Projektas (KA122) „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ (angl. „The Little Prince: let`s take care of the environment in which we live!“) (2023-06-01 iki 2024-11-30)

2024-05-17

Gegužės 13–17 dienomis Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje svečiavosi programos Erasmus+ projekto (KA122) „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ (angl. „The Little Prince: let`s take care of the environment in which we live!“) dalyviai – 10 mokytojų ir 12 mokinių iš Graikijos, Italijos ir Rumunijos. Progimnazijoje vyko projekto mokinių grupių mobilumai ir mokytojų gerosios patirties pasidalinimas. Projekto mobilumu siekiama stiprinti mokinių ir mokytojų aplinkosauginį ir gamtamokslinį raštingumą, plėtoti tarpdalykinius ryšius, STEAM / EKO integraciją ugdymo procese, stiprinti mokinių ir mokytojų skaitmeninį raštingumą ir bendradarbiavimo kompetencijas, tobulinti užsienio kalbų žinias, ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir problemų sprendimo įgūdžius.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo CLIL, STEAM (dailės, technologijų, biologijos, geografijos, muzikos, informacinių technologijų, šokio, fizinio ugdymo) pamokose. Projekto dalyviai kūrybiškumo ir kultūrines kompetencijas gilino iš vilnos veldami sagę-gaublį su savo šalies kontūrais, gamino iš molio Mažojo princo rožę, tradicinių amatų centre (Arnetų namuose) pynė juostas bei drožė šaukštus.

VDU botanikos sode mokiniai dalyvavo edukacijoje „Egzotika oranžerijoje“, o taip pat sodino rožes progimnazijos kieme sukurtoje naujoje edukacinėje erdvėje „Mažojo princo rožių sodas“. Kauno zoologijos sode projekto dalyviai tarptautinėse komandose žaidė „Bingo“ žaidimą.

Viešnagės metu svečiai stebėjo mūsų progimnazijos mokinių meninius pasirodymus (vaidinimą „Mažasis princas“ bei klausėsi Rusnės E. atliekamos Mažojo princo dainos „Somewhere only we know“), dalyvavo Šeimos dienos šventėje, viktorinoje apie Lietuvą, apžiūrėjo modernias progimnazijos erdves, susipažino su lietuviškomis tradicijomis ir kultūra. Susitikimų su Kėdainių rajono savivaldybėje su meru V. Tamuliu ir švietimo skyriaus vedėja V. Dobrovolskiene, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktore I. Neliupšiene metu projekto dalyviai susipažino su Lietuvos švietimo sistema, diskutavo apie švietimo situaciją įvairiose šalyse.

Projekto dalyviams puikų įspūdį paliko pažintinės išvykos į Kėdainių senamiestį, Trakus, Kauną ir Vilnių.

Didžiuojamės aktyviai į projektinę veiklą įsitraukusia šaunių ir draugiškų mūsų progimnazijos mokinių bei kūrybingų, aktyvių mokytojų komanda.

Dėkojame už bendradarbiavimą Kėdainių rajono savivaldybės, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos, Tradicinių amatų, Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centrų, „Grėjaus namo“ darbuotojams.

2024-05-15

Aušriečiai sulaukė svečių iš Italijos, Rumunijos ir Graikijos

„Kėdainių žinios“ Balticum televizija

2024-05-15

Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba

2024-05-13

Kėdainių rajono savivaldybė

2024-04-19

Balandžio 19 dieną visi projekto dalyviai piešė plakatus, diskutavo apie gerą emocinę ir fizinę būklę, sveiką gyvenseną, gamino gėlių krepšelius ir gėles. Rumunų 4 klasės mokiniai pakvietė į susitikimą-CLIL pamoką su neįprastais veikėjais Mažuoju princu ir Žeme. Dirbdami grupėse mokiniai diskutavo apie racionalų gamtos išteklių panaudojimą, kėlė probleminius klausimus, dalinosi sveikos mitybos receptais, kūrė dainas. Visų drauge pasodinti rožių krūmai mokyklos kieme – graži iniciatyva, kuria ir baigėsi mobilumas programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ Rumunijoje, Valenii de Munte mieste, Liceul Technologic Romeo Contanstinescu mokykloje.

