Projektas „COME TOGETHER“

2023-06-09

Birželio 8 dieną Erasmus+ programos projekto „Come together“ mokinių ir mokytojų komandos kanojomis plaukė Landvero kanalu, jungiančiu Šprė upės viršutinę dalį su apatine dalimi. Diena baigėsi mokyklos mokinių muzikiniais pasirodymais, projekto mobilumo sertifikatų įteikimu bei visą savaitę vykusio nuotraukų konkurso nugalėtojų paskelbimu ir apdovanojimu – jais tapo mūsų komandos narys Klaidas ir jį priėmusi Hanna. Penktadienį projekto dalyviai atsisveikino su mokinius svetingai priėmusiomis vokiečių šeimomis ir Carl Zeiss Oberschule mokyklos bendruomene.

Vokietijoje vyko jau paskutinis šio projekto susitikimas, leidžiantis pažinti ne tik Vokietijos, bet ir kitų projekto partnerių šalių kultūrinę įvairovę. Erasmus+ programa praturtina gyvenimus, keičia mintis!

2023-06-08

Birželio 6 dieną Erasmus+ programos projekto „Come together“ dalyviai  aplankė žymiausias Berlyno  vietas. Mokiniai lankėsi Vokietijos parlamento rūmuose – Bundestage. Vėliau prasidėjo orientacinės varžybos, kurių metu mišrios mokinių komandos turėjo susirasti lankytinas  Berlyno vietas, atlikti įvairias užduotis. Šios veiklos metu mokiniai ne tik  susipažino su miesto architektūra, kultūra ir istorija, bet ir plėtojo kultūrinę, kalbinę ir pažinimo kompetencijas bei gerino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Dienos veiklos baigėsi  Berlyno televizijos bokšte. Projekto dalyviai ne tik grožėjosi įspūdinga miesto panorama, bet ir žiūrėjo virtualios realybės filmą apie Berlyno istoriją.  Na, o birželio 7 dieną  vėl sugrįžome į Carl Zeiss Oberschule mokyklą, kur  mišrios bendraamžių mokinių komandos ruošė patiekalus pietums  (pradedant apsipirkimu parduotuvėje ir baigiant patiekalų ruoša, stalų padengimu, maisto patiekimu). Po pietų mokiniai įsitraukė į įvairių sporto šakų komandinius žaidimus, o dieną baigė  veiklomis šeimose.

2023-06-05

2023 m. birželio 5 dieną prasidėjo Erasmus+ programos projekto „Come together“ šeštojo tarptautinio susitikimo savaitė Vokietijoje. Projekto dalyviai iš Turkijos, Vokietijos, Serbijos, Estijos, Nyderlandų ir Lietuvos susitiko Berlyno Carl Zeiss Oberschule mokykloje. Mūsų progimnazijai atstovaujantys mokiniai susipažino su projekto partneriais iš kitų šalių. Visi projekto dalyviai pristatė savo šalis, dalyvavo pamokose ir edukaciniuose užsiėmimuose, o po jų vyko į buvusį Tempelhofo oro uostą, kur galėjo geriau vieni kitus pažinti žaisdami įvairius žaidimus. Po ilgos ir turiningos dienos, mokiniai laisvalaikį leido su juos svetingai priėmusiomis šeimomis. Pirmoji diena buvo pilna įspūdžių ir įdomios veiklos.

2023-03-23

Serbija yra Europos šalis, kuriai būdinga didelė kultūrinė įvairovė, todėl projektinė veikla suteikia daugiau galimybių ją pažinti. Kovo 23 dieną progimnazijos komanda kartu su „Erasmus+“ programos projekto „Come together“ partneriais leidosi į pažintinę ekskursiją po Indjijos savivaldybę. Mokytojai susitiko su Indjijos savivaldybės meru, vėliau mokinių ir mokytojų komandos lankėsi etnografiniame muziejuje, Keltų kaimelyje, kur susipažino su vyndarystės tradicijomis Stari Slankamen vynuogyne, plaukė katamaranu antrąja pagal ilgį Europoje Dunojaus upe, klausėsi bendruomenės koncerto Kultūros centre. Diena baigėsi iškilmingu projekto mobilumo sertifikatų įteikimu. Penktadienį laukia atsisveikinimas su mokinius svetingai priėmusiomis serbų šeimomis ir Osnovna škola „Braća Grulović“ mokyklos bendruomene. Birželį Vokietijoje vyks paskutinis šio projekto susitikimas, kuriame dalyvaus mūsų 6–8 klasių mokiniai, vykdę projekto veiklas ir priėmę savo šeimose projekto „Come together“ partnerių mokinius iš užsienio šalių.

