OVUP (olimpinių vertybių ugdymo programa)

2024-05-14

XI olimpinės žaidynės!

Gegužės 23 dieną progimnazijoje vyko XI olimpinės žaidynės. Renginyje dalyvavo Lietuvos sporto universiteto, Tautinio Olimpinio komiteto, Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus, Sporto centro, Visuomenės sveikatos biuro atstovai, žinomi sportininkai, buvę mūsų mokyklos mokiniai, tėveliai.

Olimpinės žaidynės – ne tik sporto įvykis. Šios progimnazijos tradicinės šventės tikslas – skleisti olimpizmo idėjas, skatinti visus mūsų bendruomenės asmenis judėti. Mes siekiame, kad mokiniai susipažintų su įvairiomis sporto šakomis, aktyviai judėtų ir suprastų, jog sportas – ne tik sveiko gyvenimo būdo dalis, bet ir tam tikra filosofija ir vertybės, kurias visi  išpažįstame: pagarba varžovui, sąžininga kova, tolerancija.

Olimpiados metu mokiniai varžėsi lengvosios atletikos, krepšinio, futbolo ir kitose rungtyse. Žaidynių metu taip pat buvo galima dalyvauti dviračių, paspirtukų, dziudo, bokso, stalo teniso, šaškių, šachmatų bei saugaus eismo užsiėmimuose. Visi norintieji mokėsi bendro šokio, o meno dirbtuvėlėse kūrė olimpinę atributiką. Renginys vyko pagal olimpinių žaidynių scenarijų: buvo keliama vėliava, įžiebiama olimpinė ugnis, skaitoma priesaika. Uždarymo metu taurėmis, medaliais ir padėkos raštais apdovanoti nugalėtojai.

Šiose Olimpinėse žaidynėse buvome verti DEŠIMTUKO – už sportiškumą, aktyvų įsitraukimą ir dalyvavimą, toleranciją, pagarbą kitiems ir bendruomeniškumą.

2024-05-17

Devintasis Olimpinis švietimo forumas 2024 „Bendras žingsnis į ateitį“

2024-04-29

Balandžio 29 dieną progimnazijoje lankėsi ką tik iš Europos čempionato Madeiroje grįžęs plaukikas, paralimpietis Edgaras Matakas. Sportininkas  mokinius supažindino su paralimpiniu sportu, pasidžiaugė savo pasiekimais, pasidalino kasdienybės iššūkiais, turint regos negalią ir motyvavo mokinius siekti savo tikslų! 

2023-12-13

Gruodžio 11, 13 dienomis progimnazijoje vyko smagus ir nuotaikingas ,,Nykštukų šėlsmas“. Mokinukai dalyvavo kalėdinėse estafetėse, kurių tikslas buvo Olimpinės vertybės. Tai pagarba, draugystė ir tobulėjimas.

2023-11-23

2023-11-17

Lapkričio 17d. progimnazijos mergaičių komanda dalyvavo įgyvendinant Olimpinės kartos projektą „Aerobinė gimnastika – naujausia gimnastikos sporto šaka“ Prienuose. Mus pasitiko Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro direktorius Paulius Ivanauskas ir aerobinės gimnastikos trenere Giedrė Vaitauskienė su auklėtinėmis. Treniruotės metu mergaitės galėjo išbandyti jėgos, ištvermės, lankstumo bei koordinacijos gebėjimus, mokėsi akrobatikos pradmenų. Taip pat ugdė muzikalumą, artistiškumą, pasitikėjimą savimi, komandinio darbo įgūdžius. Džiaugiamės bendradarbiavimu kartu.

Progimnazijos bendruomenės stiprybė – olimpinių vertybių puoselėjimas

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija aktyviai dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) projektinėje veikloje. Progimnazijoje yra sukurta Olimpinių vertybių ugdymo programos įgyvendinimo darbo grupė, kuri inicijuoja ir organizuoja įvairius renginius, akcijas, projektus. Didelis dėmesys skiriamas olimpinių vertybių puoselėjimui ir plėtojimui mūsų bendruomenėje ir už jos ribų.

Jau šešerius metus pradinio ugdymo klasių mokiniai kartu su mokytojais ir tėveliais spalio mėnesį aktyviai dalyvauja projekto „Olimpinis mėnuo 2023“ veiklose.

Šių metų projekto tikslas – skatinti bendruomenės fizinį raštingumą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti juos su olimpinėmis vertybėmis bei principais: pagarba, draugyste, tobulėjimu. Kiekvieną projekto savaitę buvo vykdomos skirtingos veiklos, o jų metu ugdomos ne tik pažintinės, kultūrinės, socialinės emocinės, sveikos gyvensenos, bet ir kitos svarbios mokinių kompetencijos.

Pradinio ugdymo klasių mokiniai kiekvieną darbo dieną pradėdavo nuotaikingomis „Ąžuolo“ mankštomis, kurių metu visai dienai įgydavo pozityvių emocijų, suaktyvindavo ir savo mąstymą.

