Veiklos

Lietuvos sporto universiteto diena

Gruodžio 6 d. 5-8 klasių mokiniams fizinio ugdymo pamokas vedė Lietuvos sporto universiteto studentai ir dėstytoja doc. Laima Trinkūnienė.
Mokiniams labai patiko netradiciniai žaidimai, o mes džiaugiamės darniu bendradarbiavimu su universiteto bendruomene!

Gruodžio 1 diena  –  įdomi ir prasminga mūsų progimnazijoje Lietuvos sporto universiteto diena. Sulaukėme studentų ir dėstytojų komandos. LSU dienos tikslas – prisidėti prie pradinių klasių mokinių fizinio aktyvumo ugdymo, vesti mokiniams pamokas, supažindinti juos su universitetu. Universiteto dėstytoja doc. Dr Renata Rutkauskaitė bendravo su administracija, fizinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojomis, aptarė universiteto ir mūsų progimnazijos bendradarbiavimo  naudą mokiniams ir studentams, akcentavo, kad labai svarbu ugdyti vaikų fizinį raštingumą, skatinti sportinę veiklą, formuoti olimpines vertybes. Progimnazijos fizinio ugdymo mokytojai supažindino su sporto baze, pristatė neformaliojo vaikų švietimo organizuojamas veiklas, sporto pasiekimus. O mes džiaugiamės, kad studentai ne tik vedė pradinukams fizinio ugdymo pamokas, bet ir pasiūlė naujų, smagių žaidimų, motyvuotų fizinio ugdymo veiklų.

Atviros rudens kroso varžybos

2021 m. rugsėjo 22 d. Lietuvos sporto universitetas organizavo atviras rudens kroso varžybas, kuriose dalyvavo ir mūsų progimnazijos 5–8 klasių mokiniai.

Pažangiausios klasės mokinių išvyka į Lietuvos sporto universitetą

Progimnazijoje vyko 1–4 klasių konkursas „Pažangiausia klasė“. Laimė pasibeldė į 2b klasės duris. „Garbės dienos“ šventėje antrokams buvo įteikta dovana – bilietas į Lietuvos sporto universitetą.

Birželio 10 dieną 2b klasės mokiniai išvyko  į Lietuvos sporto universitetą. Savo viešnagę antrokai pradėjo nuo ekskursijos po universitetą. Universitete jų laukė įdomūs užsiėmimai, pažintis su sporto ir sveikatinimo laboratorijomis. Mokiniai ne tik klausė pasakojimų apie vykdomus įdomius ir reikalingus sporto mokslui, sportininkų rezultatų gerinimui laboratorinius tyrimus, jų naudą, bet ir išbandė keletą prietaisų. Vienas jų buvo izokinetinis dinamometras „Biodex“, kuris gali išmatuoti susitraukiančių raumenų jėgą, greitį bei ištvermę. Kiti antrokai matavo deguonies kiekį. Po to  vyko aktyvi fizinio ugdymo pamoka su jogos elementais.

Dėkodami universiteto komandai už šiltą priėmimą ir dovanas, antrokėliai iškeliavo į Zoologijos sodą. Namo grįžo laimingi ir praturtėję žiniomis.

Išvyka į Lietuvos sporto universitetą

Spalio 8 d. 7-8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Jolita ir Egle lankėsi Lietuvos sporto universitete, susipažino su universiteto aplinkomis, dalyvavo sportinėse veiklose.

Išvyka į Lietuvos sporto universitetą

Spalio 6 d. 5-6 klasių mokiniai kartu su mokytojais Ryčiu  ir Tadu  lankėsi Lietuvos sporto universitete. Mokiniai susipažino su sporto laboratorijomis, sporto bazėmis, dalyvavo sportinėse veiklose.

Atviros LSU rudens kroso pirmenybės

Progimnazijos mokytojai su mokiniais dalyvavo projekto “Sportuok su LSU” renginyje “Atviros LSU rudens kroso pirmenybės”!

Seminaras „Autizmo sutrikimai: vaikų raidos ypatumai ir praktinis fizinio ugdymo organizavimas“

Mokyti vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimų, atrodo bauginanti užduotis, tačiau specialistams tinkamai pasirengus galima dirbti sklandžiai. Todėl LSU Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Eglė Kuprijanovienė ir specialioji pedagogė Asta Dikidži rugsėjo 10 d. dalyvavo LSU organizuotame seminare „Autizmo sutrikimai: vaikų raidos ypatumai ir praktinis fizinio ugdymo organizavimas“. Gautos žinios padėjo suprasti, kaip įgyvendinti lūkesčius ir paversti ugdymo(si) aplinką ir klasę efektyvaus mokymosi erdve. Vaizdinė pagalba yra vienas iš lengviausių būdų padėti mokiniams, turintiems ASS, prisitaikyti prie gyvenimo klasėje. Ženklai, socialinės istorijos, planai ir pasirinkimų lentos suteikia informacijos apie vaiką, mes turime atkreipti dėmesį į mokinio stiprybes: dėmesį smulkmenoms, kartojimą, mąstymą, skaitymą, vizualinį supratimą, – nes tai padeda formuoti įgūdžius. Gautos žinios padės bendruomenei kurti jautrią aplinką mokiniams, kuriems diagnozuotas autizmas.