„Erasmus+“ programa „praturtina gyvenimus, keičia mintis!“

2023-03-22

Kovo 22 dieną „Erasmus+“ programos projekto „Come together“ mokinių ir mokytojų komandos keliavo į Serbijos sostinę Belgradą. Aplankyta bizantiškoji Sveti Sava katedra – didžiausia Europos stačiatikių cerkvė, Knez Mihajlova senamiesčio architektūrinis ansamblis, Serbijos Respublikos Nacionalinė Asamblėja. Sostinė sužavėjo ne tik architektūriniu paveldu, bet ir pažintimi su serbų kilmės mokslininko Nikola Tesla išradimais. Visai komandai teko pabuvoti žymaus fiziko, mechanikos ir elektros inžinieriaus muziejuje. Turininga diena tęsėsi Belgrado universiteto Biologijos fakulteto Jevremovaco botanikos sode. „Erasmus+“ projektų mobilumai dovanoja puikias, visapusiškai praturtinančias kalbų, istorijos, geografijos, gamtos mokslų ir gyvenimo įgūdžių pamokas.

2023-03-21

Kovo 21 diena prabėgo lankant žymiausias Novi Sad bei Sremski Karlovci miestų vietas ir Petrovardino tvirtovę. „Erasmus+“ programos projekto „Come together“ dalyviai turėjo galimybę pažinti Serbijos istoriją, architektūrą ir kultūrą iš arti. Mokiniai, dalyvaudami bendrose veiklose, plėtojo kultūrinę, kalbinę ir pažinimo kompetencijas bei gerino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Visus šios savaitės vakarus mokiniai praleis bendraamžių iš Serbijos šeimose, susipažins su jų kasdieniu gyvenimu, laisvalaikiu, tradicijomis ir kultūra.

2023-03-20

2023 m. kovo 20 dieną prasidėjo „Erasmus+“ programos projekto „Come together“ penktojo tarptautinio susitikimo savaitė Serbijoje. Projekto dalyviai iš Vokietijos, Turkijos, Serbijos, Estijos, Nyderlandų ir Lietuvos susitiko Beškos Osnovna škola „Braća Grulović“ mokykloje. Mūsų progimnazijai atstovaujantys 6 klasių mokiniai susipažino su projekto partneriais iš kitų šalių. Visi projekto dalyviai pristatė savo tradicijas, patiekalus, dainas ir žaidimus, dalyvavo pamokose ir edukaciniuose užsiėmimuose, o po jų vyko į ekskursiją po Beškos miestelį. Pirmoji diena buvo pilna įspūdžių ir įdomios veiklos.

2022-11-10–11

Lapkričio 10 dieną progimnazijos 6-7 klasių mokinių ir mokytojų komanda kartu su Erasmus+ programos projekto „Come together“ partneriais vyko į pažintinę ekskursiją po Nyderlandų sostinę Amsterdamą, lankėsi „Upside Down“ iliuzijų muziejuje, Valstybiniame Nyderlandų meno muziejuje, plaukiojo laivu Amsterdamo kanalais ir grožėjosi įspūdinga miesto architektūra. Nepakartojamais įspūdžiais, vertingomis kultūrinėmis ir edukacinėmis patirtimis bei naujomis pažintimis praturtinusi savaitė artėja į pabaigą.

Lapkričio 11 dieną projekto dalyviai atsisveikins su mokinius svetingai priėmusiomis olandų šeimomis ir Broeckland College mokyklos bendruomene iki naujų projekto susitikimų Serbijoje ir Vokietijoje 2023 metų balandžio ir birželio mėnesiais, kuriuose dalyvaus mūsų 6-8 klasių mokiniai, vykdę projekto veiklas ir priėmę savo šeimose projekto „Come together“ partnerių mokinius iš Serbijos ir Vokietijos šių metų birželio mėnesį. Didžiausios tarptautinės švietimo, mokymo ir jaunimo programos Erasmus+ šūkis: „Praturtina gyvenimus, keičia mintis!“.

2022-11-09

Lapkričio 9 dieną Erasmus+ programos projekto „Come together“ mokinių ir mokytojų komandos dalyvavo dailės dirbtuvėse netradicinėje aplinkoje-ūkyje. Po dirbtuvių visi lankėsi edukacinėje ekskursijoje Woerdene ir sūrių degustacijoje. Projekto dalyviams buvo įteikti mobilumo sertifikatai. Vakarą mokiniai praleido šeimininkų šeimose, susipažino su Nyderlandų šeimų gyvenimo tradicijomis, o mokytojai vyko į istorinę-architektūrinę ekskursiją po Utrechto miestą.

