Veiklos

2024-04-10

Balandžio 10 d. progimnazijoje viešėjo Lietuvos sporto universiteto studentai. 8-ų klasių mokiniai buvo supažinti su studijų programomis, sporto bazėmis, studentų atstovybės veikla, mainų programomis, studentų apgyvendinimu. 

2024-03-21

Kovo 21 d. progimnazijoje svečiavosi Kauno „Saulės“ gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja, ekspertė LSU – studenčių merginų krepšinio komandos trenerė Kornelija Balčiūnaitė su kolege, komandos žaidėja, ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinio ugdymo mokytoja, eksperte, ilgametė LSU – Kaunas komandos žaidėja, Universiados bronzos laimėtoja Ugne Avižienyte.

Viešnios su mokiniais dalinosi savo istorija kada ir kaip pradėjo žaisti krepšinį, kaip skatina mergaites pradėti sportuoti šią sporto šaką, kaip ją populiarina savo mokykloje. Taip pat kartu su mergaitėmis žaidė krepšinį.

Krepšininkės pakvietė mergaites atvykti pasižiūrėti kaip vyksta jų komandos treniruotės.

2024-03-06

Kovo 6 d. progimnazijoje lankėsi Lietuvos sporto universiteto studentai su fizinio ir socialinio ugdymo katedros docente Laima Trinkūniene. Studentai  fiksavo, kaip 1–4 klasių pradinio ugdymo mokiniai atlieka fizinio pajėgumo testus. Mokyklos administracija, pradinių klasių ir fizinio ugdymo mokytojai dalinosi gerąja darbo patirtimi stiprindami socialinės partnerystės ryšius.

2024-01-17

Sausio 17 d. progimnazijoje lankėsi Lietuvos sporto universiteto studentai su fizinio ir socialinio ugdymo katedros docente Laima Trinkūniene.  Studentai  vedė pradinių klasių mokiniams atnaujinto ugdymo turinio pamokas, neformalaus ugdymo užsiėmimus ir padėjo mokytojams atlikti fizinio pajėgumo testus. Mokyklos administracija, pradinių klasių ir fizinio ugdymo mokytojai dalinosi gerąja darbo patirtimi stiprindami socialinės partnerystės ryšius.

2023-11-16

2023-11-16 dieną progimnazijos 6c klasės mokiniai lankėsi Lietuvos sporto universitete. Mokiniai susipažino ir išbandė  LU sistemą, lankėsi universiteto sporto laboratorijoje, kurioje susipažino su atliekamais moksliniais tyrimais. Taip pat aplankė universiteto biblioteką ir kitas sporto bazes. 

2023-10-26

„Sporto forumas  2023“

Spalio 26 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“  progimnazijos fizinio ugdymo mokytojos metodininkės J. Gvergždienė ir E. Kuprijanovienė dalyvavo renginyje „Sporto forumas  2023“. Šis forumas, kurį organizuoja Lietuvos sporto universitetas, vyksta jau penkerius metus. Jo metu buvo nagrinėjamos aktualios sporto srities problemos: įtrauktis bei lyčių lygybė, sąžiningumas ir politika sporte.

2023-09-27

Rugsėjo 27 d. vyko tradicinės Lietuvos sporto universiteto rudens kroso pirmenybės. Džiaugiamės mūsų progimnazijos bėgikais sudalyvavusiais LSU rudens kroso bėgime.

2023-06-09

4a klasės mokiniai lankėsi Lietuvos sporto universitete. Turėjo galimybę susipažinti su universitetu, sporto ir sveikatinimo laboratorijomis, sporto aikštynais. Mokiniai dalyvavo kineziterapeutės edukacijoje, atliko mankštos pratimus. Jiems buvo pateiktos rekomendacijos, kaip stiprinti sveikatą, sveikos gyvensenos įgūdžius, dalyvavo bokso studijos treniruotėje, įgijo fizinio raštingumo kompetencijas. Už šiltą priėmimą esame dėkingi Gitanai Plytnikienei.

Rugsėjo 30 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 7d klasės mokiniai lankėsi Lietuvos sporto universitete. Viešnagės pradžioje mokinius pasitiko LSU komanda ir pirmo kurso studentė, buvusi mūsų progimnazijos mokinė, M. Kuprijanovaitė, studijuojanti sporto ir turizmo vadybą.
Universitete jų laukė įdomios veiklos: pažintis su sporto ir sveikatinimo laboratorijomis ir universiteto mokslininkais. Mokiniai ne tik klausė pasakojimų apie vykdomus laboratorinius tyrimus, reikalingus sporto mokslui ir sportininkų rezultatų gerinimui bei jų naudai, bet ir išbandė keletą prietaisų. Vienas jų buvo izokinetinis dinamometras „Biodex“, kuris gali išmatuoti susitraukiančių raumenų jėgą, greitį ir ištvermę. Kiti išbandė reakcijos veiklas, susijusias su matematikos užduotimis. Vėliau mokiniai lankėsi universiteto bibliotekoje, kurioje darbuotojai pristatė įvairias studijų knygas.
Septintokai padėkojo universiteto komandai už puikią ekskursiją. Tikimės, kad nors vienas mokinys pasirinks studijas šiame universitete.

Lietuvos sporto universiteto inovatyvi mobilioji sporto mokslo laboratorija pasiekė ir mūsų progimnaziją

Gegužės 18 d. į mūsų progimnaziją atvyko autobusas iš Lietuvos sporto universiteto, kuriame pažangiausiomis technologijomis sukomplektuota inovatyvi mobili sporto mokslo laboratorija. Universiteto doktorantai, naudodami šiuolaikišką sporto mokslo įrangą, atliko progimnazijos 7–8 klasių mokinių ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazistų fizinio pajėgumo matavimo testavimus: kūno kompozicijos vertinimą, funkcinių judesių, 20 m bėgimo vertinimą laiko registravimo elektronika ir kojų raumenų galingumo vertinimą (OptoJump platforma). Gautų testavimo rezultatų pagrindu mokiniams buvo pateiktos rekomendacijos dėl fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos stiprinimo.

