Projektas „Cross into the languages“

2022-05-12

Įgyvendindamos programos „Erasmus+“ projekto „Cross into the languages“ veiklas, komandos mokėsi pritaikyti istorijos paveldą ugdymo procese. Buvo aplankytas Sigri vienuolynas, Lesbos salos regioninis parkas ir muziejus (UNESCO), dalyvauta edukacijose „Alyvuogių nauda žmogui ir šalies ekonomikai“ ir „Nuo nektaro iki medaus“.

2022-05-10

Antrą programos „Erasmus+“ projekto dieną partneriai iš TR, SK, RO, GR ir LT pristatė savo mieste esančius svarbiausius objektus, pastatus ir įstaigas. Petra (Graikija) miesto mokyklos mokiniai pristatė salos sostinėje Mytilini esančius žymiausius objektus.

2022-05-09

Graikijoje Petra mieste (Lesbo sala) prasidėjo Erasmus+ programos projekto „Cross into languages“ tarptautinio susitikimo savaitė, skirta analizuoti temą „Mano mieste esantys svarbūs pastatai“. Projekto dalyviai iš Turkijos, Rumunijos, Slovakijos, Graikijos ir Lietuvos aplankė mokyklą Petroje, susipažino su švietimo sistema Graikijoje, aptarė mokymosi galimybes saloje. Visi kartu aplankė vieną iš trijų geriausių druskų kasyklų Graikijoje, alyvuogių muziejų, gyvūnų parką ir Aristotelio skulptūrą Egėjo jūros pakrantėje.

2022-04-01

Paskutinę Erasmus+ programos projekto „Cross into the languages“ tarptautinių veiklų dieną  Rumunijos, Turkijos, Slovakijos, Graikijos ir mūsų komandos pristatė parengtą įsimintiniausių savaitės įvykių kroniką, kurioje užfiksavo pastebėtus panašumus ir skirtumus tarp šalių. Dalyviai ne tik pasikartojo visą savaitę septyniomis kalbomis dainuotą Bethoveno 9-ąją simfoniją, bet ir nufilmavo galutinį rezultatą. Buvo keista ir įdomu, kai visi drąsiai dainavo įvairiomis kalbomis tą patį kūrinį.  

Ant popierinių velykinių kiaušinių ir mokiniai, ir mokytojai surašė savo mintis, padėkojo už nuostabiai suorganizuotą projekto veiklų įgyvendinimo savaitę. Paskutinės veiklos metu  dalyviai suprato, kad per savaitę laiko galima susirasti daug naujų draugų, patobulinti savo kalbos žinias, išmokti ir išdrįsti pakalbinti bendraamžį užsienio kalba, todėl  nesudėtinga  buvo atsakyti į  klausimyno „Kaip gerai mes pažįstame vienas kitą“ klausimus. Satu Mare miesto Johann Ettinger mokyklos koordinatorė Maria Grauer įteikė kiekvienam dalyviui sertifikatą, o tada visi  valgė pyragą, kurį Lietuvoje vadiname „Draugystės“ pyragu. 

2022-03-31

Ketvirtą tarptautinio susitikimo dieną Erasmus+ programos projekto „Cross into the languages“ dalyviai turėjo istorijos pamoką Satu Mare (Rumunijoje) miesto muziejuje. Mokiniai išbandė senuosius mokyklinius suolus, o mokytojai – juodąją lentą. Visi dalyviai išbandė VR akinius (rinko puodynes, vaikščiojo virtualiai po istorinio paveldo pastatus), iš juodojo molio gamino vazas. Vėliau Johann Ettinger licėjuje mokiniai sudarė 7 kalbų žodyną tema „Pavasario šventės“, o mokytojai tobulino savo kompetencijas stebėdami kolegų rumunų pamokas. O šios  tarptautinės draugystės tikriausias įrodymas – mokyklos kieme kiekvienos šalies pasodintas medis.

