OVUP (olimpinių vertybių ugdymo programa)

Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos ugdymas progimnazijoje

Įdomiai ir prasmingai progimnazijoje buvo organizuota Lietuvos sporto universiteto (LSU) diena.  Fizinio ugdymo pamokas vedė universiteto studentai ir dėstytojai. Mokiniams labai patiko netradiciniai žaidimai, estafetės, įvairios rungtys, jie įgijo naujų patirčių bendraudami su universiteto bendruomenės atstovais.

Mes džiaugiamės nuoširdžiu ir tikslingu  bendradarbiavimu su universiteto bendruomene.

Tęsiame mūsų progimnazijos „Sporto laboratorijoje“ vykdomą mokinių testavimą. Išmaniųjų kūno sudėties analizatoriaus svarstyklių pagalba 3b klasės mokiniams buvo apskaičiuojami kūno masės indeksas, svoris, vidiniai bei išoriniai riebalai, kūno raumenys. Specialaus prietaiso pagalba buvo nustatinėjama ir rankų plaštakų jėga. Gautus rezultatus palyginsime su prieš pusę metų atliktais tyrimais.

Progimnazijos 17 pradinių klasių 406 pradinukai jau ketvirtą kartą prisijungė ir aktyviai dalyvavo projekto „Olimpinis mėnuo 2021“ veiklose, kurių metu susipažino su fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis. Projekto tikslas – jau pradinėse klasėse ugdyti vaikų fizinį raštingumą, įprotį judėti ir tą daryti taisyklingai, mokytis sveikos mitybos principų ne tik teorine, bet ir praktine prasme, išmokti pažinti savo bei aplinkinių emocinę sveikatą bei ją ugdyti ir mokytis dirbti komandoje, suprasti bendradarbiavimo naudą bei svarbą. Užsiėmimai vyko klasėse, buvo suskirstyti pagal tematiką, o kiekvienai temai pažinti buvo skirta po savaitę. Projekte įgyvendintos skirtingos sveikos gyvensenos veiklos skatino vaikus judėti, mankštintis su televizijoje matomais olimpiečiais. Antrus metus įtraukėme vaikus ir į emocinės sveikatos stiprinimo veiklas – tai yra labai svarbu ugdant tiek fiziškai, tiek emociškai sveiką asmenybę. Mums svarbu ugdyti ne tik olimpines vertybes – draugystę, pagarbą ir tobulėjimą, tačiau ir bendradarbiavimo įgūdžius.

„Olimpinių vertybių programos“ mokymai

Progimnazijoje lapkričio 3-4 dienomis vyko „Olimpinių vertybių programos“ mokymai. Šia programa siekiama paskatinti pedagogus gyventi sveiką bei aktyvų gyvenimą bei ugdyti tobulėjimo, pagarbos ir draugystės vertybes. Mokymuose dalyvavę pedagogai įtvirtino fizinio aktyvumo sampratą, gavo dovanų metodinius leidinius, kuriuose olimpinių vertybių mokoma taikant įvairius metodus.  

Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mokymus vedė mūsų progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Jolita Gvergždienė ir Kauno Simono Daukanto progimnazijos pradinių klasių mokytoja Gintarė Butkė.

„Olimpinis mėnuo“ veiklos – „Sveikos mitybos“ savaitė

Projekto ,,Olimpinis mėnuo“ veiklose  – ,,Sveikos mitybos“ savaitėje aktyviai dalyvavo progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Mokiniai progimnazijos valgykloje susipažino su sveiko maisto gamyba, jo nauda organizmui, valgė sveikuoliškus pietus. Plačiau sužinojo apie daržovių kategorijas, vaisių ir daržovių išvaizdą bei jų augimo ypatybes. Išradingai atliko kūrybiškumo užduotis ,,Linksmuoliai-sveikuoliai“.

Antrosios Olimpinio mėnesio savaitės atliekamos veiklos su Una Superbičiule vaikus mokė valdyti emocijas, spręsti konfliktus, įveikti  iššūkius. Susitikimas su LTeam bėgike Egle Balčiūnaite ir kartu atlikta mankšta visus pakylėjo ir suteikė gerų emocijų, o užmerktomis akimis paliesti draugo nosį buvo neįtikėtinai smagu. Būkime linksmi, mokantys užjausti, paguosti, valdyti neigiamas emocijas. 