Pasibaigus testavimui, jaunieji mokslininkai pristatė Lietuvos sporto universiteto studijų programas.

Lietuvos sporto universiteto diena

Gruodžio 6 d. 5-8 klasių mokiniams fizinio ugdymo pamokas vedė Lietuvos sporto universiteto studentai ir dėstytoja doc. Laima Trinkūnienė.
Mokiniams labai patiko netradiciniai žaidimai, o mes džiaugiamės darniu bendradarbiavimu su universiteto bendruomene!

Gruodžio 1 diena  –  įdomi ir prasminga mūsų progimnazijoje Lietuvos sporto universiteto diena. Sulaukėme studentų ir dėstytojų komandos. LSU dienos tikslas – prisidėti prie pradinių klasių mokinių fizinio aktyvumo ugdymo, vesti mokiniams pamokas, supažindinti juos su universitetu. Universiteto dėstytoja doc. Dr Renata Rutkauskaitė bendravo su administracija, fizinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojomis, aptarė universiteto ir mūsų progimnazijos bendradarbiavimo  naudą mokiniams ir studentams, akcentavo, kad labai svarbu ugdyti vaikų fizinį raštingumą, skatinti sportinę veiklą, formuoti olimpines vertybes. Progimnazijos fizinio ugdymo mokytojai supažindino su sporto baze, pristatė neformaliojo vaikų švietimo organizuojamas veiklas, sporto pasiekimus. O mes džiaugiamės, kad studentai ne tik vedė pradinukams fizinio ugdymo pamokas, bet ir pasiūlė naujų, smagių žaidimų, motyvuotų fizinio ugdymo veiklų.

Atviros rudens kroso varžybos

2021 m. rugsėjo 22 d. Lietuvos sporto universitetas organizavo atviras rudens kroso varžybas, kuriose dalyvavo ir mūsų progimnazijos 5–8 klasių mokiniai.

Pažangiausios klasės mokinių išvyka į Lietuvos sporto universitetą

Progimnazijoje vyko 1–4 klasių konkursas „Pažangiausia klasė“. Laimė pasibeldė į 2b klasės duris. „Garbės dienos“ šventėje antrokams buvo įteikta dovana – bilietas į Lietuvos sporto universitetą.

Birželio 10 dieną 2b klasės mokiniai išvyko  į Lietuvos sporto universitetą. Savo viešnagę antrokai pradėjo nuo ekskursijos po universitetą. Universitete jų laukė įdomūs užsiėmimai, pažintis su sporto ir sveikatinimo laboratorijomis. Mokiniai ne tik klausė pasakojimų apie vykdomus įdomius ir reikalingus sporto mokslui, sportininkų rezultatų gerinimui laboratorinius tyrimus, jų naudą, bet ir išbandė keletą prietaisų. Vienas jų buvo izokinetinis dinamometras „Biodex“, kuris gali išmatuoti susitraukiančių raumenų jėgą, greitį bei ištvermę. Kiti antrokai matavo deguonies kiekį. Po to  vyko aktyvi fizinio ugdymo pamoka su jogos elementais.

Dėkodami universiteto komandai už šiltą priėmimą ir dovanas, antrokėliai iškeliavo į Zoologijos sodą. Namo grįžo laimingi ir praturtėję žiniomis.

Išvyka į Lietuvos sporto universitetą

Spalio 8 d. 7-8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Jolita ir Egle lankėsi Lietuvos sporto universitete, susipažino su universiteto aplinkomis, dalyvavo sportinėse veiklose.

Išvyka į Lietuvos sporto universitetą

Spalio 6 d. 5-6 klasių mokiniai kartu su mokytojais Ryčiu  ir Tadu  lankėsi Lietuvos sporto universitete. Mokiniai susipažino su sporto laboratorijomis, sporto bazėmis, dalyvavo sportinėse veiklose.

Atviros LSU rudens kroso pirmenybės

Progimnazijos mokytojai su mokiniais dalyvavo projekto “Sportuok su LSU” renginyje “Atviros LSU rudens kroso pirmenybės”!

Seminaras „Autizmo sutrikimai: vaikų raidos ypatumai ir praktinis fizinio ugdymo organizavimas“

Mokyti vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimų, atrodo bauginanti užduotis, tačiau specialistams tinkamai pasirengus galima dirbti sklandžiai. Todėl LSU Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Eglė Kuprijanovienė ir specialioji pedagogė Asta Dikidži rugsėjo 10 d. dalyvavo LSU organizuotame seminare „Autizmo sutrikimai: vaikų raidos ypatumai ir praktinis fizinio ugdymo organizavimas“. Gautos žinios padėjo suprasti, kaip įgyvendinti lūkesčius ir paversti ugdymo(si) aplinką ir klasę efektyvaus mokymosi erdve. Vaizdinė pagalba yra vienas iš lengviausių būdų padėti mokiniams, turintiems ASS, prisitaikyti prie gyvenimo klasėje. Ženklai, socialinės istorijos, planai ir pasirinkimų lentos suteikia informacijos apie vaiką, mes turime atkreipti dėmesį į mokinio stiprybes: dėmesį smulkmenoms, kartojimą, mąstymą, skaitymą, vizualinį supratimą, – nes tai padeda formuoti įgūdžius. Gautos žinios padės bendruomenei kurti jautrią aplinką mokiniams, kuriems diagnozuotas autizmas.