Progimnazijos stiprybė – bendruomeniškumas. Spalio 10 dieną progimnazijoje vyko 1–4 klasių bendruomenės sporto renginys „Kaip gera ir smagu sportuoti visiems kartu“, skirtas olimpiniam mėnesiui paminėti. Mokinių tėveliai ne tik susipažino su netradicinėmis sporto šakomis lakrosu ir salės rieduliu, bet jas išbandė ir praktiškai. Mokiniai dalyvavo įvairiose linksmose sportinėse veiklose. Bendruomeniškumas ir puikiai kartu praleistas laikas bei olimpinių vertybių puoselėjimas tai – didžiausia vertybė ir bendruomenės galia.

Mokiniai visą mėnesį ne tik sportavo, bet ir domėjosi subalansuotos mitybos svarba. Jie mokėsi atpažinti sveikatai palankius maisto produktus nuo nepalankių. Atliko daug praktinių veiklų: vaišino klasės draugus atsineštais vaisiais, aprašė pasirinktą daržovę, piešė mėgstamiausius vaisius, gamino kubą su vaisių aplikacijomis, žaidė žaidimą ,,Krabų sriuba“.

Trečiąją projektinę savaitę veiklos buvo akcentuotos į kokybišką poilsį. Laikas praleistas šokant, plaukiojant, vaikščiojant gryname ore, važinėjantis dviračiu, piešiant ir spalvinant, tiesiog ilsintis, žaidžiant mėgstamus žaidimus yra svarbus mūsų visų gerai savijautai, sklandžiam organizmo funkcionavimui.

Paskutinę Olimpinio mėnesio savaitę klasėse vyko pokalbiai apie žmonių emocinę sveikatą. Pokalbių metu reflektuodami projekto veiklas mokinukai akcentavo, kad fizinis aktyvumas, sveika mityba, kokybiškas poilsis – tai ir yra mūsų geros savijautos, sveikatos ir, be abejo, gero mokymosi svarbiausi veiksniai. Taip pat apibendrindami savo veiklas mokiniai suprato, kad kartais yra sunku valdyti emocijas bei jausmus, o tai daryti ir išmokstame bendroje veikloje klasėje, mokykloje, keliaudami, sportuodami, patirdami naujų įspūdžių. Nepamiršo mokiniai ir tai, kad sportuojant kartais įvyksta įvairios traumos, o kaip suteikti pirmąją pagalbą, vaikams pademonstravo jų tėveliai.

Džiaugiamės, kad projekto „Olimpinis mėnuo 2023“ veiklose dalyvavo ne tik progimnazijos mokytojai, specialistai bei mokiniai, bet ir jų tėveliai. Vaikai kartu su šeimos nariais buvo motyvuojami kūrybiškai bei aktyviai leisti laisvalaikį. Įvairios turiningos ir prasmingos veiklos formuoja charakterį, stiprina pasitikėjimą ir suteikia džiaugsmą, skatina klasių ir progimnazijos bendrystę. Visi kartu ugdėmės sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo įpročius.

Taigi, bendruomeniškumas ir puikiai kartu praleistas laikas bei olimpinių vertybių puoselėjimas – tai ir yra didžiausia mūsų vertybė ir bendruomenės galia.

Progimnazijos OVUP grupės narės Neringa Kapočienė, Daina Kačegavičienė, vyresniosios pradinio ugdymo mokytojos

2023-10-23

Kokybiškas poilsis

Prabėgo trečioji Olimpinio mėnesio savaitė, kurios veiklos buvo akcentuotos į kokybišką poilsį. Visi žinome, kaip svarbu būti fiziškai aktyviems, sveikai maitintis, tačiau laikas, praleistas šokant, plaukiojant, vaikščiojant gryname ore, spalvinant, tiesiog ilsintis ir žaidžiant mėgstamus žaidimus, yra laikas sau. Kokybiškas poilsis yra svarbus mūsų visų gerai savijautai ir sklandžiam organizmo funkcionavimui, todėl nepamirškime skirti laiko sau.

2023-10-17

Sveikos mitybos savaitė

Olimpinio mėnesio antrąją savaitę mokiniai diskutavo apie subalansuotos mitybos svarbą.Visi suprantame, kad mūsų maistas turi būti ne tik energijos, bet vitaminų ir mineralų šaltinis. Mes turime mokėti atskirti sveikatai palankius produktus nuo nepalankių.

Mokiniai atliko daug praktinių veiklų: vaišino klasės draugus atsineštais vaisiais, aprašė pasirinktą daržovę, piešė mėgstamiausius vaisius, gamino kubą su vaisių aplikacijomis, žaidė žaidimą ,,Krabų sriuba“.

2023-10-10

1–4 klasių bendruomenės sporto renginys „Kaip gera ir smagu sportuoti visiems kartu“

2023-10-06

Fizinis aktyvumas

Progimnazijos pradinio ugdymo mokiniai, dalyvaudami projekte, aktyviai įsitraukė į Olimpinio mėnesio veiklas.

