Aktyvi mokykla

2023-09-22

Judumo savaitė 2023

2023-09-20

Šaunuoliai progimnazijos mokiniai ir jų tėveliai, mokytojai, sėkmingai sudalyvavę Kėdainių miesto dviračių žygy judumo savaitei paminėti.

2023-09-14

1d klasės mokiniai lankėsi lopšelyje-darželyje „Žilvitis“. Kartu su darželio vaikais dalyvavo Kėdainių rajono sveikatos rėmimo programos projekte „Mažo žmogaus didelės emocijos“. Vaikai kartu ne tik piešė ir sportavo, bet dalyvavo ir kitose įdomiose veiklose.

2023-09-10

Rimi Vilniaus maratonas surengtas jau 20-tąjį kartą. Tai didžiausias bėgimas Lietuvoje, vykstantis kiekvieną rudenį sostinėje Vilniuje, sutraukiantis bėgimo profesionalus ir entuziastus iš visos šalies bei svečius iš užsienio. Tarp „Rimi Vilniaus maratono“ 10 TŪKSTANČIŲ dalyvių ir mūsų progimnazijos 7 mokytojų ir 12 mokinių komanda drauge įveikė 5 km distanciją Vilniaus gatvėmis.

2023-05-10

„Mokyklos eina“

Sveikiname I-ojo ketvirčio projekto „Mokyklos eina“ nugalėtojus: Kajų iš 6b klasės ir matematikos mokytoją Anicetą!!! Abu laimėtojai buvo apdovanoti išmaniosiomis apyrankėmis ir diplomais. (Viena apyrankė atiteko mokiniui iš moksleivių komandos, o kita – bendruomenės komandos atstovui. Jie surinko daugiausiai žingsnių per I ketv.)

2023-04-27

„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“

Kartu su tūkstančiu Kėdainių rajono švietimo įstaigų atstovų ir socialinių partnerių šiandien dalyvavome sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 30-mečiui skirtame renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“.
Mokytojoms R. Krivoūsienei, A. Kučmienei ir direktoriaus pavaduotojai ugdymui D. Plungienei įteiktos padėkos už ypatingą sveikatingumo iniciatyvų puoselėjimą bendruomenėje!

3–4 klasių bendruomenės šeimų plaukimo varžybos „Šeima – jėga!”

Balandžio 17 d. progimnazijos baseine vyko 3–4 klasių bendruomenės šeimų plaukimo varžybos „Šeima – jėga!” Tiek tėveliai, tiek ir vaikai džiaugėsi azartišku, sportišku vakaru, teigiamomis emocijomis ir suteikta galimybe pabūti kartu.

2023-04-17

„Atvelykio šėlsmas 2023“!

2023-03-23

Diena be telefono

2023-03-22

Pasaulinė vandens diena

Progimnazijoje kovo 20–22 dienomis vyko renginiai, skirti Pasaulinės vandens dienos minėjimui. Mokiniai dalyvavo protmūšyje, degustavo vandenį, rungėsi rungtyse, aktyviai sportavo mokyklos baseine, sprendė kryžiažodžius, gamtos mokslų laboratorijoje atliko tiriamuosius darbus.

2023-03-08

Sporto renginys „Sportuoju Lietuvai“

2023-03-08 dieną pradinių klasių mokinių fizinio ugdymo pamokos tapo viena didele švente – sporto renginiu „Sportuoju Lietuvai“. Šventės pradžioje mokyklos direktorė Lina Adomaitienė visiems palinkėjo, kad šventė būtų linksma ir įsimintina. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Lukoševičienė priminė, kad sportas ir geros emocijos atveria plačiau vartus į kiekvieno mokinio sėkmę. Pradinių klasių mokiniams apšilimą su karate elementais vedė 4b klasės mokinė G. Grigaliūnaitė, o jos sukurtas pirmasis haiku tapo renginio šūkiu: „Aš ir tu kartu / Jūs ir mes visi / Būsime geri draugai.“

Džiaugsmas draugiškų estafečių metu liejosi per kraštus! Smagios ir įdomios mokytojų pristatytos sportinės rungtys, mokiniams suteikta galimybė bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje, geriau pažinti vieniems kitus.

