Projektas „Game of schools”

Mobilumas Romoje 2023 m. kovo 21–24 d.

2022-10-26

Trečioji Erasmus+ „Game of schools“ komandos diena Stambule. Aplankėme VI amžiuje pastatytą Bazilikos vandens saugyklą. Šio požeminio statinio stogą laiko 336 kolonos. Taip pat Mėlynąją mečetę, kurioje dekoracijoms panaudota apie 20 tūkstančių dekoratyvinių rankų darbo Izniko plytelių. Apsidairėme Didžiajame turguje, kur buvome nustebinti jo dydžiu bei istorine verte. Šis turgus Stambule veikia nuo XV amžiaus ir yra laikomas vienas didžiausių dengtų turgaviečių pasaulyje. Jame yra 58 gatvelės bei daugiau nei 4000 prekybos vietų.

Dienos veiklas užbaigėme pažintine kelione laivu po pačias įdomiausias ir reikšmingiausias senovinio miesto vietas. 

2022-10-25

Antradienio rytą Erasmus+ „Game of schools“ komanda pradėjo nuo degustacijos: ragovome nacionalinius projekto partnerių patiekalus. Vyko gražiausiai kalbančios kitomis kalbomis komandos rinkimai. Nugalėtojai džiaugėsi prizais-suvenyrais. Lankėmės IMKB vocational high mokykloje. Dienos veiklas užbaigėme linksmomis užduotimis, mokiniai kūrė „Kahoot“ testus, kuriais jų draugai galėjo patikrinti žinias, kaip gerai pažinome šias 3 šalis: Lietuvą, Italiją, Turkiją.

2022-10-24

Erasmus+ „Game of schools“ projekto dalyviai susitiko Asimin Nesli Iman Hatip Ortaokulu mokykloje (Stambule, Turkijoje). Mokytojai susipažino su mokyklos direktoriumi ir mokiniais. Klausėmės Ercan Altag Yilmaz dėstytojo paskaitos ir diskutavome apie žaidimo įtraukimą į ugdymo procesą. Pristatėme savo progimnaziją. Vyko užsiėmimai, kur mokiniai turėjo save pristatyti Erasmus+ projekto partnerių kalbomis (itališkai, turkiškai). Dienos veiklas užbaigėme archeologijos muziejuje, kuriame mokiniai išbandė interaktyvias užduotis

2022-10-23

Nuostabią ir saulėtą sekmadienio dieną Erasmus+ „Game of schools“ Lietuvos komanda praleido Stambule, Turkijoje. Mokiniai leido laisvalaikį susipažindami su naujais draugais iš Turkijos, aplankė įžymias vietas. Dalyvavo gimimo dienos šventėje. Nekantriai laukiame rytojaus vizito mokykloje.

Rugsėjo 27–30 d. progimnazijos bendruomenė sulaukė garbingų svečių: dviejų Italijos (I. C. Salvemini, Battipaglia ir Istituto Comprensivo „Leonardo da Vinci“) ir dviejų Turkijos (Asim’in Nesli Imam Hatip Ortaokulu ir Oyun Tasarimcilari Gelistiricileri Yapim Ve Yayincilari Dernegi, Istanbul) programos Erasmus+ projekto „Game of schools“ komandų. Mus aplankė devyni mokytojai ir septyni mokiniai.

Mūsų progimnazijos mokiniai atvykusius svečius pasitiko dėvėdami tautiniais rūbais, surengė sportinių šokių ir dainų pasirodymus. Susitikimo metu projekto dalyviai pristatė savo mokymosi įstaigas ir švietimo sistemos ypatumus, pristatymus baigėme apžiūrėdami mūsų progimnazijos erdves.

Projekto partnerius, mokytojus, priėmė savivaldybės meras Valentinas Tamulis, o mokiniai dalyvavo Arnetų namuose vykusiose edukacijose: pynė iš siūlų juosteles, lipdė molio skulptūras.