Šios savaitės tema – fizinis aktyvumas, o mūsų mažuosius aplankė net pats Ąžuolas!

2023-05-26

Gegužės 26 d. jau aštuntą kartą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva vyko renginys, skatinantis į formalųjį švietimą pažvelgti kitaip. Kur slypi motyvacija? Kodėl verta pradėti? Vidinė ar išorinė motyvacija? Kokiomis priemonėmis galima skatinti būti fiziškai aktyviems? Į šiuos klausimus atsakinėjo visuomenėje žinomi veidai, mokslininkai, Lietuvos olimpiečiai bei sportininkai.

2023-05-03

OVUP mokymų vadovai žinias gilino senovės Olimpijoje

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) įgyvendinamos Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymų vadovams suteikta išskirtinė galimybė Graikijoje susipažinti su olimpinio judėjimo istorija. Tokia galimybe pasinaudojo ir Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolita Gvergždienė.

Pagrindiniai olimpinių vertybių skleidėjai Lietuvoje balandžio pabaigoje lankėsi Atėnuose bei istorinėje Olimpijoje, kur praktiniuose seminaruose, organizuojamuose mokslininkų,  susipažino su esminėmis olimpinio judėjimo ištakų vietomis bei buvo pakviesti pasidalinti gerąja Lietuvoje vykdomų mokymų patirtimi. OVUP mokymų vadovai apsilankė istorinėse olimpinio judėjimo vietose, bendravo su profesoriais, mokslininkais, kurie išsamiai analizavo olimpinio judėjimo istoriją, o ši išties yra unikali ir labai vertinga. Mokymų vadovai yra būtent tie žmonės, kurie olimpinio judėjimo idėjas skleidžia visoje Lietuvoje, todėl šiame projekte įgytos patirtys neabejotinai praturtins jų organizuojamus mokymus, o lektorių idėjų sklaida ir naujausios žinios pasieks ir kitus mūsų šalies pedagogus.

Programos „Erasmus +“ projektas „Olimpinis ugdymas: nuo senovės Graikijos iki šių dienų Europinių praktikų“ subūrė olimpinio ugdymo atstovus iš trijų Europos valstybių – Lietuvos, Estijos bei Graikijos. Aštuonių dienų vizito metu dalyviai lankėsi Atėnų olimpiniame muziejuje, pirmųjų olimpinių žaidynių vietoje Olimpijoje. Projekto dalyviams sudaryta galimybė nusikelti į istorijos ištakas ir tapti olimpinių žaidynių dalyviais. Projekto dalyvius Graikijoje kiekviename žingsnyje lydėjo tų senųjų olimpinių laikų dvasia, nenusakomi jausmai ir emocijos. Mokymų vadovai įgijo unikalių žinių ir patobulino savo bendrąsias kompetencijas. „Praturtinau istorines žinias apie senovės Olimpiją, įgijau neįkainojamos patirties bei praktikų iš Estijos ir Graikijos atstovų. Labai džiaugiuosi, kad galiu nuolat mokytis, tobulėti, įgytas žinias pritaikysime vykdydami olimpinių vertybių sklaidą visoje Lietuvoje“, – džiaugėsi OVUP mokymų vadovė Jolita Gvergždienė.

Projekto veiklose dalyvavo, patirtimi dalinosi ir istorines olimpinio judėjimo žinias gilino 52 dalyviai iš trijų Europos valstybių. Projekto organizatoriai – LTOK, Estijos bei Graikijos olimpinės akademijos. Projektas dalinai finansuojamas programos „Erasmus+“ lėšomis.

2023-03-03

Penktadienį progimnazijoje sulaukėme garbingų svečių – Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovės Astos Narmontės ir sprinterio, Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 m bėgimo vicečempiono Dano Sodaičio. 4–6 klasių mokiniai sužinojo, kas yra paralimpinis sportas, kokias funkcijas atlieka Lietuvos paralimpinis komitetas. Mokiniai noriai dalyvavo diskusijoje, domėjosi paralimpiniu sportu. Aktyviausieji buvo apdovanoti. Ugdytiniai, atsisiuntę programėlę „Parateam LT“, galėjo pamatyti, kurie objektai Kėdainiuose pažymėti gilėmis (neįgaliesiems palankiomis vietomis sportuoti). Dėkojame svečiams už mums skirtą laiką.

„Kalėdinis šėlsmas – 2022“

Gruodžio 16 dieną progimnazijoje vyko „Kalėdinio šėlsmo 2022“ 7–8 klasių linksmosios estafetės. Varžybos vyko Olimpinių vertybių principu: Pagarba, Draugystė, Tobulėjimas. Renginį vainikavo tradicinis visos mokyklos kalėdinis šokis.

Gruodžio 12 dieną mūsų progimnazijoje startavo kalėdinių renginių maratonas. Pirmieji pradėjo 5–6 klasių mokiniai dalyvaudami renginyje „Kalėdinis šėlsmas – 2022“. Varžybos vyko Olimpinių vertybių principu: Pagarba, Draugystė, Tobulėjimas. Mokiniai varžėsi linksmose sportinėse estafetėse, kurios buvo šventinės ir nuotaikingos. Renginį vainikavo tradicinis visos mokyklos kalėdinis šokis.