Besibaigiant šventei, pradinukai sukūrė gyvąją Lietuvos vėliavą.

2023-03-03

Penktadienį progimnazijoje sulaukėme garbingų svečių – Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovės Astos Narmontės ir sprinterio, Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 m bėgimo vicečempiono Dano Sodaičio. 4–6 klasių mokiniai sužinojo, kas yra paralimpinis sportas, kokias funkcijas atlieka Lietuvos paralimpinis komitetas. Mokiniai noriai dalyvavo diskusijoje, domėjosi paralimpiniu sportu. Aktyviausieji buvo apdovanoti. Ugdytiniai, atsisiuntę programėlę „Parateam LT“, galėjo pamatyti, kurie objektai Kėdainiuose pažymėti gilėmis (neįgaliesiems palankiomis vietomis sportuoti). Dėkojame svečiams už mums skirtą laiką.

2023-03-02

Kėdainių rajono mokyklų žaidynių 2012 metų gimimo ir jaunesnių mokinių šachmatų varžybų III vietos laimėtojai.

2023-02-24

Mokyklų žaidynių rajoninių smiginio varžybų antros ir trečios vietos laimėtojai.

2023-02-09

Kėdainių rajono mokyklų žaidynės „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

Vasario 9 d. vyko Kėdainių rajono mokyklų žaidynių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų progimnazijos komanda užėmė trečiąją vietą. Mokiniai apdovanoti diplomais ir medaliais.

2023-01-04

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje sausio 4 d. lankėsi Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius, Lietuvos aisštoko federacijos sekretorius Vygantas Zalieckas ir Lietuvos rinktinės Bavariško kerlingo treneris Žilvinas Eidukaitis. Kėdainių rajono fizinio ugdymo mokytojai buvo supažindinti su šia sporto šaka: teoriniu ir praktiniu lygmeniu. Pedagogai galėjo patys išbandyti įvairias veiklas, kurias galės taikyti pamokose, neformaliajame ugdyme ir bendruomenės renginiuose. Federacijai vykdyti tokias veiklas padeda Sporto rėmimo fondo finansuojamos lėšos.

„Kalėdinis šėlsmas – 2022“

Gruodžio 12 dieną mūsų progimnazijoje startavo kalėdinių renginių maratonas.

2022-12-08

,,Pradinukų lyga“

2c klasės bendruomenė vienbalsiai nusprendė dalyvauti projekte ,,Pradinukų lyga“. Išanalizavę projekto tikslus, sugalvoję komandos pavadinimą, nekantriai laukėme kiekvienai savaitei paruoštų užduočių, kurias noriai ir sąžiningai atliko mokiniai. Užduotys buvo ne tik fizinės, bet ir praktinės, nes kiekvienas dalyvis gavo knygelę, kurioje buvo skaičiuojami taškai už įvykdytas veiklas. Kas savaitę siuntėme surinktų taškų skaičių projekto organizatoriams. Nuoširdų AČIŪ tariame fizinio ugdymo mokytojai Eglei Kuprijanovienei, kuri mokė vaikus pagrindinių futbolo žaidimo elementų. Tikimės, kad suburtos komandos ,,Vėjas“ mažieji futbolininkai, tobulindami žaidimo įgūdžius, sudalyvaus ne vieneriose varžybose, o fizinis aktyvumas gerins mokinių sveikatos būklę.

2022-12-01

Gruodžio 1 dieną mūsų progimnazijos futbolo komanda, lydima mokytojos E. Kuprijanovienės, dalyvavo Kėdainių rajono mokyklų žaidynių berniukų futbolo 5×5 varžybose ir iškovojo I-ąją vietą. Kitas etapas laukia Kauno rajono zoninėse varžybose.