2024-04-18

Pranešimas „Ekologinio raštingumo stiprinimas progimnazijoje keliaujant su Mažuoju princu“ tarptautinėje praktinėje konferencijoje „EKO idėjos Lietuvai 2024“

Balandžio 18 d. progimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Daiva Plungienė ir Aurelija Kuperskienė bei anglų kalbos mokytoja Jurgita Ramanauskienė dalyvavo tarptautinėje praktinėje konferencijoje „EKO idėjos Lietuvai 2024“, kurią organizavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija.

Konferencijos metu progimnazijos komanda skaitė  pranešimą „Ekologinio raštingumo stiprinimas progimnazijoje keliaujant su Mažuoju princu“,  pasidalino ekologinio, gamtosauginio ugdymo patirtimis mūsų bendruomenėje. Taip pat dalyvės pristatė tarptautinės veiklos stiprinant ekologinį raštingumą progimnazijoje patirtis: programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo srities mobilumo projekto (KA122) „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ (ang. „The Little Prince: let`s take care of the environment in which we live!) veiklas, „eTwinning“ projektų įgyvendinimo sėkmes.

Dalyvavome EKO idėjų ir augalų mainų mugėse bei dirbtuvėse.

Džiaugiamės, kad konferencijoje susitikę su Lietuvos EKO mokyklų tinklo įstaigų bendraminčiais kartu ieškojome galimybių plėtoti mokinių sveikos gyvensenos ir  ekologinio ugdymo kompetencijas, praktinių ekologinių problemų sprendimų būdų.

2024-04-18

Balandžio 17–18 dienomis mokinių ir mokytojų komanda aplankė pilis: Peles Sinaia mieste ir Brano (drakulos) Brano mieste. Jaunieji projekto dalyviai pagilino istorines bei kultūrines žinias apsilankę Transilvanijos ir Valakijos regionuose. Ketvirtadienį mokiniai leidosi į Salino Turdo druskų kasyklas, esančias daugiau kaip 300 metrų gylyje po žeme. Šių kasyklų aplinka atspindi futuristinę ir industrinę atmosferą, o joje mes  pasijautėme tarsi fantastiniame filme. Tose pačiose druskų kasyklose esančiame planetariume stebėjome filmą „Žemė ir kosmosas“. Vėliau mokiniai dalyvavo CLIL chemijos pamokoje, mokėsi, kaip iš sūraus tirpalo išgauti druską. Toje pačioje druskos prisotintoje aplinkoje visi sužaidėme draugiškas sportines rungtynes. Vakarop aplankėme Valenii de Munte krašto muziejų.

2024-04-15

Mokinių grupinis mobilumas Rumunijoje (Liceul Technologic Romeo Contanstinescu mokykloje)

Balandžio 15 d. prasidėjo programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupės mobilumas Rumunijoje, Valennii de Munte mieste, Liceul Technologic Romeo Contanstinescu mokykloje. Mokiniai – septintokės Karina  ir Austėja, šeštokai Ignas ir Rokas – kartu su mokytojomis Gintare ir Rita susipažino su projekto partneriais, Rumunijos švietimo sistema bei Rumunijos mokykla-partnere, jos erdvėmis. Vėliau projekto parneriai vyko į vietinės pramonės rajoną, kuriame susipažino su drabužių siuvimo technologijomis, stogų dangų ir  ekologiško kuro iš šiaudų gamyba.

Antrąją projekto dieną mokiniai savo kompetencijas gilino pažindami rumunų  tautines tradicijas, muziką, kurdami ir diskutuodami CLIL pamokose. Įdomi patirtis mokinių laukė vaikų globos namuose, kuriuose mokiniai vykdydami įvairias veiklas grupėse mokėsi pigiausio ir ekonomiškiausio namų statybos būdo. Diena baigėsi draugiškomis krepšinio varžybomis bei skanių picų degustacija.