Lapkričio 28 d. progimnazijoje lankėsi Lietuvos sporto universiteto ketvirto kurso studentas, kėdainietis, daugkartinis bokso čempionas Mindaugas Bankauskas. Progimnazijos 7 klasių mokiniai kartu su fizinio ugdymo mokytojomis (Jolita ir Egle) turėjo puikią galimybę pabendrauti su sportininku, sužinoti jo kelią į šią sporto šaką. Įdomu buvo išgirsti, kad boksas yra sunki sporto šaka, reikalaujanti daug valios, pagarbos priešininkui ir niekada nepamiršti Olimpinių vertybių principo: Pagarbos, Draugystės, Tobulėjimo.

Olimpinės kartos projektas „Dailusis čiuožimas – dar viena olimpinė sporto šaka“

Lapkričio 18 d. Kauno ledo rūmuose mūsų progimnazijos mokiniai su fizinio ugdymo mokytojomis (Jolita ir Egle) vykdė Olimpinės kartos projektą „Dailusis čiuožimas – dar viena olimpinė sporto šaka“. Trenerė Rūta mokė dailiojo čiuožimo pagrindų, aptarė, kaip saugiai elgtis ant ledo. Tikimės, kad ateityje bendradarbiausime su Kauno ledo rūmuose dirbančiais pedagogais, galbūt šie santykiai išaugs į gražią draugystę, o mūsų mokyklos mokiniai vis labiau puoselės Olimpines vertybes.

,,Olimpinis mėnuo 2022“

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros“ progimnazija vykdė projektą „Olimpinis mėnuo 2022“. Projekto globėja – ponia Diana Nausėdienė.

Šio projekto tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius būti fiziškai aktyvesniais ir ugdyti sveikos gyvensenos įpročius.

Pirmoji olimpinio mėnesio savaitė buvo skirta fiziniam aktyvumui, antroji – sveikai mitybai, trečioji – bendradarbiavimui, ketvirtoji – emociniam ugdymui. Kiekvieną savaitę mus lydėjo skirtingi herojai. Pirmąją savaitę susipažinome su Ąžuolu Galinguoju, kasdien darėme jo mankštas. Antrąją savaitę mus globojo Amis Kilniaširdis, trečiąją – Lukas Kibirkštis, ketvirtąją – Una Superbičiulė. Pagal galimybes atlikome siūlomas veiklas ir užduotis, aktyviai judėjome prieš pamokas, pamokų ir pertraukų metu. Mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo šuoliukų maratone. Stebėjome video reportažus apie sveiką mitybą, emocinę sveikatą ir kokybišką poilsį. Vaikams patiko susitikimai su olimpiečiais, nes buvo supažindinti su smagiomis ir motyvuojančiomis fizinio aktyvumo veiklomis.

Projekto metu ugdytiniai patyrė judėjimo džiaugsmą, lavino fizines ypatybes, socialinius gebėjimus ir gerino emocinę sveikatą.

2022-10-28

Ketvirtoji projekto ,,Olimpinis mėnuo 2022“ savaitė skirta emocinei sveikatai. Emocinės sveikatos tema skirta gerinti vaikų emocinį raštingumą. Per dieną vaikai gali patirti daugybę emocijų: jaustis susirūpinę, liūdni, vieniši ar išsigandę. Mažiems vaikams gali būti sunku suprasti, ką tiksliai jie jaučia ir kodėl jie jaučiasi būtent taip. Mokiniai žiūrėjo video reportažus, kur olimpietis Edgaras Matakas ir psichologė Asta Jakonienė pasakojo apie emocijų svarbą ir paaiškino, kaip atpažinti, nustatyti ir susidraugauti su savo išgyvenamomis emocijomis.

Visą savaitę pradinukai, naudodamiesi „Emometru“, mokėsi atpažinti, suprasti ir įvardinti ne tik asmenines emocijas, bet ir kito žmogaus jausmus. Labai svarbu gebėti suprasti ir užjausti, džiaugtis mūsų skirtumais, jausti pagarbą vienas kitam, gebėti tinkamai bendrauti ir dirbti komandose. Kontroliuoti emocijų sukeltas bangas, valdyti stresą ir įtampą vaikai mokėsi atlikdami įvairius atsipalaidavimo pratimus. Visą savaitę mokiniai žaidė žaidimus, susijusius su emocijomis, išmėgino juoko terapiją.

Atlikdami projekto veiklas, mokiniai patyrė judėjimo džiaugsmą, lavino fizines ypatybes, socialinius gebėjimus.

2022-10-21

Mokykloje trečią savaitę tęsiasi projektas ,,Olimpinis mėnuo 2022“. Ši savaitė skirta bendradarbiavimui. Bendradarbiavimas yra vienas pagrindinių įgūdžių, kuris vaikus lydi namuose, mokykloje ir bendruomenėje.