2022-11-29

Lapkričio 29 d. 5–8 klasių mokinių grupė vyko į Lietuvos sporto universitetą. Progimnazijos mokiniai vieną iš veiklų turėjo LU sistemą. Ši motyvuojanti, geras emocijas kelianti sistema gali būti naudojama ne tik kaip fizinį aktyvumą skatinanti priemonė, bet ir integruojanti įvairių dalykų mokymąsi: matematiką ir taiklumą bei koordinacinių gebėjimų, biologijos ir logikos gebėjimų lavinimą. Kita veikla buvo skirta ištvermei, savikontrolei, savitvardai, vikrumui, koordinacijai, kurias patyrė per bokso užsiėmimą. Šios išvykos tikslas – įgyvendinti savivaldybės remiamo sveikatingumo programos projekto „Mums saugu pertraukų metu“ veiklą.

2022-11-18

„Fizinio aktyvumo pamoka su NEVĖŽIS-OPTIBET žaidėjais“

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje lapkričio 18 d. svečiavosi gimtojo miesto krepšinio klubo „Nevėžis-Optibet“ krepšininkai. Progimnazijos mokiniams vyko užsiėmimas „Fizinio aktyvumo pamoka su NEVĖŽIS-OPTIBET žaidėjais“. Mokiniai džiaugėsi galimybe treniruotis bei išbandyti jėgas krepšinio aikštelėje!

2022-11-17

„Mama, praleiskime laiką kartu“

Lapkričio 17d., tęsiant tradiciją, mūsų progimnazijoje vyko renginys „Mama, praleiskime laiką kartu“. Bendruomenės nariai praleido puikų vakarą šokdami. Refleksijai sveikatos specialistė Janina paruošė sveikuolių arbatos.

2022-11-15

Sporto renginys „Tėti, praleiskime laiką kartu“

Lapkričio 15 d. mūsų progimnazijoje vyko sporto renginys „Tėti, praleiskime laiką kartu“. Šeimos nariai praleido aktyvų vakarą varžydamiesi įvairiose sportinėse rungtyse. Be krepšinio žaidimo, baudų metimo turnyro, įvairių komandinių žaidimų mažiausiems šeimos nariams, mūsų mokyklos bendruomenės nariai taip pat galėjo išbandyti ir naują žaidimą „Lakrosas“, kurį kultivuoja mūsų mokykla.

2022-11-03
 

„Mokyklos eina“ atranka: per du mėnesius – 129 kartai aplink pasaulį

 
Mūsų progimnazija atrinkta tarp 60 aktyviausių mokyklų!

2022-10-28

Prisijungėme prie LRT tarptautinės  iniciatyvos „Matau tave“! Visi esame skirtingi, tačiau galime sutarti ir palaikyti vieni kitus! Už šokį dėkojame mokytojai Jolitai ir 5–8 klasių mokiniams!

#MatauTave2022 #SayHi

2022-10-27
Šiandien vyko mokyklų žaidynių pradinių klasių kvadrato rajoninės varžybos. Mūsų mokyklos rinktinė užėmė antrąją vietą!
Džiaugiamės ir sveikiname komandą bei jos vadovus!

2022-10-21

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje mokiniams bei darbuotojams vyksta kineziterapijos treniruotės. Tikslas – fiziškai sustiprėti, pagerinti laikyseną, sumažinti traumų riziką, padidinti judėjimo kokybę, psichoemocinę būseną, išlikti energingiems ir darbingiems.

Treniruotes veda kineziterapeutės: Gretė ir Lina.

2022-09-30

„Sveikatos aruodai“

Rugsėjo 30 d. LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vyko pažintinės kultūrinės veiklos diena „Sveikatos aruodai“. Kasmet tradicinė ir vis kitokia!

Rytas prasidėjo nuo gražios socialinės iniciatyvos „Gelbėkime vaikus“, kuri vyksta jau 9-tąjį kartą. Šių metų solidarumo bėgimo tikslas – ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą, suteikti pagalbą Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Mokiniai, lydimi klasių vadovų ir mokyklos administracijos atstovų, apibėgo simbolinį ratą aplink mokyklą. Solidarumo bėgimo projektui jėgas bendrai sportinei veiklai suvienijo visa bendruomenė.

