Aktyvi mokykla

Birželio 6–8 dienomis mūsų progimnazijos aktyvūs 5–8 klasių mokiniai dalyvavo Sporto rėmimo fondo remiamoje projekto stovykloje „Augink sparnus“ Vepriuose. Mokiniai susipažino su įvairiomis veiklomis: sveika gyvensena, orientavimusi, plaukimu, sporto rungtimis kitaip. Veiklas organizavo savo srities specialistai, fizinio ugdymo mokytojos, pagalbą teikė savanoriai ir tėvai. Visos stovyklos metu buvo siekiama, kad mokiniai būtų atsakingi, aktyvūs, pasitikėtų savimi, laikytųsi taisyklių, būtų tikra komanda.

2022-05-31

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. PSO siekia paskatinti žmones visame pasaulyje atsisakyti šio žalingo įpročio. Minint šią dieną, progimnazijoje vyko akcija „Nerūkau aš – nerūkyk tu“. Iškeisk cigaretę į obuolį, sportą, muilo burbulą.

Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Janina ir neformaliojo švietimo organizatorė Ieva. Joms talkino  mokytojos Rita Krivoūsienė, Daina Kačegavičienė ir Audronė Radauskaitė.

2022-05-27

IX olimpinės žaidynės

Po kelerių metų pertraukos Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje gegužės 27 dieną vyko IX olimpinės žaidynės. Renginyje dalyvavo įžymūs sportininkai, olimpiečiai, buvę mūsų mokyklos mokiniai, Kėdainių rajono savivaldybės atstovai, miesto svečiai, tėvų bendruomenė.

Olimpinių žaidynių tikslas – varžytis sąžiningai, pajusti olimpinę dvasią, diegti pagrindines olimpines vertybes – Pagarbą, Draugystę, Tobulėjimą. Olimpinių žaidynių metu mokiniai varžėsi įvairiose rungtyse: lengvosios atletikos, krepšinio, futbolo, plaukimo ir kt. Varžybos vyko pagal olimpinių žaidynių scenarijų: buvo keliama vėliava, įžiebiama olimpinė ugnis, duodama priesaika. Uždarymo metu medaliais, taurėmis ir diplomais apdovanoti nugalėtojai. Džiaugiamės progimnazijos bendruomenės aktyvumu!

Dėkojame renginio rėmėjui – Sporto rėmimo fondui.

2022-05-18

Lietuvos sporto universiteto inovatyvi mobilioji sporto mokslo laboratorija pasiekė ir mūsų progimnaziją

Gegužės 18 d. į mūsų progimnaziją atvyko autobusas iš Lietuvos sporto universiteto, kuriame pažangiausiomis technologijomis sukomplektuota inovatyvi mobili sporto mokslo laboratorija. Universiteto doktorantai, naudodami šiuolaikišką sporto mokslo įrangą, atliko progimnazijos 7–8 klasių mokinių ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazistų fizinio pajėgumo matavimo testavimus: kūno kompozicijos vertinimą, funkcinių judesių, 20 m bėgimo vertinimą laiko registravimo elektronika ir kojų raumenų galingumo vertinimą (OptoJump platforma). Gautų testavimo rezultatų pagrindu mokiniams buvo pateiktos rekomendacijos dėl fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos stiprinimo.

Pasibaigus testavimui, jaunieji mokslininkai pristatė Lietuvos sporto universiteto studijų programas.

2022-04-07

Camino Lituano keliu

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos „Eko turizmo“ būrelio vadovė Rūta Kučiauskienė 2021 metų rudenį supažindino mokyklos bendruomenę su piligriminio kelio Lietuvoje „Camino Lituano“ organizatoriais. Pirmojo susitikimo metu „Camino Lituano“ kelio įkūrėjai pristatė vyresnių klasių mokiniams ir jų mokytojams šį piligriminį kelią, besidriekiantį 500 km per visą Lietuvą. 

Jau po pirmojo susitikimo su mokiniais ir mokytojais kilo idėja įgalinti vieną iš kelio etapų (Paberžė – Kėdainiai) vedant pamokas kitose erdvėse, organizuojant vasaros stovyklas, neformaliojo ugdymo veiklas, taip pat prisidedant prie šio kelio ženklinimo priežiūros. 