2024-04-11

Džiaugiamės mokytojų ir mokinių aktyviu dalyvavimu programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo srities mobilumo projekte (KA122) „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ (The Little Prince: let`s take care of the environment in which we live!“.

Jaunųjų EKO OLIMPIEČIŲ komanda atliko praktinę projekto užduotį, kurios tikslas – priemonės, skatinančios teisingą pakuočių atliekų rūšiavimą, sukūrimas. Mokiniai kūrybinių darbų pagrindinę mintį perteikė atsižvelgdami į rašytojo Antuano de Sent Egziuperi literatūrinėje pasakoje „Mažasis princas“ propaguojamas vertybes: meilę ir draugystę, pagarbą aplinkai bei mūsų planetai. Komanda pateko į konkurso „Žalioji odisėja. Jaunučiai’24“ finalą.

Mokiniams pasiruošti padėjo mokytojos G. Valansevičė ir E.M. Kavaliauskienė.

2024-04-08

Balandžio 8 dieną 6 ir 8 klasių mokiniai progimnazijos bendruomenei pristatė „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupių mobilumo patirtis ir įspūdžius. Luknė, Beata, Arnas ir Vakaris papasakojo apie Italijoje, Pachino 1° ICS mokykloje vykusias integruotas CLIL pamokas ir kultūrinę veiklą. Rugilė, Kamilė, Tėja ir Rusnė papasakojo apie  Graikijos 20o Dimotiko Scholeio Kalamarias mokykloje organizuotus integruotus ir pažintinius užsiėmimus.

Mokiniai džiaugėsi susiradę naujų draugų, susipažinę su Graikijos ir Italijos kultūra, tradicijomis, patiekalais bei patobulinę komunikavimo, pažinimo, socialines, kūrybines, kultūrines, gamtosaugines kompetencijas.

2024-03-15

Kovo 14–15 dienos – paskutinės programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupės mobilumo Graikijoje, 20o Dimotiko Scholeio Kalamarias mokykloje, dienos. Ketvirtadienį šeštokės Rusnė Tėja, Rugilė ir Kamilė  kartu su mokytoja Jurgita bei logopede Laisve susipažino su Salonikų miesto istorijos paminklais: Rotunda, Salonikų akropoliu, Demetrijaus cerkve, Aristotelio aikšte. Penktadienį mokiniai pristatė savo šalį simbolizuojančius daiktus, tarptautinėse mokinių grupėse rašė laiškus ateities kartoms, juos sudėjo į laiko kapsules-skrynias, kurias Graikijos mokyklos atstovai pažadėjo atsiųsti šalims partnerėms po dešimties metų. Vėliau projekto dalyviai grožėjosi graikų mokinių paruoštu spektakliu „Mažasis princas“, stebėjo Olimpinės ugnies ceremoniją, šoko graikų šokius ir dalyvavo karnavale.

Mes džiaugiamės pagilintomis socialinėmis, komunikavimo, kultūrinėmis ir pažinimo kompetencijomis ir nekantriai laukiame susitikimo Rumunijoje.

2024-03-14

Kovo 11–12 dienomis buvo tęsiamos programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupės mobilumo Graikijoje, 20o Dimotiko Scholeio Kalamarias mokykloje, veiklos.  Mokinių ir mokytojų komanda valtimis plaukiojo Kerkini ežere-dirbtiniame rezervuare centrinėje Makedonijoje, susipažino su vandens augalija ir gyvūnija, Kerkinį miestelį projekto dalyviai pažino važinėdami dviračiais. Trečiadienį mokiniai gamtosaugines kompetencijas gilino istorijos, gamtos mokslų ir informacinių technologijų CLIL pamokose, o pažinimo –  aktyviai įsitraukę į žaidimą ,,Dingusio gyvūno paieška“, taip pat klausėsi Salonikų aplinkosaugininkų pranešimo apie jūrų taršą.