Vos tik spėję pailsėti po aktyvios fizinės veiklos, kiekviena klasė nuskubėjo ruošti pusryčių stalo: gamino dekoracijas bei pusryčiams tinkamus patiekalus. Mokiniai diskutavo apie pusryčių naudą, aptarė, kodėl reikia valgyti pusryčius, prisiminė sveikos mitybos piramidę Netrūko ir kitokių įdomių veiklų! Šią dieną mokiniai, bendraudami ir bendradarbiaudami su klasių auklėtojais ir dalykų mokytojais, kartu kurdami, parengė sveikatos knygeles apie vaisius ir daržoves, pieno produktus ir grūdines kultūras, mėsą ir žuvį bei konditeriją. Kiekvieną knygą sudarė receptai, patarimai, iliustracijos. Šiai užduočiai atlikti reikėjo daug kruopštumo, kūrybiškumo, žinių ir sklandaus komandinio darbo.

Mokykloje svečiavosi Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės: J. Petraitienė vedė šiaurietiško ėjimo pamokas, R. Proscevičiūtė – praktinius užsiėmimus „Sveikata ir sportas“, „Sveikatai palanki mityba“, S. Zubrickienė – modernaus šokio mankštą. Svečių sąrašą papildė ir dziudo trenerė E. Baltrušaitienė, kuri supažindino mokinius su dziudo sporto šakos pradmenimis. Mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacinėje programoje „Rūgščių ir šarmų įtaka sveikatai“, kad sužinotų apie rūgčių ir šarmų poveikį žmogaus organizmui.

5a ir 5d klasės išvyko į Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrą ir Krepšinio namus, o 6d klasės mokiniai aplankė A. Dirsytės gimtąją sodybą Kapliuose, dekoravo vaistažolių maišelius.

Tikimės, kad spalvinga ir gausi veiklų programa paskatins mokinius ir toliau puoselėti mokyklos tradicijas.

2022-09-30

„Solidarumo bėgimas“

Rugsėjo 30 dieną mokykloje vyko tradicinis „Solidarumo bėgimas“, kurį inicijuoja organizacija „Gelbėkit vaikus“. Mokiniai, lydimi klasių vadovų ir mokyklos administracijos atstovų, apibėgo simbolinį ratą aplink mokyklą.
 

2022-09-27

Taisyklingos laikysenos pamokėlė

2022 m. rugsėjo 27 d. LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje trečios klasės mokiniams vyko taisyklingos laikysenos pamokėlė. Mokiniai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančią sveikatos priežiūrą mokykloje, susipažino su veiksniais ir faktoriais, darančiais įtaką žmogaus laikysenai. Nepamiršome ir mankštos!
Pasitempęs žmogus visada atrodo gražesnis, energingesnis, labiau savimi pasitikintis, patikimesnis ir sveikesnis.
 

2022-09-16

Nacionalinis judumo iššūkis

Birželio 6–8 dienomis mūsų progimnazijos aktyvūs 5–8 klasių mokiniai dalyvavo Sporto rėmimo fondo remiamoje projekto stovykloje „Augink sparnus“ Vepriuose. Mokiniai susipažino su įvairiomis veiklomis: sveika gyvensena, orientavimusi, plaukimu, sporto rungtimis kitaip. Veiklas organizavo savo srities specialistai, fizinio ugdymo mokytojos, pagalbą teikė savanoriai ir tėvai. Visos stovyklos metu buvo siekiama, kad mokiniai būtų atsakingi, aktyvūs, pasitikėtų savimi, laikytųsi taisyklių, būtų tikra komanda.

2022-05-31

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. PSO siekia paskatinti žmones visame pasaulyje atsisakyti šio žalingo įpročio. Minint šią dieną, progimnazijoje vyko akcija „Nerūkau aš – nerūkyk tu“. Iškeisk cigaretę į obuolį, sportą, muilo burbulą.

Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Janina ir neformaliojo švietimo organizatorė Ieva. Joms talkino  mokytojos Rita Krivoūsienė, Daina Kačegavičienė ir Audronė Radauskaitė.

2022-05-27

IX olimpinės žaidynės

Po kelerių metų pertraukos Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje gegužės 27 dieną vyko IX olimpinės žaidynės. Renginyje dalyvavo įžymūs sportininkai, olimpiečiai, buvę mūsų mokyklos mokiniai, Kėdainių rajono savivaldybės atstovai, miesto svečiai, tėvų bendruomenė.

Olimpinių žaidynių tikslas – varžytis sąžiningai, pajusti olimpinę dvasią, diegti pagrindines olimpines vertybes – Pagarbą, Draugystę, Tobulėjimą. Olimpinių žaidynių metu mokiniai varžėsi įvairiose rungtyse: lengvosios atletikos, krepšinio, futbolo, plaukimo ir kt. Varžybos vyko pagal olimpinių žaidynių scenarijų: buvo keliama vėliava, įžiebiama olimpinė ugnis, duodama priesaika. Uždarymo metu medaliais, taurėmis ir diplomais apdovanoti nugalėtojai. Džiaugiamės progimnazijos bendruomenės aktyvumu!

Dėkojame renginio rėmėjui – Sporto rėmimo fondui.

2022-05-18

Lietuvos sporto universiteto inovatyvi mobilioji sporto mokslo laboratorija pasiekė ir mūsų progimnaziją

Gegužės 18 d. į mūsų progimnaziją atvyko autobusas iš Lietuvos sporto universiteto, kuriame pažangiausiomis technologijomis sukomplektuota inovatyvi mobili sporto mokslo laboratorija. Universiteto doktorantai, naudodami šiuolaikišką sporto mokslo įrangą, atliko progimnazijos 7–8 klasių mokinių ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazistų fizinio pajėgumo matavimo testavimus: kūno kompozicijos vertinimą, funkcinių judesių, 20 m bėgimo vertinimą laiko registravimo elektronika ir kojų raumenų galingumo vertinimą (OptoJump platforma). Gautų testavimo rezultatų pagrindu mokiniams buvo pateiktos rekomendacijos dėl fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos stiprinimo.

Pasibaigus testavimui, jaunieji mokslininkai pristatė Lietuvos sporto universiteto studijų programas.

2022-04-07

Camino Lituano keliu

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos „Eko turizmo“ būrelio vadovė Rūta Kučiauskienė 2021 metų rudenį supažindino mokyklos bendruomenę su piligriminio kelio Lietuvoje „Camino Lituano“ organizatoriais. Pirmojo susitikimo metu „Camino Lituano“ kelio įkūrėjai pristatė vyresnių klasių mokiniams ir jų mokytojams šį piligriminį kelią, besidriekiantį 500 km per visą Lietuvą. 

Jau po pirmojo susitikimo su mokiniais ir mokytojais kilo idėja įgalinti vieną iš kelio etapų (Paberžė – Kėdainiai) vedant pamokas kitose erdvėse, organizuojant vasaros stovyklas, neformaliojo ugdymo veiklas, taip pat prisidedant prie šio kelio ženklinimo priežiūros. 

Balandžio 2 dieną grupelė mūsų progimnazijos mokytojų prisijungė prie Lietuvos švietimo pagalbos tarnybų ir asociacijos „Camino Lituano“ organizuoto žygio, skirto paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Ėjome pėsčiomis 8 kilometrų atkarpą Surviliškis – Šeteniai. O mokinių atostogų metu 22 progimnazijos pedagogai kartu su „Camino Lituano“ įkūrėjais Mariumi Minkevičiumi ir Evaldu Karaliumi dalyvavo pažintiniame žygyje pėsčiomis nuo Paberžės iki Šetenių. Įveikėme 18 kilometrų etapą Paberžė – Užupės kaimas – Bakainių piliakalnis – Surviliškis – Šventybrastis – Šlaitkalnis – Šeteniai. 

