Projektas „BE MY GUIDE – I WANT TO KNOW YOUR CULTURE“

2023-05-05

Būk mano gidu – noriu pažinti tavo kultūrą!

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija nuo 2020 m. rugsėjo mėn. vykdė „Erasmus+” KA229 bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių projektą „Būk mano gidu – noriu pažinti tavo kultūrą“ (angl. „Be My Guide – I want to know your culture“). Pagrindinis projekto uždavinys buvo didinti projekto dalyvių tarpkultūrinį sąmoningumą, plėtoti pažinimo, bendradarbiavimo, kultūrines bei kitas kompetencijas ir gilinti žinias apie savo ir kitų šalių istoriją, geografiją, literatūrą, papročius bei tradicijas. Mokiniams buvo sudaryta galimybė išbandyti gido profesiją savo ir kitose šalyse.

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/buk-mano-gidu-noriu-pazinti-tavo-kultura/

Kovo 13–17 d. progimnazijos šeši 5a ir 6c klasių mokiniai ir mokytojų komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ KA229 projekto „Be my quide – I want to know your culture“ projekto partnerių susitikime Stambulo Melahat Sefizade Ortaokulu Kadikoy mokykloje Turkijoje. Projekto tikslai yra didinti projekto dalyvių kultūrinį sąmoningumą, plėsti žinias apie kitų šalių istoriją, kultūrą, papročius bei tradicijas, gilinti pažintines, kalbines bei socialines kompetencijas. Penkių šalių atstovai iš Austrijos, Lenkijos, Slovakijos, Lietuvos ir Turkijos dalyvavo veiklose ir pamokose, kurių metu mokėsi gaminti nacionalinius turkų patiekalus, šokti tradicinius šokius, siuvinėti, atliko loginio mąstymo užduotis. Projekto dalyviai gilino savo kompetencijas dalyvaudami ekskursijose su gidu Stambule. Jie lankėsi istorinėse vietose – Galatos bokšte, sultono Ahmedo aikštėje, šv. Sofijos sobore, Topkapi rūmuose ir kt., plaukė Bosforo sąsiauriu. Garbingai atstovaudami Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos bendruomenę ir Lietuvą, tikime, kad skirtingų kultūrų ir tautų draugystė persipins į naujus projektus!

2023 m. kovo 13–17 d. vyks Erasmus+ projekto „Be my guide – I want to know your culture“ partnerių susitikimas Turkijoje. Pradedama pretendentų atranka.

2022-10-21

Penktadienį buvo paskutinė projekto „Be my guide – I want to know your culture“ vizito diena Lietuvoje. Vykome į Trakus, kur apžiūrėjome Trakų pilį, pasivaikščiojome Galvės ežero pakrantėmis, susipažinome su pilies istorija. Atsisveikinę su partneriais iš Lenkijos, išvykome į Vilnių. Apžiūrėję senamiestį, papietavome ir, pažadėję susitikti Turkijoje kovo mėnesį, atsisveikinome su svečiais iš Austrijos, Turkijos ir Slovakijos.

Kėdainių Žinios 2022 10 21 https://youtu.be/4J000iVmhjE

2022-10-20

Ketvirtadienį projekto „Be my guide – I want to know your culture“ partneriai didžiąją dienos dalį praleido mokykloje. Jie dalyvavo 3D pamokoje, pristatė savo šalių tradicijas, papročius, šventes, pasiskirstę į grupes, aktyviai įsitraukė į muzikos ir šokio pamokas. Žinias apie Lietuvą apibendrino smagiai žaisdami virtualios aplinkos žaidimą „Kahoot“, skirtą viktorinoms. Svečiai išbandė lakroso žaidimo galimybes ir susipažino su taisyklėmis. Vakare visi susirinko pasibūti ir pabendrauti kavinėje „Raganė“.

2022-10-19

Žvarbų trečiadienio rytą projekto „Be my guide – I want to know your culture“ dalyviai išvyko į Šiaulius. Pakeliui aplankė Kryžių kalną, kuris paliko neišdildomą įspūdį mūsų svečiams. Po to visi vykome į Šokolado muziejų, kur išgirdome šokolado atsiradimo istoriją, susipažinome su saldainių fabriko „Rūta“ darbuotojais ir technologija, gaminome šokoladinius saldainius. Prisismaližiavę ėjome valgyti pietų bei ieškoti lauktuvių namiškiams.

2022-10-18

Projekto „Be my guide – I want to know your culture“ partneriai lankėsi Kaune, kur gidas Linas įdomiai papasakojo apie miesto istoriją, parodė įspūdingiausias Kauno vietas. Po ekskursijos vykome žaisti boulingą, kur visi džiaugėmės vienas kito sėkmingu žaidimu.