2024-03-11

Mokinių grupės mobilumas Graikijoje (20o Dimotiko Scholeio Kalamarias mokykloje)

Kovo 11 d. prasidėjo programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupės mobilumas Graikijoje, 20o Dimotiko Scholeio Kalamarias mokykloje. Šeštų klasių mokinės Rusnė, Tėja, Rugilė ir Kamilė kartu su mokytoja Jurgita bei logopede Laisve susipažino su projekto partneriais, Graikijos švietimo sistema. Mūsų progimnazijos komanda įvairias kompetencijas gilino anglų ir muzikos CLIL pamokose. Mokinės fizinio ugdymo pamokų metu pristatė Lietuvos tradicinius žaidimus, gamino paukščių lesyklėles.

2023-03-01

Vasario 29 d.–kovo 1 d. buvo paskutinės  programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupės mobilumo   dienos. Jų metu šeštokai Beata, Arnas, Vakaris  ir aštuntokė Luknė, mokytoja Jurgita ir direktorės pavaduotoja  ugdymui Aurelija apsilankė Neapolio archeologiniame parke bei Sirakūzų miesto katedroje. Prie Aretusa fontano  mokiniai atliko laboratorinius darbus – eksperimentus su vandeniu, o taip pat dalyvavo ekskursijoje su gidu žvejų kaime Marzamemi. Partopalo mieste CLILL pamokų metu veikdami tarptautinėse grupėse mokiniai rinko informaciją apie Viduržemio jūros pakrantėse augančius augalus.

Vieninga mokinių ir mokytojų grupė džiaugiasi užmegzta nauja projekto partnerių draugyste, įgyta patirtimi ir nekantriai laukia bendro susitikimo Graikijoje.

2024-02-27/28

Vasario 27–28 dienomis  programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupės mobilumo  Pachino mieste (Italija) dalyviai pažinimo, socialines, kūrybines ir kitas kompetencijas gilino geografijos, dailės, gamtos, muzikos CLIL pamokose, dalyvavo pamokoje apie jūros ekosistemą. Ši pamoka  buvo organizuota Viduržemio jūros pakrantėje.

Veiklų metu mokiniai stiprino gamtamokslinį raštingumą, Silvio Pellico mokyklos kieme projekto dalyviai, išreikšdami meilę ir pagarbą gamtai, pasodino citrinmedį ir apelsinmedį.

2024-02-26

Mokinių grupės mobilumas Italijoje (Pachino 1° ICS Silvio Pellico mokykloje)

Vasario 26 d. prasidėjo programos „Erasmus+“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ mokinių grupės mobilumas Italijoje, Pachino 1° ICS Silvio Pellico mokykloje. Šeštų klasių mokiniai Beata, Arnas, Vakaris ir aštuntokė Luknė kartu su mokytoja Jurgita ir direktorės pavaduotoja ugdymui Aurelija susipažino su projekto partneriais, Italijos švietimo sistema, dirbo grupėse, pristatė atliktus kūrybinius darbus, susipažino su Pachino miestu.

2024-01-17

Sausio 17 d. vyko programos „Erasmus+/eTwinning“ (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“  mokyklų partnerių – Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos (Lietuva), 1° ICS Silvio Pellico (Italija), 20o Dimotiko Scholeio Kalamarias (Graikija), Liceul Tehnologic Agromontan Romeo Constantinescu (Rumunija) – mokytojų ir mokinių virtualus susitikimas, kurio tema buvo „Pollution“. Renginio metu mokiniai atsakinėjo į klausimus apie  aktualiausias aplinkosaugines problemas, pateikė siūlymus dėl  vandens, oro ir  žemės taršos mažinimo.

Rusnė ir Tėja projekto dalyviams papasakojo apie tai,  kaip jos prisideda prie užterštumo mažinimo namuose ir progimnazijoje. Gamtaosaugines žinias mokiniai pasitikrino dalyvaudami viktorinoje „Kahoot“. Šioje interaktyvioje viktorinoje Rusnė ir Tėja užėmė antrą, Vakaris ir Arnas – trečią, Kamilė – ketvirtą, o  Beata – penktą vietas.  Džiaugiamės mokinių aktyviu dalyvavimu projektinėje veikloje ir nekantriai laukiame kitų susitikimų.