2022-03-30

Erasmus+ programos projekto „Cross into the languages“ dalyviai  trečiąją dieną išvyko į Certeze miestelio istorinio paveldo muziejų. Rumunijos, Turkijos, Graikijos, Slovakijos ir Lietuvos komandas svetingai pasitiko tautiniais rūbais pasipuošusių mažųjų bičiulių pora, kurie  visus pavaišino pasca ir palinka. Muziejuje lietuviai pasijuto it namie: tie patys senoviniai lygintuvai, audimo staklės ir kt. Tik tautiniai drabužiai priminė, kad tai Rumunija. 

Muziejaus kieme visi dalyviai susėdo į mišrias grupes. Tobulindami savo anglų kalbos žinias bendravome ir pynėme tautinių raštų apyrankes. Per pietus ragavome „sarma“, o tada išvykome pamatyti linksmųjų kapinių Sapčinta mieste. Įdomus jausmas, įdomūs ir neįprasti paminklai. 

2022-03-29

Antrą dieną Erasmus+ programos projekto „Cross into the languages“ dalyviai Satu Mare miesto kultūros centre edukacinėje programoje „Velykų belaukiant“ ne tik išgirdo ir pamatė, bet ir patys išbandė įvairias velykinių margučių dažymo technikas, gamino velykinį sūrį, minkė ir kepė „Kürtős“, pasipuošė savo gamybos apyrankėmis iš vilnos, apžiūrėjo kultūros centro ūkyje auginamus gyvūnus ir turiningai leido laiką centro kieme.

2022-03-28

Po trijų savaičių pertraukos programos Erasmus+ projektas „Cross into the languages“ tarptautinės veiklos tęsiasi. Šįkart  susitikome su projekto partneriais iš Turkijos, Graikijos ir Slovakijos Rumunijoje Satu Mare miesto vokiečių pastoriaus Johann Ettinger vardu pavadintoje gimnazijoje. Jaudinanti ir motyvuojanti akimirka ir vėl pamatyti mokinius, mokytojus bei tęsti bendras veiklas tema „Pavasario šventės“.  

Pirmą dieną susitikimas mokykloje prasidėjo nuo muzikos mokytojo paruoštų mokinių muzikinių pasirodymų. Susitikime dalyvavo miesto vicemeras bei švietimo skyriaus inspektorė. Partneriai visi kartu mokėsi dainuoti 9-ąją  Bethoveno simfoniją turkų, rumunų, slovakų, graikų ir lietuvių kalbomis. Rumunijos mokiniai supažindino ir pristatė mokyklą anglų bei vokiečių kalbomis. Projekto koordinatoriai aptarė vykdomų veiklų sėkmingumą, numatė tolesnes veiklas, o mokiniai pristatė savo paruoštus darbus. Visi projekto dalyviai žaidė Kahoot žaidimą „Kiek mes jau pažįstame savo partnerius“. Pasidžiaugėme mūsų žiniomis, kurias aptarėme ragaudami milžiniško dydžio tortą.  

Apžvalginę ekskursiją po Satu Mare miestą pradėjome gaisrininkų istoriniame bokšte. Saulės apšviesta miesto panorama nustebino ne vieną įspūdingais istoriniais statiniais. Puikiai anglų kalbą mokantys Johann Ettinger gimnazijos mokiniai supažindino su miesto žymiomis vietomis. 

Kiekvienas patirtas gėris sušildo sielą

Ketvirtąją tarptautinės programos „Erasmus+“ projekto „Cross into languages“ mobilumo dieną svečiai iš Graikijos, Rumunijos, Slovakijos ir Turkijos praleido ypatingai aktyviai.

Rytmetis progimnazijoje prasidėjo bendra projekte dalyvaujančių mokinių ir mokytojų mankšta. Didžiuodamiesi tuo, kad mūsų bendruomenėje yra populiarinama nauja sporto šaka lakrosas, siekėme ir projekto dalyvius supažindinti su ja ir, be abejo, ekspromtu suformuotos komandos praktiškai išbandė šį įdomų ir žaismingą žaidimą. Ilsėdamiesi visi diskutavome apie sporto ir fizinio aktyvumo poveikį sveikatai.