Trečiosios Olimpinio mėnesio savaitės veiklos kartu su Amiu Kilniaširdžiu vaikus mokė, kaip sveikai maitintis. Kasdien pirmokų priešpiečius papildydavo mokinių atsineštos dėžutės su vaisiais ir daržovėmis. Mokiniai gėrė vandenį, atliko bandymą –  kas atsitiktų, jei augalas negautų vandens. Susidomėję klausė sveikos mitybos pamokėlės, kurią vedė biomedicinos mokslų daktaras Artūras Sujeta, skirstė vaisius ir daržoves pagal spalvas, o dailės ir darbelių pamokoje išlankstytos morkos  neleido pamiršti jų vitaminų gausos ir teikiamos naudos mūsų organizmui.

Valgykime sveikai ir būkime sveiki. 

 

„Mažosios olimpinės žaidynės“

Birželio 4 dieną progimnazijoje  organizuotas nuotaikingas renginys –  „Mažosios olimpinės žaidynės“, kuriose dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai.

Šventė prasidėjo  žaidynių atidarymu, vėliau kartu dainavome progimnazijos olimpinę dainą, mankštinomės,  šokome sportinius šokius, varžėmės įvairiose sportinėse rungtyse ir linksmosiose estafetėse.

Klasėse vyko olimpinio ugdymo valanda, kurios metu diskutavome apie Olimpinių žaidynių istoriją, garsiausius Lietuvos sportininkus, apžiūrėjome olimpinę simboliką, aptarėme sporto naudą žmogui.

 

Olimpinės kartos projektas „Mes -mažieji Olimpiečiai“

Štai ir pasibaigė Olimpinės kartos projektas „Mes -mažieji Olimpiečiai“, kuris vyko balandžio 26-30 dienomis mūsų progimnazijoje ir septyniuose Kėdainių miesto lopšeliuose-darželiuose. Gera vaikų nuotaika, noras sportuoti ir gražūs kūrybiniai darbai tik dar kartą įrodė, koks svarbus mūsų gyvenime SPORTAS.

Olimpinis mėnuo - prizininkai

Didžiausias šalyje pradinukams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“ šiais metais sutraukė net 62 proc. dalyvių daugiau nei pernai. Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė burtų keliu išrinko net 3 mūsų progimnazijos klases: 3a, 4d, 3d !!

Olimpinis mėnuo

Progimnazijos bendruomenėje buvo organizuota įvairių Europos Judumo savaitei skirtų renginių

Tautinis olimpinis komitetas (TOK) sukūrė olimpinių vertybių ugdymo programą (OVUP) siekdamas įkvėpti jaunus žmones siekti sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo bei ugdytis draugystės, tobulėjimo ir pagarbos vertybes. Programa sukurta mokiniams nuo ikimokyklinukų iki gimnazistų.

OVUP mokymai vyksta mokytojams, bendruomenėms, vadovams, tarptautiniai. Mokymai yra ilgalaikiai (nuo 3 iki 6 dienų).

OVUP mokymų lektorė – Jolita Gvergždienė.

LTOK prezidentė – Daina Gudzevičiūtė.

LTOK Olimpinio švietimo direktorė – Vita Balsytė.

LTOK Olimpinio švietimo programų vadovė – Ugnė Supranavičienė.

Olimpinė karta, projektas, jungiantis daug įvairių renginių, švenčių, varžybų ir skatinantis bendradarbiavimą su mokyklomis, darželias.

Renginiai: Mažųjų olimpinės žaidynės; LTeam konferencija – visos Lietuvos mastu kartą per metus; Olimpinė diena – masinis, šeimų sportas, sveiką gyvenseną propaguojantis renginys; LTeam – žiemos festivalis, tai Lietuvos žiemos sporto entuziastų šventė nuo rogučių iki Winter Challenge varžybų; LTeam apdovanojimai – kasmetinis geriausių Lietuvos sportininkų, į kuriuos pretenduoja olimpinių sporto šakų atstovai, pagerbimas; LTeam Kalėdos – socialinė akcija, kurios metu darželiams, mokykloms išdalinamas sporto inventorius; Geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų rinkimai.