Balandžio 2 dieną grupelė mūsų progimnazijos mokytojų prisijungė prie Lietuvos švietimo pagalbos tarnybų ir asociacijos „Camino Lituano“ organizuoto žygio, skirto paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Ėjome pėsčiomis 8 kilometrų atkarpą Surviliškis – Šeteniai. O mokinių atostogų metu 22 progimnazijos pedagogai kartu su „Camino Lituano“ įkūrėjais Mariumi Minkevičiumi ir Evaldu Karaliumi dalyvavo pažintiniame žygyje pėsčiomis nuo Paberžės iki Šetenių. Įveikėme 18 kilometrų etapą Paberžė – Užupės kaimas – Bakainių piliakalnis – Surviliškis – Šventybrastis – Šlaitkalnis – Šeteniai. 

Žygio metu klausėmės istorijos mokytojos Ledinos Marozienės pasakojimų apie šias lankytinas vietas. Šeteniuose Roma Kažukauskienė pasidalijo istorijomis apie rašytojo Česlovo Milošo vaikystę, kūrybą, Šetenių dvaro parką. Didelį įspūdį paliko palei Nevėžį vingiuojantis XIV a. kelias Ryga – Kaunas, šimtamečiai Šventybrasčio ąžuolai ir nuostabus Isos slėnio kraštovaizdis. Žygyje taip pat turėjome galimybę susipažinti su iniciatyvos „NeRegĖjimo galia“ atstovu Povilu Krapiku, kuris būdamas neregys dalyvauja pėsčiųjų žygiuose. Mokytojams buvo nauja patirtis lydėti Povilą jam dar nežinomu maršrutu. Tai padeda labiau suprasti šalia esantį žmogų, turintį negalią. 

Tikimės, kad „Camino Lituano“ kelias bus pritaikomas ugdymo procese ir dar labiau suburs progimnazijos bendruomenę. 

Balandžio 7-ąją pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena. Pažymint šią dieną mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai. Kūryba, edukacija, ekologija, vandensvydis, šokis, joga, grynas oras, vanduo, sveikas maistas, gera nuotaika – tai mūsų sveikata.  Renginius organizavo  mokytojai Jolita, Eglė, Rytis, Donata, Giedrė ir sveikatos priežiūros specialistė Janina.

2022-04-02

„Camino Lituano“ kelias

Šeštadienį mokyklos bendruomenė  prisijungė prie Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos organizuojamo žygio „Camino Lituano“. Keliavome maršrutu „Surviliškis–Šeteniai“. Iniciatyva buvo skirta Pasaulinei autizmo supratimo dienai paminėti. Palaikyti autizmo spektro sutrikimo turinčius vaikus, išmokti pripažinti skirtumus, pažinti  ir suprasti juos susirinko daugiau kaip 100 žygeivių. Akcijoje dalyvavo ir Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos atstovai, žygyje dalyvavo ir asociacijos „Mes kitokie vaikai“ vadovė bei vaikai su tėveliais. Kelionės metu klausėmės daugiakultūrio centro vadovės, istorikės Audronės  Pečiulytės įdomaus pasakojimo apie Zavišinės dvarą, Jokūbą Geištorą, Šventybrastį ir 1863 m. sukilėlius. „Camino Lituano“ savanoris Gediminas pasakojo apie 500 kilometrų per Lietuvą besidriekiantį „Camino Lituano“ kelią, kuris prijungtas prie Europos tarptautinio šv. Jokūbo kelių tinklo.

Šeteniuose, galutiniame žygio etape, visi draugiškai buvom pavaišinti Kėdainių Povilo Lukšio 205 šaulių kuopos skania kareiviška koše ir šilta arbata,  o Č. Milošo kultūros centre kalbėjomės apie ypatingus vaikus, apie mūsų skirtybes, apie kiekvieno vaiko SUPRATIMĄ. Apie Ukrainos kovą už laisvę trumpai papasakojo kijevietė Olesia. Dėkojame visiems už puikiai ir prasmingai praleistą laiką.  

2022-03-31

Šią savaitę įgyvendinome Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) „Olimpinės kartos“ programos finansuojamą projektą „Vandensvydis – dar viena olimpinė sporto šaka“. Projekto tikslas – propaguoti ir populiarinti vandensvydžio sporto šaką progimnazijoje. Veiklas mokiniams pristatė Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas A. Asajavičius ir atsakingas sekretorius, vandensvydžio sporto klubo „Žaibas“ žaidėjas M. Palakauskas. Mokiniai susipažino su vandensvydžio sporto šaka, inventoriumi ir žaidimo taisyklėmis. Progimnazijos  baseine vyko įvadinė parodomoji-mokomoji treniruotė. 