Trečią susitikimo dieną dalyviai užsiėmimus pradėjo naudodamiesi 3D akiniais, dalyvavo matematikos ir gamtos mokslų pamokose. Vyko Turkijos partnerių paskaita „Kokią reikšmę žaidimai turi ugdymo procese?“, kuri suteikė įdomios informacijos tiek mokytojams, tiek mokiniams. Teorinę dalį pakeitė praktinė veikla: mokiniai pagal pasirinktą temą kūrė, konstravo stalo žaidimus, diskutavo, kaip sukurti žaidimai gali padėti mokytis istorijos ar geografijos mokslų. Viso vizito metu svečiai dalyvavo kūrybinėse, sportinėse ir pažintinėse veiklose. Vyko anglų kalbos pamoka su projekto „Game of schools“ svečiais iš Turkijos ir Italijos, kurioje žaisdami mokiniai mokė vieni kitus turkų, italų ir lietuvių kalbų.

Šiomis dienomis svečiai turėjo galimybę susipažinti ne tik su mūsų mylimo miesto istorija, kultūra, bet ir įžymiomis vietomis, aplankė Kauną, Trakus ir Vilnių, lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, grožėjosi Vilniaus miesto panorama iš Vilniaus televizijos bokšto.

Kėdainių žinios 2022 09 28 https://youtu.be/DJ7EW-9w598

2022-06-08

Kas yra skaitmeninis pilietis? Kaip būti geru skaitmeniniu piliečiu? Tokia buvo mūsų Erasmus+ projekto „Game of Schools“ mokinių ir mokytojų internetinio susitikimo tema.

Susitikimo pabaigoje visiems palinkėjome puikios ir šiltos vasaros.

2022-04-12

Velykos – tai pavasario džiaugsmo, gamtos atbudimo šventė. Ta proga tarptautinio projekto Erasmus+ „Game of schools“ dalyviai – Italijos, Turkijos ir mūsų progimnazijos 5c klasės mokiniai nusprendė susitikti ZOOM aplinkoje ir pasidalinti šios šventės tradicijomis, patiekalais, bei pamokyti šiai šventei būdingų žodžių savo kalba. Turkijos atstovai papasakojo daugiau apie Ramadaną, kadangi Velykos ten nėra švenčiamos.

Džiaugiamės pažindami naujas kultūras.

2022-02-17

Vasario 7–11 dienomis buvo minima „Saugesnio interneto savaitė“. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Prie šios iniciatyvos tradiciškai prisijungė ir mūsų progimnazijos bendruomenė. Mokiniai kartu su programos „Erasmus+“ projekto „Game of schools“ partneriais dalyvavo tarptautinėje pamokoje – su jaunaisiais italais atliko įvairias praktines užduotis.

2022-01-20

Sausio 20 dieną vyko programos „Erasmus+“ (KA210) bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto „Game of schools“ mokyklų-partnerių – LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, Istituto Comprensivo „Leonardo da Vinci“, Italijos, Asim’in Nesli Imam Hatip Ortaokulu, Turkijos, Oyun Tasarimcilari Gelistiricileri Yapin Ve Yincilari Derneg, Turkijos ir Istituto Comprensivo Battipaglia Salvemini, Italijos mokytojų ir mokinių virtualus pažintinis susitikimas. Susitikimo tikslas – stiprinti projekto dalyvių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, tobulinti užsienio kalbų žinias. Mūsų progimnazijai atstovavo informacinių technologijų mokytojos ir 5c klasės mokinių komanda. Susitikimo metu dalyviai susipažino vieni su kitais, pristatė savo mokyklas, peržiūrėjo mokinių parengtus filmukus ir pateiktis. Išbandė savo jėgas žinių patikrinimo programėle „Quizz“ .  

Džiaugiamės mokinių entuziazmu, noru dalyvauti projektinėse veiklose.