Šokis – neatsiejama jaunimo laisvalaikio, pasilinksminimo dalis. Mokytoja Jolita projekto dalyvius įtraukė į šiuolaikinio šokio sūkurį, visi mokėsi kurti šokio kompoziciją. Maloniai pasišokę projekto partneriai „išbandė“ mūsų baseiną: dalyvavo plaukimo pamokoje, kurią organizavo mokytojas Rytis.

Popiet svečiai kartu su mūsų progimnazijos komanda įsitraukė į kūrybinę veiklą: dalyvavo teatro pamokoje, kurią organizavo Krakių kultūros centro meno vadovai Erika Usevičiūtė ir Paul Attmere. Ačiū jiems. Ši veikla visiems labai patiko. Kartu mokėmės įvairių teatro elementų, atlikome etiudus, kūrėme spektaklį, žaidėme.

Susitikimas baigėsi iškilminga vakariene „Raganėje“, kur projekto dalyviai skanavo lietuviškos virtuvės paveldą – virtinukus. Vakarienės metu visiems projekto dalyviams ir mūsų bendruomenės komandai padėkas skyrė progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė, projektų koordinatorė Ramunė Misiūnienė. Laimingi svečiai dėkojo už svetingumą.

Išsiskirdami projekto partneriai įsipareigojo nuolat palaikyti ryšius ne tik nuotoliniu būdu, bet  aptarė galimybes dėl naujojo projekto rengimo – juk užsimezgę tokie šilti ir konstruktyvūs projekto dalyvių santykiai turi plėstis bei turtėti. Kiekvienas dalyvaudamas projekto veiklose skleidžia savo patirtį ir tiek daug išmoksta iš kitų…

2022-02-28

Projekto partnerių viešnagė prasidėjo

Paskutinę šių metų žiemos dieną progimnazijos bendruomenė sulaukė garbingų svečių iš Graikijos, Rumunijos, Slovakijos ir Turkijos —programos „Erasmus+“ projekto „Cross into the languages“ partnerių.

Kiekvienos šalies komandą mūsų mokiniai svetingai pasitiko dėvėdami tautinius rūbus su duona ir druska, lietuviško dosnumo ir vaišingumo simboliais. Sutikimo šventėje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Tomas Bičiūnas, kuris pasidžiaugė partnerių mobilumu, palinkėjo svečiams turiningai praleisti laiką Lietuvoje, mūsų nuostabiame mieste Kėdainiuose.

Progimnazijos direktorės Linos Adomaitienės kvietimu buvo išreikštas visų projekto solidarumas ir vienybė Ukrainai, tylos minute pagerbtas Rusijos vykdomų karo veiksmų šioje šalyje aukų atminimas.

Programos „Erasmus+“ koordinatorė progimnazijoje mokytoja Ramunė Misiūnienė pastebėjo, kad nors projekto „Cross into the languages“ įgyvendinimo laikas jau baigiasi, partneriams vertėtų pamąstyti apie naująjį, tęsti išvystytus prasmingus ir draugiškus ryšius.

Mūsų svečiai stebėjo mokinių pasirodymą, progimnazijos pristatymą ne tik mokinių sukurtoje vaizdo medžiagoje, bet ir tiesiogiai apžiūrėdami erdves, susipažindami su mokiniais ir mokytojais. Visų 4 šalių mokiniai aktyviai dalyvavo „Kahoot!“ viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą“.

Projekto partnerius mokytojus priėmė savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė. Mokiniai dalyvavo Arnetų namuose vykusiose edukacijose: pynė iš siūlų juosteles, o iš vytelių— paukščiukus, mokėsi velti.

Taigi pirmoji diena mūsų svečiams praėjo prasmingai ir įdomiai.

Kėdainių Žinios 2022 02 28 ( pradžia 4.37 min.)