Labai džiaugiamės projekto metu užsimezgusia draugyste su Lietuvos vandensvydžio federacijos atstovais ir tikimės darnaus bendradarbiavimo ateityje!

Draugystė – Pagarba-Tobulėjimas 

Mūsų progimnazijoje kovo 18–22 dienomis vyko renginiai, skirti Pasaulinei vandens dienai paminėti. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, fizinio ugdymo mokytojos Eglė ir Jolita, gamtos mokytoja Agnė vedė mokiniams integruotas kūno kultūros, plaukimo, gamtos pamokas. Mokiniai dalyvavo protmūšyje, degustavo vandenį, sprendė kryžiažodžius, plaukė.
Vanduo ne tik gyvybiškai svarbus gėrimas – jis teikia daug energijos, pasitenkinimo bei skatina fizinį aktyvumą. Gamtos mokslų laboratorija, sporto salė, baseinas – puikios aktyvaus poilsio, žinių ir geros nuotaikos erdvės.

Mūsų progimnazija tęsia projektą Lietuvos mokyklų žaidynės, surengdama 5–8 klasių mokinių plaukimo bei lakroso varžybas.

Progimnazija paminėjo ir Pasaulinę sniego dieną „Ledo ritulys mokykloje“.

 

Į Lietuvos mokyklas sugrįžta didžiausias bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams skirtas projektas „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Po beveik metų pertraukos vyksiančių žaidynių metu dalyviai bus kviečiami vykdyti pasirinktų sporto šakų varžybas, išbandyti inovatyvias sporto šakas ar veiklas, susijusias su fizine veikla, organizuoti ir įgyvendinti sporto šventes mokyklos bendruomenėse.
Dėl pasaulyje susiklosčiusios pandemijos situacijos ir ribotų varžymosi galimybių bei siekiant sukurti saugias žaidynių sąlygas šių metų žaidynės vyks mokyklų viduje, nesivaržant su kitų mokyklų mokiniais, o nugalėtojai bus renkami atsižvelgiant į sporto švenčių, tradicinių ir netradicinių sporto šakų skaičių, sporto švenčių bei sporto šakų viešinimą ir išbandytų inovatyvių sporto šakų arba veiklų skaičių. Taip pat šiais metais bus skirtas išskirtinis apdovanojimas už kilnų elgesį sporte.
Mūsų progimnazija taip pat įsijungė į šį projektą. Nuo sausio 24 dienos startavome su krepšiniu 3×3 tarp 5–8kl. mokinių.

Artėjant gražiausioms metų šventėms  mūsų progimnaziją pasiekė maloni žinia, kad 2021 m. gruodžio 9 d. Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija įvertino progimnazijos mokytojų parengtą 2021-2025 m. Fizinio aktyvumo  skatinimo planą ir priėmė sprendimą pripažinti Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnaziją aktyvia mokykla. 

Aktyvi mokykla – tai erdvė, kurioje mokiniams suteikiama didesnė ir kokybiškesnė fizinio aktyvumo ir sporto patirtis. Ugdydami mokinių sveikatos įgūdžius ir skatindami fizinį aktyvumą įgalinsime mokinius siekti mokymosi sėkmės, sudarysime jiems sąlygas pajausti emocinį pasitenkinimą, užtikrinsime gerą pamokų lankomumą. 

Aktyvios mokyklos modelio kūrimas progimnazijos bendruomenei suteiks dar daugiau galimybių fiziniam aktyvumui ir sportui: ieškosime naujų sprendimų aktyviai laiką leisti ne tik po pamokų, bet ir prieš pamokas bei jų metu, organizuosime aukštos kokybės fizinio ugdymo pamokas bei kursime palankią fizinę aplinką. Aktyvioje mokykloje turėtų būti įvertintas ir pastebėtas kiekvienas jos narys. 

Įgyvendindami fizinio aktyvumo skatinimo planą sieksime pasidalytosios lyderystės: bendradarbiausime su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais) bei socialiniais partneriais.