2022-10-17

Mūsų progimnazija sulaukė Erasmus+ projekto „Be my guide – I want to know your culture“ partnerių iš Austrijos, Lenkijos, Slovakijos ir Turkijos. Ryte svečiai rinkosi progimnazijoje, kur direktorė pristatė mūsų mokyklą, visi drauge žiūrėjome koncertą, lankėmės įvairiuose kabinetuose, susitikome su Kėdainių policijos komisariato atstovais. Po pietų šalių partnerių mokytojai vyko į rajono savivaldybę, kur susitiko su administracijos direktoriaus pavaduotoju G. Muzniku bei švietimo departamento vedėja V. Dobrovolskiene, o mokiniai vyko į Arnetų namus ir išbandė įvairius amatus. Dienos pabaigoje visi svečiai dalyvavo ekskursijoje po mūsų senamiestį, kurią vedė E. Mongirdaitė. Nuoširdžiai dėkojame LR seimo nariui T. Bičiūnui bei policijos komisariatui už dovanas mūsų svečiams.

2022-05-27

Kelionės įspūdžiai

2022-05-26

Gegužės 26 dieną projekto „Be my guide – I want to know your culture“ dalyviai Humenné miesto centre pagal pateiktas užuominas ieškojo įvairių objektų, kuriuos suradę ir nufotografavę patalpino miesto žemėlapyje. Šalių partnerių mokytojai aptarė tolesnes projekto veiklas. Vakare visi dalyviai rinkosi mokykloje Základná škola, kurioje vyko tradicinė Majales šventė. Jos metu mokyklos mokiniai šoko liaudies šokius bei dainavo slovakiškas dainas. Vakaro metu vyko loterija ir buvo išrinkti „Metų karalius“ ir „Metų karalienė“. Tądien taip pat apsilankėme merijoje, kurioje miesto vicemeras pasveikino projekto dalyvius ir įteikė atminimo dovanėles.

Penktadienį visi dalyviai rinkosi miesto bažnyčioje ir apžiūrėjo jos pastatus. Po to miesto pilyje – muziejuje susipažinome su miesto istorija ir apžiūrėjome ekspoziciją. Po pietų vykome į miesto šventę. Po šios gražios šventės, atsisveikinę su projekto partneriais, išvykome į oro uostą.

2022-05-24

Gegužės 24 dieną projekto „Be my guide – I want to know your culture“ partneriai – Austrija, Turkija, Lietuva, besilankantys Slovakijoje, dalyvavo ekskursijoje su gidu po Košicės senamiestį. Jasove esančioje oloje pamatė stalaktitus bei stalagmitus. O gegužės 25 dieną dalyvavome mokyklos Zakladna škola, Kudlovska, Humenne surengtoje „Mokslo ir technologijų dienoje“. Jos metu partnerių šalių mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose. Po pietų susipažinome su vietiniais amatais Zemlinské Hámre, kur mokiniai ir mokytojai audė, gamino keramikinius dirbinius.

2022-05-23

Erasmus+ projekto „Be my guide – I want to know your culture“ dalyviai iš Austrijos, Turkijos ir Lietuvos gegužės 23 dieną susirinko Slovakijoje, Humenné Základná Škola, Kudlovská. Pirmą dieną susipažinome su mokykla bei šalimis- projekto partnerėmis. Mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kartu aplankėme ir liaudies muziejų po atviru dangumi. Visos šalys pristatė savo mokyklą, miestą ir šalį. Vakare mokiniai žaidė boulingą.

2022-01-25

Sausio 25 dieną mūsų progimnazijos komanda dalyvavo Erasmus+ projekto „Be my guide – I want to know your culture“ Slovakijos mokyklos organizuotame Kahoot žaidime apie Slovakiją. Nuoširdžiai sveikiname 5c klasės mokinį Augustą Ž., užėmusį III-ąją vietą. Progimnazijai atstovavo 5c klasės mokinys Kasparas Z. ir 7d klasės mokiniai Gabija J., Jaunius V., Dovydas R..

2021-10-25

Spalio 25d. projekto „Be my guide – I want to know your culture“ dalyviai ir partneriai iš Austrijos, Slovakijos, Turkijos ir Lenkijos Zoom platformoje dalyvavo Muzikos dienoje. Jos metu nurodytų  šalių mokiniai pristatė savo tautos dainas, instrumentus bei tradicijas. Mūsų šaliai atstovavo 3a klasė. Mokiniai  grojo dūdelėmis  ir dainavo lietuvių liaudies dainą „Ant kalno karklai siūbavo“.
Nuoširdžiai dėkojame mokinukams ir mokytojai Jūratei Daugnorienei.

