijos užduotimis, skatinančiomis konstruktyvaus mąstymo formavimąsi. Na, o pristatytus seminaro metu bandymus ir eksperimentus mokytojos išbandys su mokiniais.

2019 m. kovo 30 d.

Džiaugiamės, kad Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija iš gausybės mokyklų buvo atrinkta kandidate tapti Lietuvos STEAM mokyklų tinklo nare. Progimnazijoje įgyvendinama platesnė STEAM dalykų (gamtos mokslų, informacinių technologijų, technologijų,  matematikos) programa,  pedagogų kompetencijos, IKT ir kitų technologijų naudojimas ugdymo procese, aktyvaus ugdymo metodų taikymas pamokose, atitinka STEAM ugdymo koncepciją Lietuvoje. Tikrąja Lietuvos STEAM mokyklų tinklo nare progimnazija taps baigus įgyvendinti suplanuotą STEAM veiksmų planą 2018-2019 m. m.