Pirmadienį pradinių klasių mokiniai dalyvavo ,,Šuoliukų maratone“. Skambant muzikai kiekviena klasė šokinėjo po minutę. Mokiniai peržiūrėjo filmuotą medžiagą, kaip sportininkai bendradarbiauja žaisdami futbolo, tinklinio, krepšinio komandose. Dalyvavo virtualiuose susitikimuose su Olimpiečiais: baidarių irkluotojais Andrejumi Olijniku ir Mindaugu Maldoniu, krepšininke Laura Juškaite. Kiekvieną dieną mažieji sportininkai aktyviai mankštinosi, žaidė įvairius žaidimus.

Šią savaitę mokiniai geriau pažino vieni kitus, didėjo jų pasitikėjimas savimi, stiprėjo komandos.

2022-10-14
 
Pradinių klasių mokiniai aktyviai dalyvauja Olimpinio mėnesio veiklose. Antroji savaitė skirta sveikai mitybai. Šią savaitę buvo kalbama apie sveikatai palankių maisto produktų naudą, klasėse mokiniai rinko mėgstamiausius vaisius, daržoves, atliko tyrimą „Mano priešpiečių dėžutė“, žaidė įvairius žaidimus, peržiūrėjo sveikos gyvensenos ir mitybos specialistų (Artūro Sujetos ir Gian Luca Demarco) vaizdo įrašus sveikos mitybos tema. Taip pat dalyvavo nuotoliniuose susitikimuose su Olimpiečiais: Henriku Žustautu ir Ieva Serapinaite. Virtualių susitikimų metu sportininkai papasakojo savo karjeros sėkmės istorijas, ką jiems reiškia sveika gyvensena bei atsakė į vaikų užduotus klausimus. Kiekvieną rytą pradinukai darė Ąžuolo mankštą, aktyviai judėjo pertraukų metu.
Esame fiziškai aktyvūs ir sveikai maitinamės, todėl jokios rudeninės ligos mums nebaisios!

Spalio 3 dieną prasidėjo ,,Olimpinis mėnuo 2022“. Tikslas – skatinti pradinukių klasių mokinius būti fiziškai aktyvius ir ugdyti sveikos gyvensenos įpročius. Pirmoji Olimpinio mėnesio savaitė skirta fiziniam aktyvumui ir fiziniam raštingumui. Dalyvauja visa bendruomenė mokiniai, mokytojai. Turi galimybę prisijungti ir tėveliai. Mokiniai gali žaisti žaidimus, mėgdžioti gyvūnus, rinktis mankštas ir jas atlikti. Smagu judėti kartu!

Džiaugiasi sėkminga partneryste

Rugsėjo 23 dieną Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos aštuntų klasių mokiniai svečiavosi Prezidento Antano Smetonos gimnazijoje, kurioje vyko „Europos kalbų ir sporto diena“. Šventės atidaryme susitikome su lengvaatlete Olimpinių žaidynių dalyve ir prizininke Austra Skujyte. Mokiniai dalyvavo draugiškose tinklinio varžybose, solidarumo bėgime, gimnazijos stadiono labirinte ir orientacinėse varžybose. Rungtys vyko Olimpinių vertybių principu „Pagarba, Draugystė, Tobulėjimas“.

IX olimpinės žaidynės

Po kelerių metų pertraukos Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje gegužės 27 dieną vyko IX olimpinės žaidynės. Renginyje dalyvavo įžymūs sportininkai, olimpiečiai, buvę mūsų mokyklos mokiniai, Kėdainių rajono savivaldybės atstovai, miesto svečiai, tėvų bendruomenė.

Olimpinių žaidynių tikslas – varžytis sąžiningai, pajusti olimpinę dvasią, diegti pagrindines olimpines vertybes – Pagarbą, Draugystę, Tobulėjimą. Olimpinių žaidynių metu mokiniai varžėsi įvairiose rungtyse: lengvosios atletikos, krepšinio, futbolo, plaukimo ir kt. Varžybos vyko pagal olimpinių žaidynių scenarijų: buvo keliama vėliava, įžiebiama olimpinė ugnis, duodama priesaika. Uždarymo metu medaliais, taurėmis ir diplomais apdovanoti nugalėtojai. Džiaugiamės progimnazijos bendruomenės aktyvumu!

Dėkojame renginio rėmėjui – Sporto rėmimo fondui.

HBSC – mokinių gyvensenos ir sveikatos tyrimas progimnazijoje 

Gegužės 26 d. progimnazijoje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto mokslo darbuotojai atliko Mokinių gyvensenos ir sveikatos tyrimą. Tyrimo tikslas – geriau pažinti 11-17 metų amžiaus mokinių gyvenseną, elgseną ir sveikatą, įvertinti gyvensenos ir sveikatos pokyčius, atsiradusius dėl įvairių socialinių, politinių, ekonominių veiksnių.  