2021-06-23

Projektų sėkmė – komandinis darbas

Projekto  „Be My Guide – I want to know your culture“ pagrindinis uždavinys yra didinti projekto dalyvių tarpkultūrinį sąmoningumą ir kompetenciją, suteikiant projekto dalyviams galimybę praplėsti turimas jų žinias apie savo ir kitų šalių istoriją, geografiją, literatūrą, papročius bei tradicijas. Mokiniams sudaromos galimybės būti gidais savo ir kitose šalyse.

Skaitykite daugiau „Švietimo naujienos“ puslapyje: https://www.svietimonaujienos.lt/projektu-sekme-komandinis-darbas/?fbclid=IwAR1qlmJXtA65K0WRsuSMiKgI2oecxWSuudaapfO5XZHZLDqYS-dGRe2OzNw

2021-05-26

Gegužės 26 d. anglų kalbos mokytoja A. Kuperskienė dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Nauja realybė – skaitmeninis mokytojas“, kurią organizavo Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba ir Kėdainių profesinis rengimo centras. Mokytoja dalijosi patirtimi ir skaitė pranešimą „Skaitmeniniai įrankiai – raktas į sėkmingą projektų įgyvendinimą“.

2021-05-20

Gegužės 20 d. vyko  „Erasmus+“ (KA229) projekto “BE MY GUIDE– I WANT TO KNOW YOUR CULTURE”  mokyklų-partnerių  (LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija (Lietuva), NMS Poysdorf (Austrija), Melahat Sefizade Ortaokulu (Turkija), Zakladna skola, Humenne (Slovakija), Niepubliczna Szkola Podstawowa w Ciagowicach, (Lenkija)) mokinių virtualus susitikimas. Mūsų progimnazijai atstovavo 5-6 klasių mokinių komanda: Gabrielė (5a kl.), Luknė (5a kl.), Gina (6a kl.), Armandas (6a kl.), Viktorija (6c kl.), Klaidas(6c kl.) ir Gabija (6d kl.).

Džiaugiamės mokinių aktyviu dalyvavimu projektinėse veiklose ir  laukiame kitų susitikimų. 

2021-04-15

Erasmus+ (KA229) projekto komanda “Be my guide – I want to know your culture” kviečia užsienio mokyklų partnerių mokinius priimti iššūkį.

Kviečiame ir jus priimti šį pavasario iššūkį. Skanaus!

2021-04-13

Balandžio 8 d.  Erasmus (KA229)  projektų “Come together” ir “Be my guide –  I want to know your culture” koordinatorės anglų kalbos mokytojos Erika Lavrukėnienė ir  Aurelija Kuperskienė dalyvavo  Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos ilgalaikės programos „Į mokinį orientuotas ugdymo procesas: strategijų ir metodų beieškant“ I modulio –  „Erasmus+ projektai. Virtualios bendravimo ir bendradarbiavimo veiklos“ gerosios patirties renginyje ir skaitė pranešimą „Erasmus+ projektų vykdymo sėkmės ir iššūkiai“. 

2021-03-31

Kovo mėn. Erasmus+  (KA229) projekto BE MY GUIDE – I WANT TO KNOW YOUR CULTURE komanda aktyviai dalyvavo Austrijos savaitės veiklose. 5-6 klasių mokiniai individualiai ir grupėmis atliko projekto partnerės NMS Poysdorf  mokyklos mokinių sukurtas užduotis, kurių tikslas – susipažinti su mokykla ir miestu. Susitikimų metu mokiniai pristatė atliktas veiklas, diskutavo ir ruošėsi Lietuvos savaitei, kuri vyks balandžio mėn. Gegužės mėn. mokinių komanda dalyvaus tarptautiniame mokinių ir mokytojų susitikime.  

2021-03-17

Nuo 2020 m. rugsėjo mėn. progimnazija įgyvendina Erasmus+ (KA 229) BE MY GUIDE – I WANT TO KNOW YOUR COUNTRY projektą. Projekto komanda parengė progimnazijos pristatymą. Užsienio šalių mokiniai susipažins su mūsų šalimi, nuostabiu miestu Kėdainiais ir progimnazija bei atliks įvairias užduotis Lietuvos savaitės metu, kuri vyks balandžio mėnesį.

BE MY GUIDE SCHOOL PRESENTATION

2020-11-24

Erasmus+ (KA229) BE MY GUIDE – I WANT TO KNOW YOUR CULTURE projekto logotipo konkursas. Mūsų bendruomenes narių sukurti logotipai dalyvauja progimnazijos konkurse.

2020-10-30

(2020-09-01 iki 2022-08-31)