2022-11-08

Lapkričio 8 dieną Erasmus+ programos projekto „Come together“ mokinių ir mokytojų komandos dalyvavo Nyderlandų Broeckland College mokyklos sportinėse veiklose. Pasportavę svečiai kartu su šeimininkais turėjo galimybę dalyvauti „Stop motion“ filmukų kūrybinėse dirbtuvėse, žaidė tradicinius olandų žaidimus, kartu gamino ir ragavo patiekalus. Bendrose veiklose mokiniai plėtojo kalbines kompetencijas bei gerino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

2022-11-07

2022 m. lapkričio 7 dieną prasidėjo Erasmus+ programos projekto „Come together“ ketvirtojo tarptautinio susitikimo savaitė Nyderlanduose. Projekto dalyviai iš Vokietijos, Turkijos, Serbijos, Estijos, Nyderlandų ir Lietuvos susitiko Breukeleno miesto Broeckland College mokykloje. Mokyklos administracija ir bendruomenė pristatė savo mokyklą. Mūsų progimnazijai atstovaujantys 6–7 klasių mokiniai susipažino su projekto partneriais iš kitų šalių, pristatė vieni kitiems savo šalis, dalyvavo pamokose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Po pamokų visi vyko į ekskursiją po Breukeleno miestą.

Birželio 13–17 dienomis Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje svečiavosi programos Erasmus+ projekto „Come together“ dalyviai – 10 mokytojų ir 21 mokinys iš Vokietijos, Turkijos, Nyderlandų, Estijos ir Serbijos. Projekto mobilumu siekiama plėsti Europos šalių kultūrų įvairovės pažinimą, skatinti toleranciją ir pagarbą kitiems, stiprinti projekto dalyvių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, tobulinti užsienio kalbų žinias, ugdyti kritinį mąstymą ir problemų sprendimo įgūdžius.

Atradimų, naujų patirčių ir gerų emocijų kupina mobilumo savaitė Lietuvoje prabėgo labai greitai. Jos metu svečiai stebėjo mūsų progimnazijos mokinių meninius pasirodymus, dalyvavo viktorinoje apie Lietuvą, apžiūrėjo modernias progimnazijos erdves, susipažino su lietuviškomis tradicijomis ir kultūra, ragavo lietuviškų patiekalų. Mokiniai iš užsienio ir Lietuvos vieni kitiems pristatė pranešimus apie savo šalį, žaidė žaidimus, organizavo viktorinas ir degustacijas. Kūrybiškumą ir pažinimo džiaugsmą skatino praktiniai užsiėmimai – šokio ir muzikos dirbtuvės, interaktyvios 3D pamokos, komandinę projekto dalyvių dvasią ir draugystę tarp skirtingų šalių atstovų sustiprino ir visus suvienijo lakroso pamoka bei linksmosios estafetės. Projekto dalyviams puikų įspūdį paliko ne tik turiningos ir įvairios veiklos šviesiose ir moderniose progimnazijos vidaus ir lauko erdvėse, bet ir amatų pamokos Arnetų namuose, pažintinės išvykos į Kėdainių senamiestį, Trakus, Kauną ir Vilnių. Šių trumpalaikių tarptautinių mainų metu šešių projekto partnerių šalių mokiniai ir mokytojai įgijo bendravimo ir bendradarbiavimo, komandinio darbo patirties, lavino kritinį mąstymą ir problemų sprendimo įgūdžius, pažino šalies kultūrą ir mokėsi vieni iš kitų.

Džiaugiamės mūsų progimnazijos tėvų bendruomenės aktyviu įsitraukimu į projektinę veiklą – mokinius iš užsienio šalių šiltai priėmė ir viso mobilumo metu globojo 58 klasių mokinių šeimos, organizavo vaikų laisvalaikį vakarais, supažindino su šeimų gyvenimo tradicijomis. Didžiuojamės aktyviai į projektinę veiklą įsitraukusia šaunių ir draugiškų mūsų progimnazijos mokinių bei kūrybingų, aktyvių mokytojų komanda. Vėliau projektinės veiklos persikels į Nyderlandus (2022 m. lapkričio mėnesį), Serbiją (2023 m. balandžio mėnesį) ir Vokietiją (2023 m. birželio mėnesį).