Atsitiktinės atrankos būdu atrinkti mūsų progimnazijos 5 ir 7 klasių mokiniai atsakinėjo į klausimus apie mitybą, fizinį aktyvumą, laisvalaikį, mokymąsi, žalingą elgseną, kitas kasdieninio gyvenimo veiklas, savijautą, emocinę sveikatą ir gerovę, COVID-19 pandemijos patirtis.  

Išanalizavus tyrimo rodiklius, progimnazijai vėliau bus pateikti individualizuoti duomenys, progimnazijos profiliai, organizuojami bendri Lietuvos sveikatos mokslų universiteto darbuotojų susitikimai su progimnazijos administracija ir mokytojais siekiant aptarti tyrimo ataskaitą, suteikti grįžtamąjį ryšį, numatyti mokinių sveikatos ir sveikos gyvensenos stiprinimo galimybes, pasidalinti gerąja patirtimi bei idėjomis.  

Džiaugiamės ir didžiuojamės. Laukia aktyvių metų penkmetis!

2022 m. gegužės 12 d. Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija įvertino Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2022-2026 metams parengtą sveikatos stiprinimo programą „Augu sveikesnis“ ir priėmė sprendimą pratęsti  progimnazijai sveikatą stiprinančios mokyklos statuso galiojimo laiką. 

Džiaugiamės ir didžiuojamės. Mūsų progimnazija – tai mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas bendruomenės fiziniam aktyvumui skatinti, mokinių sveikos gyvensenos įgūdžiams ugdyti, sudarant fiziniam aktyvumui ir sveikatą stiprinančioms veikloms palankią aplinką, integruojant į kasdieninį įstaigos gyvenimą. 

Sveikatą stiprinančioms mokykloms suteikiama teisė dalyvauti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „Mokyklos – europiečių sveikatai“ ir Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veikloje, keistis informacija, skleisti darbo patirtį, ieškoti bendradarbiavimo partnerių, jungtis į sveikatą stiprinančių mokyklų sambūrius.

Sveikatą stiprinančių mokyklų sąrašą galima rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės aktualijų skiltyje adresu www.smlpc.lt.

 

 

Progimnazijoje balandžio 7 dieną vyko 5–8 klasių tradicinis renginys „Velykinis šėlsmas 2022“, kuriame mokiniai vėl susibūrė rungtyniauti, pajausti olimpinę dvasią, pabūti kartu.

Tęsiant projektą Lietuvos mokyklų žaidynės balandžio 11 dieną surengėme 5 – 6 klasių mokinių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybas.

2022-03-31

Šią savaitę įgyvendinome Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) „Olimpinės kartos“ programos finansuojamą projektą „Vandensvydis – dar viena olimpinė sporto šaka“. Projekto tikslas – propaguoti ir populiarinti vandensvydžio sporto šaką progimnazijoje. Veiklas mokiniams pristatė Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas A. Asajavičius ir atsakingas sekretorius, vandensvydžio sporto klubo „Žaibas“ žaidėjas M. Palakauskas. Mokiniai susipažino su vandensvydžio sporto šaka, inventoriumi ir žaidimo taisyklėmis. Progimnazijos  baseine vyko įvadinė parodomoji-mokomoji treniruotė. 

Labai džiaugiamės projekto metu užsimezgusia draugyste su Lietuvos vandensvydžio federacijos atstovais ir tikimės darnaus bendradarbiavimo ateityje! 

Draugystė – Pagarba-Tobulėjimas 

2022-02-21

Esame sportiška ir aktyvi mokykla. Įgyvendiname Olimpinių vertybių programą,  ypatingą dėmesį skirdami fiziniam  raštingumui. Visa bendruomenė supranta, kad ne tik  sportas  įkvepia, sustiprina  mus, bet svarbi kiekvienam turi būti  ir emocinė sveikata.

Vasario mėnesį, prasidėjus Žiemos olimpinėms žaidynėms, į dalykų ugdymo turinį buvo integruoti šių žaidynių aspektai. Mokiniai kūrė plakatus, piešinius, ruošė pristatymus,  montavo filmuką, palaikydami  Lietuvos olimpinę  rinktinę. Pertraukų metu poilsio zonose  televizorių ekranuose galėjo stebėti ir mėgautis Žiemos olimpinių žaidynių akimirkomis.

Bendros veiklos dar labiau skatina  bendruomenės narius bendradarbiauti, plėsti žinias, būti pilietiškais bei stiprinti fizinę ir emocinę sveikatą. 

2022-02-04

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija  puikia nuotaika ir olimpine dvasia palaiko Lietuvos olimpinę komandą žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine 2022.

2022-02-01

Mūsų progimnazijos sporto laboratorijoje pradedama nustatyti pirmų klasių mokinių rankų bei plaštakos jėga. Tam naudojama speciali priemonė – dinamometras. Tyrimai vyks visus ketverius metus rudenį ir pavasarį. Tolesniuose etapuose pastebėjimai bei rekomendacijos bus perduoti mokytojoms ir mokinių tėveliams.