2023-12-28

2023-12-20

Gruodžio 20 d. vyko programos „Erasmus+/eTwinning” (KA122) projekto „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“  mokyklų-partnerių – Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos (Lietuva), 1° ICS Silvio Pellico (Italija), 20o Dimotiko Scholeio Kalamarias (Graikija), Liceul Tehnologic Agromontan Romeo Constantinescu (Rumunija) – mokytojų ir mokinių virtualus susitikimas. Jo metu mokiniai pristatė savo šalies Kalėdų tradicijas ir dainavo  kalėdines giesmes. Jaukiai anglų kalba nuskambėjo visų dalyvių įdainuota populiarioji „We wish you a Merry Christmas“. Susitikime mūsų progimnazijai atstovavo 6–8 klasių mokinių komanda: Luknė (8a kl.), Vakaris (6d kl.), Rugilė (6d kl.), Beata (6a kl.), Rusnė (6b kl.), Tėja (6b kl.), Eivinas (8a kl.).

Džiaugiamės mokinių aktyviu dalyvavimu projektinėse veiklose ir nekantriai laukiame kitų susitikimų.

2023-12-14

Gruodžio 14 d. 7e klasės mokinė I. Činikaitė dalyvavo respublikinėje bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių lietuvių kalbos ir literatūros konferencijoje „Knyga – patikimas draugas ir patarėjas“. Mokinė skaitė pranešimą „Mano didžioji kelionė su „Mažuoju princu“.  Dėkojame mokinei prisidėjus prie Erasmus+ (KA122) „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ projekto.

2023-12-01

Dėkojame 3–8 klasių mokiniams, kūrusiems Erasmus+ (KA122) „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ („The Little Prince: let`s take care of the environment in which we live!“) projekto logotipą. Mūsų bendruomenės narių sukurti logotipai dalyvavo progimnazijos konkurse. Sveikiname Augustą Žukauską (7c). Jo logotipas dalyvaus tarptautiniame konkurse. Linkime sėkmės.

2023-09-26

2023-08-24

Rugpjūčio 24 dieną įvyko pirmasis nuotolinis eTwinning / Erasmus projekto „The Little Prince: let’s take care of the environment in which we live!“ partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo Italijos, Graikijos ir Rumunijos komandos. Mūsų progimnazijai atstovavo pavaduotoja ugdymui A. Kuperskienė ir pradinių klasių mokytoja metodininkė D. Tumėnienė. Susitikimo metu buvo aptartos mobilumų datos, atsakomybės ir projekto veiklos.

Džiaugiamės laimėtu programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo srities mobilumo projektu (KA122) „Mažasis princas: saugokime ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!“ (angl. „The Little Prince: let`s take care of the environment in which we live!“). Gautas finansavimas projektui vykdyti – 30200 eurų. Projektas bus vykdomas 18 mėnesių (nuo 2023-06-01 iki 2024-11-30). Planuojami penki grupiniai mokinių mobilumai. Projekto mokyklos-partnerės – 1° ICS Silvio Pellico, Pachino, Italija; 20o Dimotiko Scholeio Kalamarias, Kalamaria, Graikija; Institut Gaudi, Reus, Ispanija; Liceul Tehnologic Agromontan Romeo Constantinescu, Valenii de Munte, Rumunija, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija, Lietuva. Projekto tikslas – stiprinti mokinių ir mokytojų aplinkosauginį ir gamtamokslinį raštingumą, plėtoti tarpdalykinius ryšius, STEAM / EKO integraciją ugdymo procese, stiprinti mokinių ir mokytojų skaitmeninį raštingumą ir bendradarbiavimo kompetenciją. Tarptautinės veiklos plėtojimas prasidės nuo Antoine de Saint-Exupéry knygos „Mažasis princas“ skaitymo ir supratimo. Projekto koordinatorės progimnazijoje A. Kuperskienė ir J. Ramanauskienė.