2022-05-18

Gegužės 18 dieną Erasmus+ programos projekto „Come together“ mokiniai iš Vokietijos, Turkijos, Nyderlandų, Serbijos, Estijos ir Lietuvos dalyvavo edukacinėje programoje Talino Rakett69 mokslo centre, o mokytojai lankėsi Estijos respublikos Švietimo ministerijoje ir susipažino su Estijos švietimo sistema. Vėliau visi dalyviai grožėjosi miesto panorama iš Skywheel apžvalgos rato. Po turiningų užsiėmimų Talino mieste projekto dalyviai susirinko Tallina Südalinna Kool mokykloje ir popietę praleido 80-ųjų vakarėlyje-diskotekoje.

Gegužės 19 dieną projekto dalyviai vyko į garsiausio estų kompozitoriaus Arvo Pärt centrą, susipažino su jo kūryba ir biografija, dalyvavo dailės terapijos užsiėmime, klausydamiesi Arvo Pärt muzikos. Antroji dienos pusė buvo pilna sportinio azarto. Mokiniai ir mokytojai irklavo Rummu ežere, kopė į kalkakmenio kasyklų kalvas.

Projekto „Come together“ dalyviai praleido turiningą savaitę Estijoje – pažino krašto kultūrą ir tradicijas, susirado naujų draugų, sustiprino komandinio darbo įgūdžius.

2022-05-17

Gegužės 17 dieną Erasmus+ programos projekto „Come together“ dalyviai iš Vokietijos, Turkijos, Nyderlandų, Serbijos, Estijos ir Lietuvos Tallina Südalinna Kool mokykloje mokėsi tradicinių amatų, patiekalų gamybos, liaudies šokių. Po užsiėmimų mokykloje mokiniai ir mokytojai vaikščiodami po Talino senamiestį susipažino su miesto istorija bei žymiausiomis vietomis.

2022-05-16

Prasidėjo Erasmus+ programos projekto „Come together“ tarptautinio susitikimo savaitė Estijoje, Taline. Gegužės 16d. projekto dalyviai iš Vokietijos, Turkijos, Serbijos, Estijos, Nyderlandų ir Lietuvos dalyvavo pamokose Tallinna Südalinna Kool mokykloje, susitiko su direktoriumi ir administracija. Šeimininkai pristatė savo šalį ir mokyklą. Mokiniai bei mokytojai iš partnerių šalių vedė interaktyvias pamokas apie savo mokyklą, miestą ir šalį estų mokiniams ir organizavo viktoriną. Po pamokų visi mokiniai stebėjo kino filmą „Vaistininkas“ („Apoteeker Melchior“), o mokytojai aplankė Kadrioru parką ir prezidentūrą.

2022-01-17

2022 m. sausio 17–21 dienomis Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA229) bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto COME TOGETHER (Nr. 2020-1-DE03-KA229-077423_2) partnerių susitikime Konijos mieste, Turkijoje. Projekto tikslas – pažinti kitų šalių tradicijas ir kultūrą, ugdyti toleranciją. Susitikimo dalyviai iš Turkijos, Estijos, Serbijos, Vokietijos ir Lietuvos dalyvavo bendrose veiklose Mehmet-Hanife Yapıcı Anadolu Lisesi mokykloje. Turkų mokiniai pristatė savo tautinius drabužius, liaudies šokių ir dainų meninę programą, mokė svečius savo šokių. Mokiniai susipažino su turkų šeimos tradicijomis, gyvenamąja aplinka, grožėjosi Konijos miesto apylinkėmis. Mokytojai susitiko su Konijos miesto meru, susipažino su Turkijos švietimo sistema, lankėsi Konijos provincijos nacionalinio švietimo direktorate, dalyvavo diskusijoje apie nuotolinį ugdymą projekto partnerių šalyse, dalinosi patirtimi. Vėliau mokiniai ir mokytojai vyko į pažintinę ekskursiją į unikalų Kapadokijos kraštą, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą, lankėsi Kaymakli požeminiame mieste, balandžių slėnyje, grožėjosi kalvotu kraštovaizdžiu, unikaliomis kalvomis, vadinamomis Fėjų kaminais, dalyvavo edukacinėje programoje, kur susipažino su senaisiais keramikos gamybos būdais. Šeimininkai pakvietė dalyvius ir į patyriminę edukaciją Konijos mokslo centre. Čia mokiniai ir mokytojai išbandė interaktyvius eksponatus bei planetariume stebėjo sferinį kiną. Taip pat projekto dalyviai lankėsi privačiame PEMA koledže, susipažino su šios ugdymo įstaigos moderniomis ugdymosi aplinkomis. Nuostabių akimirkų patyrėme apsilankę poeto ir dvasininko Mevlanos muziejuje bei tradicinių amatų mugėje. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda nuoširdžiai dėkoja projekto šeimininkams už svetingumą, draugystę, naujas patirtis ir laukia naujų „Erasmus+“ projekto COME TOGETHER susitikimų kitose partnerių šalyse.