Į Lietuvos mokyklas sugrįžta didžiausias bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams skirtas projektas „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Po beveik metų pertraukos vyksiančių žaidynių metu dalyviai bus kviečiami vykdyti pasirinktų sporto šakų varžybas, išbandyti inovatyvias sporto šakas ar veiklas, susijusias su fizine veikla, organizuoti ir įgyvendinti sporto šventes mokyklos bendruomenėse.
Dėl pasaulyje susiklosčiusios pandemijos situacijos ir ribotų varžymosi galimybių bei siekiant sukurti saugias žaidynių sąlygas šių metų žaidynės vyks mokyklų viduje, nesivaržant su kitų mokyklų mokiniais, o nugalėtojai bus renkami atsižvelgiant į sporto švenčių, tradicinių ir netradicinių sporto šakų skaičių, sporto švenčių bei sporto šakų viešinimą ir išbandytų inovatyvių sporto šakų arba veiklų skaičių. Taip pat šiais metais bus skirtas išskirtinis apdovanojimas už kilnų elgesį sporte.
Mūsų progimnazija taip pat įsijungė į šį projektą. Nuo sausio 24 dienos startavome su krepšiniu 3×3 tarp 5–8kl. mokinių.

Sausio 19 dieną buvo pristatyti mokyklos sporto laboratorijos 3b klasės kūno ūgties tyrimų duomenys. Mokytojas Rytis supažindino mokinius, kaip kinta jų svoris, kūno masės indeksas, procentinė kūno riebalų dalis, procentinė skeletinių raumenų masės dalis bei rankų ir plaštakos jėga. Tyrimai buvo vykdomi pakartotinai praėjus pusmečiui. Duomenys su visa pateikiama informacija ir rekomendacijomis bus perduoti mokinių tėveliams (globėjams).

Įdomiai ir prasmingai progimnazijoje buvo organizuota Lietuvos sporto universiteto (LSU) diena.  Fizinio ugdymo pamokas vedė universiteto studentai ir dėstytojai. Mokiniams labai patiko netradiciniai žaidimai, estafetės, įvairios rungtys, jie įgijo naujų patirčių bendraudami su universiteto bendruomenės atstovais.

Mes džiaugiamės nuoširdžiu ir tikslingu  bendradarbiavimu su universiteto bendruomene.

Tęsiame mūsų progimnazijos „Sporto laboratorijoje“ vykdomą mokinių testavimą. Išmaniųjų kūno sudėties analizatoriaus svarstyklių pagalba 3b klasės mokiniams buvo apskaičiuojami kūno masės indeksas, svoris, vidiniai bei išoriniai riebalai, kūno raumenys. Specialaus prietaiso pagalba buvo nustatinėjama ir rankų plaštakų jėga. Gautus rezultatus palyginsime su prieš pusę metų atliktais tyrimais.

Progimnazijos 17 pradinių klasių 406 pradinukai jau ketvirtą kartą prisijungė ir aktyviai dalyvavo projekto „Olimpinis mėnuo 2021“ veiklose, kurių metu susipažino su fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis. Projekto tikslas – jau pradinėse klasėse ugdyti vaikų fizinį raštingumą, įprotį judėti ir tą daryti taisyklingai, mokytis sveikos mitybos principų ne tik teorine, bet ir praktine prasme, išmokti pažinti savo bei aplinkinių emocinę sveikatą bei ją ugdyti ir mokytis dirbti komandoje, suprasti bendradarbiavimo naudą bei svarbą. Užsiėmimai vyko klasėse, buvo suskirstyti pagal tematiką, o kiekvienai temai pažinti buvo skirta po savaitę. Projekte įgyvendintos skirtingos sveikos gyvensenos veiklos skatino vaikus judėti, mankštintis su televizijoje matomais olimpiečiais. Antrus metus įtraukėme vaikus ir į emocinės sveikatos stiprinimo veiklas – tai yra labai svarbu ugdant tiek fiziškai, tiek emociškai sveiką asmenybę. Mums svarbu ugdyti ne tik olimpines vertybes – draugystę, pagarbą ir tobulėjimą, tačiau ir bendradarbiavimo įgūdžius.

„Olimpinių vertybių programos“ mokymai

Progimnazijoje lapkričio 3-4 dienomis vyko „Olimpinių vertybių programos“ mokymai. Šia programa siekiama paskatinti pedagogus gyventi sveiką bei aktyvų gyvenimą bei ugdyti tobulėjimo, pagarbos ir draugystės vertybes. Mokymuose dalyvavę pedagogai įtvirtino fizinio aktyvumo sampratą, gavo dovanų metodinius leidinius, kuriuose olimpinių vertybių mokoma taikant įvairius metodus.  

Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mokymus vedė mūsų progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Jolita Gvergždienė ir Kauno Simono Daukanto progimnazijos pradinių klasių mokytoja Gintarė Butkė.

„Olimpinis mėnuo“ veiklos – „Sveikos mitybos“ savaitė

Projekto ,,Olimpinis mėnuo“ veiklose  – ,,Sveikos mitybos“ savaitėje aktyviai dalyvavo progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Mokiniai progimnazijos valgykloje susipažino su sveiko maisto gamyba, jo nauda organizmui, valgė sveikuoliškus pietus. Plačiau sužinojo apie daržovių kategorijas, vaisių ir daržovių išvaizdą bei jų augimo ypatybes. Išradingai atliko kūrybiškumo užduotis ,,Linksmuoliai-sveikuoliai“.