(2019-09-30 – 2021-09-30 (bus patęstas dėl COVID-19))

Erasmus+ projekto “Cross into the languages” mokytojų ir mokinių komanda dalyvavo projekto veiklose Slovakijoje Zlate Moravce mieste. Visi partneriai iš Turkijos, Slovakijos, Graikijos, Rumunijos mokėsi būti kavinės darbuotojais ir klientais, kūrė teatro figūras, dalyvavo įvairiose pamokose Zlate Moravce Pribinka pagrindinėje mokykloje. Projekto dalyviai aplankė miestelio meriją, miesto muziejų. Mokiniai džiaugėsi nuostabiais vakarais draugų slovakų šeimose.

2020 metų sausio mėnesį pagal numatytą projekto veiklą mokiniai mokėsi kurti dialogus tema “Bibliotekoje”. Šį kartą 6 ir 7 klasių mokiniai užduotis atliko anglų kalba.

2019 metų gruodžio mėnesį mokiniai iš Slovakijos, Turkijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos kūrė kalėdinius atvirukus. Gražiausi atvirukai su šilčiausiais linkėjimais iš Lietuvos išsiųsti šalims partnerėms. 

2019 metų lapkričio 4-9 dienomis 5 mokytojų ir 5 mokinių komanda iš progimnazijos dalyvavo Erasmus+ projekto partnerių susitikime Turkijoje, Konijos miesto Meram Alparslan vidurinėje mokykloje.

Mokytojai vykdė įvairias veiklas, padėjo  mokiniams, susipažino su IT priemonių taikymo galimybėmis užsienio (anglų, vokiečių) kalbos pamokose, stebėjo, kaip taikomi interaktyvūs mokymo metodai, imituojant realias gyvenimo situacijas užsienio (anglų, vokiečių) kalba. Visi dalyviai pabrėžė tarpdiscipliniškumo svarbą užsienio kalbos pamokose. Konijos miesto Švietimo skyriuje projekto partneriai— mokytojai iš Slovakijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos— aptarė švietimo sistemų panašumus ir skirtumus šalyse, kurios dalyvauja šiame Erasmus+ projekte.

Mokinių veikla buvo orientuota į projekto paraiškoje nurodytą  temą, būtent, “Apsipirkimas turguje”.  Mokiniai išbandė savo galimybes „pirkdami“ maisto produktus, drabužius ir kt. Tai darydami jie praktiškai panaudojo teorines žinias, pritaikė išmoktas frazes ir žodžius, kuriuos  reikia pavartoti apsilankymo turguje ar kitoje apsipirkimo vietoje metu.  Taip pat mokiniai dalyvavo Meram Alparslan vidurinės mokyklos mokytojų vedamose pamokose, pertraukų metu bendravo, žaidė su mokykloje besimokančiais mokiniais.  Be to, kiekviena delegacija pristatė paruoštą medžiagą apie savo mokyklas. Partnerių turkų mokykloje surengtas tarptautinis logotipo konkursas. LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos logotipas buvo paskelbtas tarptautiniu.  

Susitikimo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Konijos miesto ir regiono istorija ir tradicijomis. Meram Alparslan mokyklos projekto komanda tikslingai organizavo   įvairių net pasaulyje gerai žinomų objektų (Mevlana muziejaus, trečiojo amžiaus stačiatikių cerkvės, Mokslo centro, Drugelių slėnio, vieno iš seniausių miestų Čatal Hiujuke, vieno iš požeminių miestų Kapadokijos regiono urvuose, Balandžių slėnio) lankymą.    

Dalyviai taip pat pabuvojo popamokinės veiklos centre, kur stebėjo, kaip galima mokymosi procese panaudoti atliekas, kurti įvairias priemones.

Diskusijų metu buvo aptartos kiekvieno partnerio pareigos ir numatytos veiklos iki kito susitikimo. Visi projekto dalyviai bendravo  anglų arba vokiečių kalbomis.

About our school. LSU das „Aušros“ Progymnasium Kėdainiai

Tarptautinis Erasmus + mobilumo projektas Nr. 2019-1-LT01-KA229-060592

Grįžti