Žygio metu klausėmės istorijos mokytojos Ledinos Marozienės pasakojimų apie šias lankytinas vietas. Šeteniuose Roma Kažukauskienė pasidalijo istorijomis apie rašytojo Česlovo Milošo vaikystę, kūrybą, Šetenių dvaro parką. Didelį įspūdį paliko palei Nevėžį vingiuojantis XIV a. kelias Ryga – Kaunas, šimtamečiai Šventybrasčio ąžuolai ir nuostabus Isos slėnio kraštovaizdis. Žygyje taip pat turėjome galimybę susipažinti su iniciatyvos „NeRegĖjimo galia“ atstovu Povilu Krapiku, kuris būdamas neregys dalyvauja pėsčiųjų žygiuose. Mokytojams buvo nauja patirtis lydėti Povilą jam dar nežinomu maršrutu. Tai padeda labiau suprasti šalia esantį žmogų, turintį negalią. 

Tikimės, kad „Camino Lituano“ kelias bus pritaikomas ugdymo procese ir dar labiau suburs progimnazijos bendruomenę. 

Balandžio 7-ąją pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena. Pažymint šią dieną mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai. Kūryba, edukacija, ekologija, vandensvydis, šokis, joga, grynas oras, vanduo, sveikas maistas, gera nuotaika – tai mūsų sveikata.  Renginius organizavo  mokytojai Jolita, Eglė, Rytis, Donata, Giedrė ir sveikatos priežiūros specialistė Janina.

2022-04-02

„Camino Lituano“ kelias

Šeštadienį mokyklos bendruomenė  prisijungė prie Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos organizuojamo žygio „Camino Lituano“. Keliavome maršrutu „Surviliškis–Šeteniai“. Iniciatyva buvo skirta Pasaulinei autizmo supratimo dienai paminėti. Palaikyti autizmo spektro sutrikimo turinčius vaikus, išmokti pripažinti skirtumus, pažinti  ir suprasti juos susirinko daugiau kaip 100 žygeivių. Akcijoje dalyvavo ir Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos atstovai, žygyje dalyvavo ir asociacijos „Mes kitokie vaikai“ vadovė bei vaikai su tėveliais. Kelionės metu klausėmės daugiakultūrio centro vadovės, istorikės Audronės  Pečiulytės įdomaus pasakojimo apie Zavišinės dvarą, Jokūbą Geištorą, Šventybrastį ir 1863 m. sukilėlius. „Camino Lituano“ savanoris Gediminas pasakojo apie 500 kilometrų per Lietuvą besidriekiantį „Camino Lituano“ kelią, kuris prijungtas prie Europos tarptautinio šv. Jokūbo kelių tinklo.

Šeteniuose, galutiniame žygio etape, visi draugiškai buvom pavaišinti Kėdainių Povilo Lukšio 205 šaulių kuopos skania kareiviška koše ir šilta arbata,  o Č. Milošo kultūros centre kalbėjomės apie ypatingus vaikus, apie mūsų skirtybes, apie kiekvieno vaiko SUPRATIMĄ. Apie Ukrainos kovą už laisvę trumpai papasakojo kijevietė Olesia. Dėkojame visiems už puikiai ir prasmingai praleistą laiką.  

2022-03-31

Šią savaitę įgyvendinome Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) „Olimpinės kartos“ programos finansuojamą projektą „Vandensvydis – dar viena olimpinė sporto šaka“. Projekto tikslas – propaguoti ir populiarinti vandensvydžio sporto šaką progimnazijoje. Veiklas mokiniams pristatė Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas A. Asajavičius ir atsakingas sekretorius, vandensvydžio sporto klubo „Žaibas“ žaidėjas M. Palakauskas. Mokiniai susipažino su vandensvydžio sporto šaka, inventoriumi ir žaidimo taisyklėmis. Progimnazijos  baseine vyko įvadinė parodomoji-mokomoji treniruotė. 