2021-06-23

Projektų sėkmė – komandinis darbas

Projektas „Come Together“ orientuotas į mokyklų bendruomenių sukurtus ryšius. Projekto tikslas – skatinti toleranciją ir pagarbą kitiems, stiprinti projekto dalyvių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, tobulinti užsienio kalbų žinias, ugdyti kritinį mąstymą ir problemų sprendimo įgūdžius. Projektu siekiama teigiamo ir ilgalaikio poveikio geresniam socialinės, etninės, kalbinės ir kultūrinės įvairovės suvokimui ir pripažinimui, žmogaus teisių ir demokratijos supratimui, tolerancijos ir pagarbos kitiems žmonėms ir kultūroms skatinimui.

Skaitykite daugiau „Švietimo naujienos“ puslapyje: https://www.svietimonaujienos.lt/projektu-sekme-komandinis-darbas/?fbclid=IwAR1qlmJXtA65K0WRsuSMiKgI2oecxWSuudaapfO5XZHZLDqYS-dGRe2OzNw

2021-05-28

Gegužės 28d. vyko programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA229) bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto Come Together mokyklų-partnerių – Carl-Zeiss-Oberschule Integrierte Sekundarschule mit gymnasialer Oberstufe (Berlynas, Vokietija), Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos ir Osnovna Škola „Braća Grulović“ (Beška, Serbija) mokytojų ir mokinių virtualus susitikimas. Mūsų progimnazijai atstovavo anglų kalbos mokytojų bei septintų klasių mokinių komanda: Ūla (7a), Rojus (7b), Augustė (7d), Erika (7d), Armandas (7d). Susitikimo dalyviai turėjo galimybę virtualiai pakeliauti po mokinių pristatomas šalis bei dalyvauti viktorinoje ir pasitikrinti, kiek daug sužinojo apie projekto partnerių šalis. Po viktorinos mokiniai papasakojo apie savo pomėgius ir laisvalaikį, pasidalijo lūkesčiais dėl ateinančių projekto susitikimų ir veiklų.

2021-05-26

Gegužės 26 d. anglų kalbos mokytojos E. Lavrukėnienė dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Nauja realybė – skaitmeninis mokytojas“, kurią organizavo Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba ir Kėdainių profesinis rengimo centras. Mokytoja dalijosi patirtimi ir skaitė pranešimus „Skaitmeniniai įrankiai – raktas į sėkmingą projektų įgyvendinimą“.

2021-05-11

Gegužės 7d. vyko programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA229) bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto Come Together mokyklų-partnerių – LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos ir Osnovna Škola „Braća Grulović“ (Beška, Serbija) mokytojų ir mokinių virtualus pažintinis susitikimas. Mūsų progimnazijai atstovavo anglų kalbos mokytojų ir septintų klasių mokinių komanda. Susitikimo dalyviai susipažino, pristatė savo šalis, pasakojo apie tradicijas, kultūrą, kalbą, nacionalinę virtuvę, peržiūrėjo mokinių parengtus filmukus ir pateiktis. Projekto tikslas – plėsti Europos šalių kultūrų įvairovės pažinimą, skatinti toleranciją ir pagarbą kitiems, stiprinti projekto dalyvių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, tobulinti užsienio kalbų žinias.

Džiaugiamės mokinių kūrybiškais darbais, entuziazmu, noru dalyvauti projektinėse veiklose bei laukiame naujų pažinčių su kitų projekto mokyklų-partnerių komandomis.

2021-04-13

Balandžio 8 d.  Erasmus (KA229)  projektų “Come together” ir “Be my guide –  I want to know your culture” koordinatorės anglų kalbos mokytojos Erika Lavrukėnienė ir  Aurelija Kuperskienė dalyvavo  Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos ilgalaikės programos „Į mokinį orientuotas ugdymo procesas: strategijų ir metodų beieškant“ I modulio –  „Erasmus+ projektai. Virtualios bendravimo ir bendradarbiavimo veiklos“ gerosios patirties renginyje ir skaitė pranešimą „Erasmus+ projektų vykdymo sėkmės ir iššūkiai“. 

Erasmus+ (KA229) projekto “Come Together” partneriai iš Vokietijos, Nyderlandų, Serbijos, Turkijos ir Estijos mokyklų siunčia mūsų progimnazijos bendruomenei Kalėdinius sveikinimus ir linkėjimus.

(2020-11-01 iki 2022-10-31, pratęstas iki 2023-08-31)