Antrosios Olimpinio mėnesio savaitės atliekamos veiklos su Una Superbičiule vaikus mokė valdyti emocijas, spręsti konfliktus, įveikti  iššūkius. Susitikimas su LTeam bėgike Egle Balčiūnaite ir kartu atlikta mankšta visus pakylėjo ir suteikė gerų emocijų, o užmerktomis akimis paliesti draugo nosį buvo neįtikėtinai smagu. Būkime linksmi, mokantys užjausti, paguosti, valdyti neigiamas emocijas. 

Trečiosios Olimpinio mėnesio savaitės veiklos kartu su Amiu Kilniaširdžiu vaikus mokė, kaip sveikai maitintis. Kasdien pirmokų priešpiečius papildydavo mokinių atsineštos dėžutės su vaisiais ir daržovėmis. Mokiniai gėrė vandenį, atliko bandymą –  kas atsitiktų, jei augalas negautų vandens. Susidomėję klausė sveikos mitybos pamokėlės, kurią vedė biomedicinos mokslų daktaras Artūras Sujeta, skirstė vaisius ir daržoves pagal spalvas, o dailės ir darbelių pamokoje išlankstytos morkos  neleido pamiršti jų vitaminų gausos ir teikiamos naudos mūsų organizmui.

Valgykime sveikai ir būkime sveiki. 

 

„Mažosios olimpinės žaidynės“

Birželio 4 dieną progimnazijoje  organizuotas nuotaikingas renginys –  „Mažosios olimpinės žaidynės“, kuriose dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai.

Šventė prasidėjo  žaidynių atidarymu, vėliau kartu dainavome progimnazijos olimpinę dainą, mankštinomės,  šokome sportinius šokius, varžėmės įvairiose sportinėse rungtyse ir linksmosiose estafetėse.

Klasėse vyko olimpinio ugdymo valanda, kurios metu diskutavome apie Olimpinių žaidynių istoriją, garsiausius Lietuvos sportininkus, apžiūrėjome olimpinę simboliką, aptarėme sporto naudą žmogui.

 

Olimpinės kartos projektas „Mes -mažieji Olimpiečiai“

Štai ir pasibaigė Olimpinės kartos projektas „Mes -mažieji Olimpiečiai“, kuris vyko balandžio 26-30 dienomis mūsų progimnazijoje ir septyniuose Kėdainių miesto lopšeliuose-darželiuose. Gera vaikų nuotaika, noras sportuoti ir gražūs kūrybiniai darbai tik dar kartą įrodė, koks svarbus mūsų gyvenime SPORTAS.

Olimpinis mėnuo - prizininkai

Didžiausias šalyje pradinukams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“ šiais metais sutraukė net 62 proc. dalyvių daugiau nei pernai. Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė burtų keliu išrinko net 3 mūsų progimnazijos klases: 3a, 4d, 3d !!

Olimpinis mėnuo

Progimnazijos bendruomenėje buvo organizuota įvairių Europos Judumo savaitei skirtų renginių

OVUP-Olimpinių vertybių ugdymo programa

Tautinis olimpinis komitetas (TOK) sukūrė olimpinių vertybių ugdymo programą (OVUP) siekdamas įkvėpti jaunus žmones siekti sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo bei ugdytis draugystės, tobulėjimo ir pagarbos vertybes. Programa sukurta mokiniams nuo ikimokyklinukų iki gimnazistų.

OVUP mokymai vyksta mokytojams, bendruomenėms, vadovams, tarptautiniai. Mokymai yra ilgalaikiai (nuo 3 iki 6 dienų).

OVUP mokymų lektorė – Jolita Gvergždienė.

LTOK prezidentė – Daina Gudzevičiūtė.

LTOK Olimpinio švietimo direktorė – Vita Balsytė.

LTOK Olimpinio švietimo programų vadovė – Ugnė Supranavičienė.

Olimpinė karta, projektas, jungiantis daug įvairių renginių, švenčių, varžybų ir skatinantis bendradarbiavimą su mokyklomis, darželias.

Renginiai: Mažųjų olimpinės žaidynės; LTeam konferencija – visos Lietuvos mastu kartą per metus; Olimpinė diena – masinis, šeimų sportas, sveiką gyvenseną propaguojantis renginys; LTeam – žiemos festivalis, tai Lietuvos žiemos sporto entuziastų šventė nuo rogučių iki Winter Challenge varžybų; LTeam apdovanojimai – kasmetinis geriausių Lietuvos sportininkų, į kuriuos pretenduoja olimpinių sporto šakų atstovai, pagerbimas; LTeam Kalėdos – socialinė akcija, kurios metu darželiams, mokykloms išdalinamas sporto inventorius; Geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų rinkimai.