Labai džiaugiamės projekto metu užsimezgusia draugyste su Lietuvos vandensvydžio federacijos atstovais ir tikimės darnaus bendradarbiavimo ateityje!

Draugystė – Pagarba-Tobulėjimas 

Mūsų progimnazijoje kovo 18–22 dienomis vyko renginiai, skirti Pasaulinei vandens dienai paminėti. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, fizinio ugdymo mokytojos Eglė ir Jolita, gamtos mokytoja Agnė vedė mokiniams integruotas kūno kultūros, plaukimo, gamtos pamokas. Mokiniai dalyvavo protmūšyje, degustavo vandenį, sprendė kryžiažodžius, plaukė.
Vanduo ne tik gyvybiškai svarbus gėrimas – jis teikia daug energijos, pasitenkinimo bei skatina fizinį aktyvumą. Gamtos mokslų laboratorija, sporto salė, baseinas – puikios aktyvaus poilsio, žinių ir geros nuotaikos erdvės.

Mūsų progimnazija tęsia projektą Lietuvos mokyklų žaidynės, surengdama 5–8 klasių mokinių plaukimo bei lakroso varžybas.

Progimnazija paminėjo ir Pasaulinę sniego dieną „Ledo ritulys mokykloje“.

 

Į Lietuvos mokyklas sugrįžta didžiausias bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams skirtas projektas „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Po beveik metų pertraukos vyksiančių žaidynių metu dalyviai bus kviečiami vykdyti pasirinktų sporto šakų varžybas, išbandyti inovatyvias sporto šakas ar veiklas, susijusias su fizine veikla, organizuoti ir įgyvendinti sporto šventes mokyklos bendruomenėse.
Dėl pasaulyje susiklosčiusios pandemijos situacijos ir ribotų varžymosi galimybių bei siekiant sukurti saugias žaidynių sąlygas šių metų žaidynės vyks mokyklų viduje, nesivaržant su kitų mokyklų mokiniais, o nugalėtojai bus renkami atsižvelgiant į sporto švenčių, tradicinių ir netradicinių sporto šakų skaičių, sporto švenčių bei sporto šakų viešinimą ir išbandytų inovatyvių sporto šakų arba veiklų skaičių. Taip pat šiais metais bus skirtas išskirtinis apdovanojimas už kilnų elgesį sporte.
Mūsų progimnazija taip pat įsijungė į šį projektą. Nuo sausio 24 dienos startavome su krepšiniu 3×3 tarp 5–8kl. mokinių.

Artėjant gražiausioms metų šventėms  mūsų progimnaziją pasiekė maloni žinia, kad 2021 m. gruodžio 9 d. Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija įvertino progimnazijos mokytojų parengtą 2021-2025 m. Fizinio aktyvumo  skatinimo planą ir priėmė sprendimą pripažinti Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnaziją aktyvia mokykla. 

Aktyvi mokykla – tai erdvė, kurioje mokiniams suteikiama didesnė ir kokybiškesnė fizinio aktyvumo ir sporto patirtis. Ugdydami mokinių sveikatos įgūdžius ir skatindami fizinį aktyvumą įgalinsime mokinius siekti mokymosi sėkmės, sudarysime jiems sąlygas pajausti emocinį pasitenkinimą, užtikrinsime gerą pamokų lankomumą. 

Aktyvios mokyklos modelio kūrimas progimnazijos bendruomenei suteiks dar daugiau galimybių fiziniam aktyvumui ir sportui: ieškosime naujų sprendimų aktyviai laiką leisti ne tik po pamokų, bet ir prieš pamokas bei jų metu, organizuosime aukštos kokybės fizinio ugdymo pamokas bei kursime palankią fizinę aplinką. Aktyvioje mokykloje turėtų būti įvertintas ir pastebėtas kiekvienas jos narys. 

Įgyvendindami fizinio aktyvumo skatinimo planą sieksime pasidalytosios lyderystės: bendradarbiausime su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais) bei socialiniais partneriais.